• "bizim kuşun kafası yok!"

babam: nasıl yok?
    kardeşim: hiç mi yok?
    ben: ne kuşu ya?

annemin bu sözleriyle uyandık bu sabah... evet, yanlış duymamışız: kafes arkadaşı suskun imbik'in kılına zarar gelmemiş ancak balkonda keyifli nağmeleriyle göz dolduran sarı kanaryamız* ersin'in kafası koparılmıştı!!! (bkz: sözlükçülerin başından geçen doğaüstü olaylar) cansız bedeni balkondaki kafesindeydi. daha bir önceki muhabbet kuşumuz maviş'in (bkz: muhabbet kuşu/@keyfekederolsun) acı hatırası yüreğimizden silinmemişken anneler günü'ne böyle bir vahşetle uyandık. 4. kattaki bir balkonda böyle bir olay, yaşanmasının imkansızlığı artı manasızlığı ile kafamızı bulandırdı. üstelik imbik'e neden dokunulmamıştı? yoksa bu bir gözdağı mıydı? her ne ise bunu yapan insan olamaz. yırtıcı bir kuşsa da bence ersin'le kurtulduğumuza sevinmeliyiz. bugün mutfakta kimsenin balkon kapısına yakın oturmak istememesi dikkatimden kaçmadı, hepimiz hafiften tırsıyoruz. hele ben, küçük bedenimi akbabanın ağzında düşünüyorum da... ıhım, akbaba demişken, dün misafir ettiğimiz dayım, "aman da ne güzel ötüyor, alıp cebime koysam farkedilir mi, kaça satıyorsunuz bunu?" gibi sözleriyle göz koymuştu zaten. ağır nazara geldik, bence yine ersin'le kurtulduğumuza sevinmeliyiz. o ne gözmüş dayı yaa? akraba değil akbaba diye boşuna dememişler, töbe est...

insan açıklayamayacağı olaylar karşısında saçmalıyor. kafesindeki bir kuşun kafası nereye gider? nelerden şüphe etmedik ki: kedi, köpek, sansar ve hatta psikopat bir komşu. bi ara benden bile şüphelendiler. arkamdan "keyfekeder yapmış olmasın sakın?" dediklerini duydum. (bkz: insanın içini bir anda acıtan sözler) annem sağolsun, yapmaz öyle bi şey dedi. babamın "geçen gün uyutmuyor diye duvar saatinin pilini sökmemiş miydi?" sözlerine hayvan kardeşim, "uykusunu bölersen senin bile kafanı koparır bu manyak." sözleriyle eşlik edince bayılmışım. ailem beni cani yerine koymuştu. çok cinayet planı yapmışımdır ama, ersin'in kafasını koparmak ithamı çok koydu be sözlük! hem illa birinin kafasını koparmak istesem karşı apartmanda onbeş dakikada bir "eeee-daaaaa" diye bağıran kızın kafasını koparırdım.
  • okunuş biçimiyle anlamı değişen kelime.

a harfini uzatınca " cinayet işleyen kişi " , hızlı söyleyince " cani cani cani, işte meydani ".
  • deniz yılmaz'ın son albümündeki sanırım en iyi şarkı. müthiş
  • cani. arapçada cinayet işleyene verilen isimdir.

canî. farsçada candan sevilen kişi anlamına gelen bir sıfattır.
  • (bkz: monster)
  • cinayet işlemiş olan kimse, kıyacı.

ayrıca acımasız ve gaddar anlamlarına da geliyor.
  • it. köpekler
  • hiç bir kurban masum değildir diyip 9-6 yolları olmayan daimi çalışan insanlara verilen ad.
  • 64 karelik satranç tahtasını tamamlamak için 62 kişiyi öldüren rus seri katil.
    piçuşkin, “benim için cinayetsiz bir hayat sizin için yiyeceksiz bir hayatla aynı. ben öldürdüğüm insanların babası gibi hissediyorum kendimi. çünkü onlar için başka bir dünyanın kapısını açıyorum” demiş.
  • eylemlerinin nedenlerini saçma sebeplere bağlayan insan evlatlarıdır.kar-zarar hesabını düşünemeyecek kadar aklın ve ruhun tehlikeli sularında seyahatlerine devam ederler.cinnet onlar için anlık değil daimi bir haldir.
hesabın var mı? giriş yap