• sanatçı. lafın gelişi değil ama harbi sanat yapıyor. alıp götüren cinsten.
  • 1990 doğumlu bursalı rap sanatçısı. lise zamanlarımdan kalma bir alışkanlıkla zaman zaman yeni rapçileri takip etmeye çalışıyorum. son zamanda canfeza takıldı radarıma. dinledim, şaşırtıcı buldum. arabesk desen arabesk ama değil de, mükemmel desen mükemmel ama değil de. en has günümüz şairlerine taş çıkartabilecek dizeleri olduğu gibi, arsız belayı aratacak klişe söylemleri de mevcut. farklı farklı şiir türlerine aşina olduğu aşikar, anlatım gücü iyi, dile hakim ve bunları iyi bir şekilde rap müziğe giydirebiliyor. ama sözlerinin konusunu sürekli aşk acısı çekmesi/çekiyor görünmesi oluşturduğu için yaptığı iş arabeske kayıyor, muhteşem sözler yazabilecekken/yazıyorken birden arabesk klişelere tosluyor. ilerleyen zamanlarda eğer hala bu işin içinde kalırsa, kendini yetiştirerek çıtasını çok daha yükseğe taşıyacağını düşünüyorum.
  • ilk kez bir şarkısını beğendiğim mc'dir. dua. dua şarkısı harika olmuş gerçekten. 9 dakikayı geçkin bir şarkı ve hislerini çok iyi anlayabiliyorum. 4'er dakikadan bu hislerle 3 şarkı yapmış bir adam olarak, çok iyi anladım ve sindirdim bu şarkıyı. yalnız, dostum sen buna dua demişsin ama bu bildiğin vaaz.
  • dua şarkısını rap sevmeyenlerin bile seveceğini düşünmekteyim ve sevgili hazretleri şarkısı dinlediğim ilk şarkısı bir harika. ha illa rap dinlemem diyorsanız acın siir gibi okuyun sözlerini, o kadar başarılı ki.

"onu kurtarıp beni gemimde batırmanı unutursam adamlığın hatrı kalır"
    "gözbebeklerim taze yetim"
    "var ol da istersen yar olma"
    (bkz: dua)

"zerafetinden ötürü tüm çiçekler sana selam durur"
    "sen hiç hayal kurmadın mı? birinin olmadın mı? temiz sandığın dumanla pis bir ciğere dolmadın mı? şarkı dinleyip kafandan tek bir tel yolmadın mı? sana onlarca şarkı yazdım bir tanesi bile olmadı mı?"
    (bkz: sevgili hazretleri)
  • anne-babasıyla zorla misafirliğe gidip, bütün misafirlik süresince telefonunu elinden düşürmeyip arkadaşlarıyla sms'leşen, muhabbetlere ancak gerektiği zaman katılan çocuk gibi durmaktadır bu gece itibariyle katıldığı sosyal medya programında.
  • turk muziginde cok az kullanilmis bir birlesik makam
  • (bkz: dua)

http://www.youtube.com/watch?v=rqqfpuulmag

25 yılık müminim böyle dua görmedim.
  • "kardeş merhaba ben sevgiline aşığım,
    seni de arıyorum bulursam? yas tutacak aşığın"

gibi über sözleri bulunana şarkılara sahip rapçi. 90+ neslinden seveni çoktur ayrıca.
  • edebiyat hakkında konuşmaması gereken rapçi.
    zira bu haftaki sosyal medya programında
    servet-i fünun dönemindeki aşk anlayışını ilahi aşka bağlayarak,bu alanda ne kadar da
    bilgili olduğunu bizlere göstermiştir.
  • genç bir rapçi. bursa'da çok seveni olduğu söyleniyor.

bir iki rapinin sözlerine baktım, iyi yazıyor. bahtı açık olsun.

dinleyici kitlesinin büyük kısmını liselilerin oluşturduğunu da belertmek gerek.

edit:yazar mısın dediler, yazdık.
hesabın var mı? giriş yap