• yarak gibi film affedersin. yapımcısından yönetmenine hatta stephen king'e kadar hepinizin suratına sıçayım. ulan bu nasıl uyarlama. cell dediğin kitabı üç kez okudum ve bence king'in en iyi eserlerinden biridir. 2006'da kitabı okuduğumdan beri periyodik olarak arayıştaydım filmi ne zaman çekilecek? bir haber var mı? kim çekecek? kimler oynayacak? diye. başrollerde john cusack ve samuel l. jackson'ın olduğu bir uyarlama olacağını öğrenince aha dedim on numara bir stephen king uyarlaması geliyor, uzun da bir film olur tadından yenmez. peki sonuç ne oldu? 98 dakikalık, başı sonu belli olmayan, ne anlattığı belli olmayan sik gibi bir film. farkındayım ağzımı çok bozdum ama çok doluyum sözlük. sırada the dark tower ve it var. ulan bak onlar da bunun gibi sikten filmler olursa allah'ıma atlar amerika'ya gider, stephen king'in yüzüne tükürür, yazıklar olsun sana, eserlerinin amına koyuyorlar sen de izin vererek godoşluk yapıyorsun der dönerim.
  • stephen king'in harika romanı. kesinlikle post-apokaliptik senaryoyu başarılı yansıtıyor ve tekrar okunabiliyor. özellikle kaosun ilk başladığı anı tasvir edişi, stephen king romanları arasında bile öne çıkabilen bir bölüm.

dolayısıyla filmi çekileceğini duyunca çok heyecanlanmıştım ve senelerdir ara ara haberlerini takip ediyordum.

çıktığını bugün duydum, hemen indirdim. iki kelime ile film berbat. inanılmaz kötü. kitabı okuduysanız yok canım o kadar kötü olamaz böyle bir eserin filmi diyorsunuz ama düşündüğünüzden çok daha kötü.

resmen acı çektim, izleyemedim. atlayarak ilerledim ve yarım saatte bitirdim filmi.

yazıklar olsun.
  • --- spoiler ---

zombiler güneş batınca çekmiyor
    --- spoiler ---
  • stephen king i çok seven bir insan olarak ve gerilim-korku türünün hastası birisi olarak şunu söylemek istiyorum ki, hayatımda izlediğim en kötü filmlerden biriydi. bu kadar saçma sapan işlenişli bir film daha izlemedim. kurgu sıfır. 1/10 (vallahi)
  • dragon ball z'in en esaslı villain'lerinden biri. dr. gero'nun vücuda getirdiği en mükemmel, en görkemli android. goku, piccolo, vegeta, frieza, ve king cold'un hücrelerini bünyesinde bulunduran cell ayrıca nappa, raditz, gohan, tien shinhan, chaozu, kuririn, yamucha gibi dünyadaki en iyi dövüşçülerin bilgilerine ve tekniklerine de sahiptir.

cell, belki de tüm dragon ball * serilerinde en komplike hikayeye ve arkaplana sahip karakterdir. cell, başlangıçta larva formunda bir bilgisayara* bağlı olarak yaşamaktadır. tüm bu gelişim süresi boyunca bağlı olduğu bilgisayara dünyadaki ve dünyaya diğer gezegenlerden gelen savaşçıların bilgileri, dövüş teknikleri yine dr. gero'nun yaptığı casus böcekler tarafından aktarılır. ne var ki cell larva formundan çıkıp koza formuna, ve akabinde mükemmel olmayan* haline ulaştığında aradan 24 yıl geçmiştir. bu sırada dünya android 17 ve android 18 tarafından yaşanmaz bir hale getirilmiştir, bile. mükemmel formuna ulaşmak isteyen cell her yerde 17 ve 18'i aramaya başlar. zira mükemmel formuna ulaşabilmesi için dr. gero'nun yarattığı iki android olan 17 ve 18'i emerek* bünyesine katması gerekmektedir. hiçbir yerde bu iki androidi bulamayan cell, mükemmel formuna ulaşmayı o kadar çok istemektedir ki sırf bu yüzden trunks'ı öldürerek, trunks'ın zaman makinesiyle geçmişe döner. belli bir güce ulaşabilmek için on binlerce insanın enerjisini emen cell vakti geldiğinde ilk olarak 17'yi bünyesine katarak yarı-mükemmel* formuna ulaşır. ne var ki o sırada olay yerine varan vegeta'ya karşı çaresiz kalır. çünkü vegeta yaptığı çalışmaların sonucu artık super saiyan sınırlarını aşmıştır*. tabii sisteminde saiyan hücrelerini de bulunduran cell sayian ırkının ne kadar savaş tutkunu olduğunu bildiği için kendisini rahatlıkla alt eden vegeta'ya şayet mükemmel formuna ulaşırsa daha da güçleneceğini söyler. kendisinden aşırı emin olan vegeta, cell'in bu isteğini kabul eder ve mükemmel formuna ulaşsa bile kendisine rakip olamayacağını düşündüğü için cell'in android 18'i bulmasına müsaade eder. bir süre sonra, dövüşün devam ettiği adada adroid 18'i bulan cell, birkaç ufak attraksiyondan sonra android 18'i de bünyesine katmayı başarır. cell nihayet zaman yolculuğuna çıkmayı göze alacak kadar arzuladığı mükemmelliği elde etmiştir. yarı-mükemmel formunda vegeta'ya rakip olamayan cell'in mükemmel* formuna ulaşmasıyla birlikte vaziyet tam tersine döner. bu sefer üstünlük cell'dedir. vegeta'yı alt eden cell, tüm gücünü salarak ultra super saiyan olan trunks'ın bile rahatlıkla icabına bakar.

cell, mükemmel haline ulaşmasıyla birlikte, daha sofistike bir yapıya bürünür. artk güç elde etmek için sabırsızlanan bir cell yoktur. zira kendisi hayalgücünün çok ötesinde bir güce kavuşmuştur. cell, artık hedeflerine ulaşmak için planlar yapan ve sabırla bekleyen bir düşman olmuştur. ve mükemmel haline ulaşan cell'in yeni hedefi sahip olduğu akıllara durgunluk veren gücü test etmektir. bunun için de bir turnuva düzenlemeye karar verir: cell oyunları!*

televizyon yayını aracılığıyla cell oyunları'ndan ve bu turnuvanın kurallarından dünyaya bahseden cell, on gün içinde turnuvanın başlayacağını söyler. turnuvanın kurallarına göre dövüş sahasının dışına çıkan, yenildiğini kabul ederek geri çekilen veya öldürülen bir dövüşçü kaybetmiş sayılarak, yerini yeni bir dövüşçü alacaktır.

on gün geçip de cell oyunları başladığında, cell ilk olarak goku ile dövüşür. en başından beri cell'e rakip olamayacağının farkında olan goku, geri çekilerek yerine oğlu gohan'ın dövüşe devam edeceğini söyler.

çeşitli olaylardan* sonra super saiyan 2 olan gohan, cell'i kamehameha'sıyla yok ederek, hem cell'e hem de cell oyunları'na son verir.
  • demin izlediğim film, cidden kötü film lan.

sonundan hiçbir bok anlamadım. ''ortalık liverpool maçına döndü amk.'' tepkisiyle izledim. filmin sonunda baz istasyonunun tepesinden jürgen klopp inecek zannettim.
  • allahını seven filmin sonunu açıklasın dediğim film.
    sonuna kadar katlandım.sonunu da anlamadım.

kırmızı kapuşonlu adam neydi ?
    neden rüyalarına girdi herkesin ?
    sonunda başrol öldü mü ?
    çocuğu ne oldu ?
    zombileri patlattı mı patlatmadı mı?
    bu amcıklar neden tek bir yerde toplandı ?
    sebep neydi ?
    akibet ne oldu ?
  • kimse kusura bakmasın ama yapacağınız filmi sikeyim. filmden sinemadan zerre anlamayan 2-3 arkadaş kafa kafaya versek daha detaylı sürükleyici film yaparız be arkadaş. flaş tivide filmler gibi aynı. gitmeyin amk. yada gidin biraz küfür eder rahatlarsınız.
  • kitabı hakkında en ufak bir fikrim yok ancak hayatımda izlediğim en kötü filmlerden biriydi. zamanınızı bunun için harcamayın. bazı sahnelerde resmen güldüm. buzdolabına çocuğun mıknatıs harflerle yazmış olduğu beşyüz satırlık notu görünce eaaaöööh deyip kalktım tv'nin başından.

imdb user review'ları da güldürdü:

"i heard that a big bite of the movie´s budget was spent into buying all the magnets that appear in that scene. ;-)"

"what book did they read ???????"

"worst adaptation ever"

hayatlarınızdan birkaç saat daha çalınmasın diye şu entry'yi girdim. haydi gidip başka bir film izleyin.
  • alex scheffer isimli fransız prodüktör'ün psybient, fusion ve ethno-electronic türlere girebilecek çalışmalar yaptığı projesinin ismi.
hesabın var mı? giriş yap