• en gereksiz tekstil ürünü dalında nazarımda ilk 2'ye oynar.
    diğeri de tüpçü yeleğidir.

üşüyorsan pantolon giy, sıcaksa şort giy amınakoyim.
  • kadınların erkeklerle ilgili abuk genellemelerine kurban giden, boynu bükük ama vazgeçilemez ultra-rahat yaz kıyafeti.
  • an itibariyle hava koşulları nedeniyle mahsur kalmış bir suser'a ev sahipliği yapan güzel ada.

her istediğinizde giriş çıkış yapamayacağınız bir yerde fiyatlar pahalı değil hatta beklediğimden ucuz. tepelerdeki marketlere o dar sokaklardan nevale götürmek bile işken (hava düzgünse o da!) fiyatlar abartı değil. bunda belki sezon dışı gelen nadir denyolardan biri olmamın da etkisi var.
  • kimin ne giydiği beni ilgilendirmez de yakışmıyor yahu bu giyene. ha böyle dal gibi hatun olursun, uzun ince bacaklı yakışır tabii ama diğer türlü paçalı don giymiş gibi duruyor giyenler. sevmiyorum.
  • 2015 yılı yazında amalfi kıyılarını gezerken, amalfi merkezden hızlı feribot ile geçtiğim ada. toplamda iki bölümden oluşuyor. anacapri ve capri merkez. eğer günübirlik gidiyorsanız zamanınızı çok iyi kullanmanız gerekiyor. çünkü ada içi ulaşım aktarmalı ve yolların darlığından dolayı biraz sıkıntılı. ayrıca anacapri'ye götüren dolmuş sırası da kalabalık olabiliyor. anacapri'ye çıktıktan sonra grotto azzurra'ya götüren dolmuşlara binmeniz gerekiyor. daha sonra küçük kayıklar ile mağaranın içine girebiliyorsunuz. biz üç kişiydik ve adam başı 5 euro bahşiş vererek mağara içindeki suda yüzebildik. gerçekten inanılmaz bir deneyim. buradan çıktıktan sonra zaman kaybetmeden anacapri'ye tekrar dönerek cadde üzerinde soğuk bir bira içip aynı zamanda da kuruyabilirsiniz. daha sonra tekrar capri merkeze indik ve hızlıca alışveriş caddesini gezdik. ardından dolmuşa binerek marina piccola plajına vardık. burası gerçektende capri'de olduğunuzu hissetiren bir plaj. eğer yolunuz (bkz: sorrento)'ya veya (bkz: amalfi) kıyılarına düşerse mutlaka capri adasına uğramalısınız.
  • herve vilard'in "capri c'est fini" diye güzel bir sarkisi vardir. kadin olayi bitirmek istemektedir. capri asklarinin ilk basladigi, kadinin "seni seviyorum" dedigi yerdir, ama bir daha oraya gelmeyeceklerdir beraber, bu sondur; adam "bir daha oraya tek basima da dönebilecegimi sanmiyorum" der...
    ben biraz da bu şarkının hatırına gittim oraya, ve hayatta pek az yere kaldığım kadar hayran kaldım. korkunç estetik, huzur verici bir yerdi, şarkının yaptığı çağrışımlarla gözümde iyice büyülü bir hal aldı. fırsatını bulursanız muhakkak ama muhakkak gidin derim...
  • "capri sun" ile bir alaklasi olsa gerek, olmayabilir de (bkz: belli olmaz)
  • sözüm meclisten dışarı bacak boyu kısa olanların giydiklerinde yarısı soyulmuş muza benzemelerine neden olan pantolon modeli.
  • campania bölgesinde bulunan italya'nın asi çocuğu napoli'ye bağlı, ortalamanın üstü (çok üstü ama) gelire sahip ziyaretçi profili ile bize kendimizi azıcık gariban hissettiren, her yanında doğal bi' güzellik, manzara, lüks ve eğlence barındıran, ropdöşambırınızı giyip elinizde puro ve viskinizle sokakta dolaşsanız kimsenin yadırgamayacağı, ada gibi ada capri. gitmeden önce tatil delilerinin capri adası gezi notlarına bi' göz atmakta fayda var...
hesabın var mı? giriş yap