• güzellik bir pastaysa, bu pastanın en büyük dilimidir.
  • özellikle de narin yüzlü kadınlarda çok ama çok etkileyici, çekici duran göz tipi. bazı erkekler adeta fetişi oluyor bunun.

not: eyeliner ile uzuun bir kuyruk çekilip yukarı çekilmeye çalışılmış yuvarlak göz sahibi klasik yurdum kızları, sizden bahsetmiyorum:(
  • kızlara +5 güzellik , erkeklere +5 "olum bunların hepsi birbirine benziyo la ehehe" katan göz şekli.
  • bir erkek olarak bu zamana kadar kız düşürmede bi numarasını göremediğim göz. capon deyip dalga geçtiler hala. birde derler bazı türk kızları hastasıdır deyü ama bi denk gelmedi bana -_-
  • her yeni tanışılan insanlardan gelen 'tatar mısın?' sorusuna maruz bırakan* göz kapağı düşüklüğü.
  • bazı durumlarda; "hmmm, şunlar kirpikse, şu çizgi şeklindeki kısmın içi de gözdür muhtemelen." şeklinde varsayımlara sebep olsa da, aslında bu gözler baya büyüktür. :)

bakışı keskin, açısı sağlam, menzili uzundur. kısıklığına aldanmayın, gülerken dahi zahirden fazlasını görebilir.
  • bir çiftine sahip olduğum.
    ancak biz buna kıyık göz deriz.
  • türkiye'de dezavantajdır. zira türkiye'de kimsede "anime boy" gibi durmuyor, daha çok afgan muamelesine tabi tutuluyorsunuz. tabii bu yeni yeni böyle olmaya başladı.

son senelerde herkeste bir anime ve uzakdoğu sevdası olmasına rağmen gerçek ilişkilerde türkiye'deki kızlar tarafından da pek el üstünde tutulmaz çekik göz, onu da belirtelim. seviyorum diyen azınlıktadır.

edit: bazı kızlarda çok güzel duruyor, onları ayrı tutuyorum. daha çok erkekler için girdim entry'yi.
  • gözünü kullanarak pek mimik yapamaz bu insanlar sanki. bakışları hep aynıymış gibi geliyor bana nedense.
  • (bkz: kedi gözü)
hesabın var mı? giriş yap