• donald trump, celik ve aluminyum tarifeleri uygulayacagini aciklamadan birkac gun once bu tarifelerden olumsuz etkilenecek sirket hisselerini satan, trump'in eski danismani kisi.

https://www.theguardian.com/…fs-announcement-timing

sec seni cagiriyor carl.
  • global süpekülatör ve hedge fon yöneticisi.
    tam adı carl celian icahn. 1936 doğumlu.
    şu aralar samsung'u ucuza kapatmanın peşindeymiş.

(bkz: http://www.referansgazetesi.com/…_kod=44&forarsiv=1)
  • evrenin en zengin troll'ü. basur yarası gibi adam.

"just bought $500 mln more $aapl shares. my buying seems to be going neck-and-neck with apple's buyback program, but hope they win that race."

(bkz: https://twitter.com/…cahn/status/428196836860375040)
  • apple hisselerine yatırım yaptığını açıkladıktan sonra 17 milyar dolarlık bir hisse değer artışına sebep olmuş zat-ı milyarder*. twitter hesabının kişisel bilgi bölümünden de nasıl biri olduğu anlaşılabilir "some people get rich studying artificial intelligence. me, ı make money studying natural stupidity."
  • muhtemelen gordon gekko tipi yatırımcı.

"bazı insanlar yapay zeka alanında çalışarak para kazanırlar. ben mi? ben ise doğal salaklık üzerinde çalışarak para kazanırım.”

“iş dünyasında şunu öğrenirsiniz: arkadaş istiyorsanız, gidin köpek alın.”

“kazanmayı severim. ondan biraz da zevk alırım ve kendimi tamamlanmış hissederim.”

“bazı istisnalar dışında amerikan şirketlerini yanlış kişiler yönetiyor. uzun zamandır böyleydi ve hiç iyiye gitmedi.”

"yönetim kurullarımızın ne kadar kötü olduklarını size anlatamam bile. cumartesi gecesi talk show izlememe gerek yok artık. onun yerine yönetim kurullarına katılıyorum.”

“avlanmayı, zaferden sonra gelen güzel hayatın tadını çıkarmaktan daha çok severim.”
  • piyasada kısa vadeli hareketleri ön görülebilme adına şöyle diyor: "picking short term moves in the market is like predicting how many sevens the "hot" dice player will continue to roll."
  • akbabaların akbabayı yediği bir film izlemediyseniz, bunu tavsiye ederim.

icahn’ın kendisi bir akbabadır, yasal yollarla şirketlere çökme ve finansal gücüyle şirketleri dize getirme üstadıdır.

hatta öyle ki, yakın zaman önce, bill ackman adlı bir fon yöneticisi, herbalife (sözlüğe saadet zinciri yazdığında karşınıza çıkan ilk şirket, piramitlerin karşısında selam durduğu piramit usulu dolandırıcılık tezgahı) şirketinin bir piramit olduğunu söyleyip, şirketin iflasa kadar yolu olduğunu söyleyip, karşısında short pozisyon açtı.

herbalife’çılar da gidip carl icahn’ı buldu, kurtar bizi baba dediler. o da gelip bill ackmanın karşısında long pozisyon açtı. birkaç yıl süren mücadeleyi carl icahn kazandı ve bill ackman zararla pozisyondan çıktı.

görünen o ki bu sefer akbaba’nın kendisine çökmeye karar vermişler. hadi hayırlısı.

(bkz: hindenburg research)
  • bugünlerde apple'ın $150,000,000,000'lık hissesini almak için ava çıkan, bir kaç ay önce michael dell'in dell'i almasına çomak sokmaya çalışan arıza herif.

#direnapple
  • icahn:the restless billionaire izlemem sonucu öğrendiğim iş insanı. yüksek dopamin ve zekaya sahip ilginç insan. sanırım yaşamda kendini katil balina ya da köpek balığı olarak algılıyor. fikirlerini beğendim:)
    86 yaşında ve hala iş hayatında çok aktif, yüksek disiplin sahibi warren buffett gibi. amerikan zihniyetini seviyorum.

"the ceo is, by far, the most important decision for a company... the company is going to rise and fall with the ceo."

“don’t confuse luck with skill when judging others, and especially when judging yourself.”

"a great company in the media business needs visionary leaders, not a conglomerate structure headquartered in columbus circle that second guesses."

"when you have no one to answer to, vendetta as investment strategy is as legitimate as anything."

“very few people had the tenacity ı had. ı’m a very competitive guy. passionate or obsessive, whatever you want to call it.”

“when friends and acquaintances are telling you that you are a genius, before you accept their opinion, take a moment to remember what you always thought of their opinions in the past.”

"ı can tell you how bad our boards are… ı don’t have to watch saturday night live anymore; ı just go to the board meetings."

“my wife watches me like a hawk.”

“everything ı have is for sale, except for my kids and possibly my wife.”
  • apple hisselerini elden çıkaracağını açıklayan iş adamı.
hesabın var mı? giriş yap