• olm ne illuminatisi lan, adam zaten öyle bir dans ediyor ki, dikkatli incelenirse 3 siyasi parti, 4 gizli örgüt, 7 sivil toplum kuruluşu ve 9 müzik akımına selam çaktığı görülebilir.
  • 1987 yılında izmir'de doğmuş, 26 mayıs 2012'de azerbaycan'ın başkenti bakü'de gerçekleştirilen 2012 eurovision şarkı yarışması'nda türkiye'yi temsil eden türk vatandaşı sanatçı.

vatansız piç kuruları tarafından israil'de askerlik yaptığı yalanı yayılmaktadır.

ailesinin kökeni; osmanlı sultanı sultan ıı beyazıd tarafından, 1492 yılında ispanyadan kovulan yahudilerle beraber, izmir ve selanik'e yerleştirilen yahudilerdendir...

edit: bonomo'nun avukatları için delil niteliğinde ss... görsel nasıl olsa silip kaçar.
  • kendisi şöyle bir twit atmış.

https://twitter.com/…omo/status/1714585859721224256

++++
    sivil halkı katlederek insanlık suçu işleyen israil devletini kınıyorum. savaşın kazananı olmaz.
    ++++

burada iki şey var aslında,

1. israil devletini kınıyorum diyor ve harika bir yerden giriyor olaya. evet bu bir inanç sorunu değil. bir devletin çıkar sorunu.

2. kendisi adına böyle bir twit atma sorumluğu hissetmesi. bunun sebebi de türk toplumunun böyle bir beklentide olması ve buna karşılık vermek zorunda olduğunu düşünmesi. bu biraz üzücü ama bunun da sebebi biziz.

kendisini, tanımam etmem, yaptığı müziği dinlemem. ancak gördüğüm kadarı ile kafası çok açık, aydın, güzel bir insan.
  • her sene eurovision'a bol keseden sms yollayan almancilarin nasil insanlar oldugunu gostermis adamdir. su adama sirf yahudi diye oy vermeyen ne kadar adam varsa allah belasini versin. sarkisi cok guzeldi falan demiyorum. birinci olacak hali yoktu. ama kendisinden 10 kat daha turkiyeli bir adama yahudi oldugu icin oy atmayan yavsak gurbetcilerden tiksiniyorum.
  • her an kavak yellerinde oynayabilecek bir tipe sahip müzisyen.
  • yiğit özgür karikatürlerindeki şişman karakterin konuşmasına benzeyen bir soyada sahiptir.

adam: şişşt bana bak lan!
    şişman: bonomo didin?
  • 25 yaşında kocaman bir yükün altına girmiş, inancı yüzünden saçma sapan sorulara maruz kalmış ama dimdik durmuş ülkesini temsil etmiş güzel insan. şu saatten sonra ister detone olsun ister sonuncu, can'a sadece helal olsun diyorum kolay değil bu ülkede sağlam durup, gülmek. sevgiler can!
  • çocuğa vaktiyle bir saz vereydik böyle olmayacaktı bak asjkhhasd.

öncelikle kendisi yahudiymiş, yok efendim ona taparmış, buna tapmazmış zerre kadar umrum değil. bıkmadı bu memleket insanların köklerini deşmekten yahu. sanane, isterse peynire tapsın adam, sanane?

hırpaniymiş, dişlekmiş, çirkinmiş. yahu adamı yatağına mı alacaksın, nikahına mı alacaksın? bırak adamcağız ne yapsın dişlerini mi söktürsün, ağzını mı daraltsın? hala milletçe odaklanmamız gereken şeye odakanmayıp geri kalan her şeye master card çekiyoruz yahu.

gel hayatım, gel balım, gel gülüm, adama sahnede bir bakalım. sahneye odaklan. :)

şimdi öncelikle ben bu adamı severim, o yüzden çok objektif bir yorum olamayacak yaptığım. tamam kabul, güldür güldür bir sesi yok. muhtemelen sesi çok eğitimli de değil. (nefesini idare etmekte zorluk yaşıyor.) bunların hepsini makul kılabilecek bir şey var adamda lakin sahne ışığı! bu adamda fazlasıyla var. sahne dediğiniz malum; ya taş gibi/yakışıklı olacaksın, ya da sevimlilikten yıkılacaksın. tahmin ettiğiniz gibi bu çocuk ikinci klasmana giriyor. çocukta bir "yahu bizim can gelse de ortam şenlense" elektriği var. ailedeki fırlama kuzen gibi falan.

övünmek gibi olmasın senelerdir bu eurovision haltında o kadar isabetli tahminler yapıyorum ki; bu çocuk ilk üçe girmesin, kendi nickaltıma öküz diye bakınız veririm. şahitsiniz, o kadar da iddialıyım.

yolu açık, sahnede gideri var, şarkısı da hoş fırlamanın.
    hayırlısı olsun bakalım.
  • yahudi olması bu kadar eleştirilince insan düşünüyor athena, gülseren, sibel tüzün, kenan doğulu, mor ve ötesi, hadise, manga, yüksek sadakat ne kadar müslüman diye. sanki bu sanatçıların hepsi namazında niyazında insanlar da bir can bonomo gavur.
  • sarkisi 7. olsa da kanimca eurovision'in bireysel anlamda en basarili ismi can bonomodur. finalde yarisan sozu, muzigi ve yorumu ayni kisiye ait sadece 3 ulke vardi. turkiye, izlanda ve moldova. izlanda'nin 20. moldova'nin 11. oldugu dusunuldugunde bu cocugu gercekten tebrik etmek lazim. 24 yasindasin, sarkinin sozlerini yaziyorsun, bestesini yapiyorsun ve cikip milyonlarin onunde yorumlayip bir de 7. oluyorsun. sadece alkislamak gerekir.

daha donunu baglamaktan aciz, 3-5 kisilk bi' topluluk karsisinda bile konusurken eli ayagina dolasan insanlarin, kalkip bu genci elestirmelerine de cok klise olacak ama soyle demek istiyorum:

(bkz: oglum bak git)
hesabın var mı? giriş yap