• bu adamdan iki tane olsa dünya savaşını mermi yemeden kazanırsın. nükleer silaha gerek yok.
  • psikopat birinin (yönetmen demeye dilim varmıyor) iki saatlik gameplay kaydı gibi bir şey. 2 saat 15 dakikanın sonunda -ki atlayarak izledim- söyleyebileceğim tek şey, bu şey (her ne ise) bir film değil kesinlikle.

oturup dünyayı kurtaran adam'ı loopta 10 kere izlesem daha çok zevk alırdım.
  • kardeş siz ne yaptınız öyle ya. 34 yaşındayım filmi izlerken heyecandan 2 defa kalp krizi geçirdim. yemin ediyorum kardiyalog olsam hastalara kalbi sağlam mı diye check-up için bu filmi izle derim.

güney koreli çekik gözlüler aksiyonun amina koymuş. ee ne demişler koreli de olsa japon japondur.

matrix in tüm serileriyle john wick'i üst üste koysan bu filmin çeyreği etmez. yemin ediyorum jason statham bile evde tırnaklarını kemirerek bu filmi izlemiştir.
  • elemanlar uçağa binene kadar sabrettim izledim. sonra film train to busan ve bir acayiplikler parodisine döndü :d hele o saçma sapan anlamsız gerzekçe diyaloglar çıldırttı beni. kimse okumadı mı arkadaş bu replikleri. oyunculuklar tamamen amatörce . kamerayı sürekli sallamasalar baştaki aksiyondan zevk alıp kalan kısmı görmezden gelebilirdim de sanki biz bi sinekmişiz de bu karakterlerin altında üstünde vız vız dolanıp olayı izliyormuşuz gibi çekmişler. bu arada film tek plan falan da değil ayrıca. geçişler bariz belli oluyor. efektlerle tek planmış izlenimi verilmeye çalışılmış. zaten efektsiz sahnesi yok. alelade yanan ateşi bari gerçek ateş yapsaydınız. sonuç olarak başrolün abd de cia için çalışacak insan bırakmadığı über saçma bir film işte. cüneyt arkın için tek başına bizansı deviriyor diye dalga geçenler utanır mı acaba?
  • sırtımda buzdolabı 5 kat çıksam bu filmi izlemek kadar yormazdı amk.
  • 1. sınıf - 2. dönem sinema televizyon okuyan öğrenciye ver bu kadar kötü film çekemez.

şu filmin sonunu gören insan ile evlenin, sabır kat sayısı, dayanma gücü kuvvetlidir. sizi üzmez - hatalarınızı yüzünüze vurmaz. sizi yargılamaz. en iyi ihtimal ile bu potansiyele sahiptir. ultimate sabır testi gibi film.
  • şu an sadece ilk 15 dakikasını izledim. film bütün netflix filmleri gibi mükemmel başladı. rambo bir abimiz var. milleti biçe biçe ilerliyor. önündeki adamları keserken arkasındakiler dans ediyor bıçağı batırmıyor.
    yalnız ben eminim ki film böyle güzel aksiyon dolu başladıysa ortasında ve sonlara doğru sıçacak ve hiç bir yere bağlanmayacak. netflix filmi olmak bunu gerektirir. neyse ben izlemeye devam. editlerim bir ara.
    edit:film baştan sona hiç durmadan aksiyon ve tek çekim. yani kamera hiç değişmiyor. 1917 filmi gibi.
    bu kelimeyi ekşisözlükte ha bire kullanan gerzek yazarlara gıcık olurdum ama filmde o kadar saçma sapan 'mantık hataları' var ki hiç zevk alamadım ve çok battı bana bile. uçaktaki amerikalı kadın gazetecinin kuzey kore ve güney korelilerin birbirine silah çekmesi sonucu onları sakinleştirmeye çalışması ve amerika'nın 'birleştirici gücü' alt metni çok çok komikti. 4/10
  • (bkz: vince carter)
  • iğrenç ötesi efektleri sebebiyle ancak ilk 10 dakikasına dayanabildiğim bir başka boktan netflix yapımı. zaten ilk sahneden de sinyali veriyordu;

--- spoiler ---

dünya'daki en önemli insanı kaçırıp "adamınız elimde gödünüz yiyorsa gelin" diye video atan bir hedefe baskın düzenliyorsun, adama namluyu doğrultup ilk iş olarak da "bak sen bize böyle bir video gönderdin hacı" diye videoyu izletiyorsun öyle mi? adamın serbestçe dolaşmasına izin verip, dolaptan aldığı telefonu "al seni istiyorlar diye" ajana uzatma, onun da alıp konuşması falan... çok kötü, çok.
    --- spoiler ---
  • bana 4 saat gelen koskoca 15 dakika dayanabildim filme, sanırım eahh bu ne be diye kapattığım başka film olmadı daha önce. sıkıla sıkıla da olsa izledirim ama bu öyle bişey değil.

kavga ve araçlı kovalama sahneleri hep izlemesi sıkıcı gelmiştir, 15 dakikanın 14 dakikası böyle geçince günümün iki saatini bu filme ayırmak istemedim.

yorumlar da o yönde zaten, isabet olmuş.

aynı düşünceleri paylaşanlara önermeyeceğim bir filmdir.
hesabın var mı? giriş yap