• "resmi" haber kuruluşunda da yayınlanmış haberdir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25448261

anlaşılan o ki, yalan söylemek günahtan çıkarılmış, yalan söylemedi diye diyanete soruşturma olmuş.
  • allah'tan müezzinin görevden alındığını yalanlamış diyanet. gidip bakacağım, doğru mu diye. bir de muktedirler, efendim zorlanmışmış imam diye demeç vermiş. o imam öyle zorla iş yapacak bir imam değil bir, üzerine düşen görevi lâyıkıyla yerine getirmiş, kendisiyle gurur duyuyoruz iki.

evet, o imam benim için mühim bir imam, mahallemizin imamı. bari imamıma dokunma ya! ne yani, kimse kimseye yardım etmesin, kimse kimseyi savunmasın, kimse kimseyi kollamasın, kimse kimseyi sevmesin, bunu mu istiyorsunuz a canına yandıklarım! neyin peşindesiniz a gadasını aldıklarım? iktidarı mı sevelim sadece, illa erke mi tapalım, haydi güç manyağı mı olalım?

hem güç manyağı olacaksak da, bunun için niye bir insan seçelim de bedbaht olalım? kapı gibi güç kaynağı varken, emanetçi insana mı kalalım? zaten kim başı sıkışsa soluğu orada alıyor, vallahi ne de kolay kılıfına uyduruyor, acayip gıcığım. yaşadığın gibi inanmak ne vakit doğru oldu, yoksa ben mi kaçırdım! kazın ayağı öyle değil ama, başın hürken soluğun ordaysa bir kıymetin var, ötesini geç aga.

ve lütfen imamıma dokunma!

[bu arada camiye soruşturma neyin nesi ya? ille soru soracaksanız kendisine, hani barok yapacaksınız ya opera binasını, işte onu sorun. veyahut gelin bana sorun ikisini de, ben anlatayım. bu arada, bezm-i âlem'i de barok'u da yazdıydım evvelce, ikisi de meşhur oldu birden, başbakan beni mi okuyor acab ne?]
  • "doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur" sözünün gerçekleştiği durum.
    yalnız; din odaklı bir yönetimde, çözülmenin milletvekili, emniyet müdürü, vali vs. değil de müezzinden başlamış olması sahiden marjinal!
  • akabinde camiye ibadet etmek maksadı dışında girilemeyeceğini buyuran bir hadis ya da ayet patlatmalarını bekliyoruz ilgililerden.
    ben de 8 sene önce bir caminin tuvaletini kullanmıştım işemek için. itiraf edeyim yeri gelmişken. çok sıkışmıştım ve etrafta kullanabileceğim hiçbir tuvalet yoktu, o sırada cami avlusunda abdest almakta olan bir amca arkadaşıma "altıma edicem şimdi" derken duymuş, "kızım gel caminin tuvaletini kullan" dedi. şehir ve cami adı vermeyeyim de imam (ya da müezzin her neyse) ve de ton ton amcam gümbürtüye gitmesin.
  • adaletin, hakkın, insanlık onurunun yanında yer alan müezzini de kimselere yedirmeyiz. o adam o görevde kalacak.
  • bu soruşturmayı da gelip burada savunacak karaktersizler çıkacaktır elbet.

durma ak gençlik!
  • kendiyle çelişmeye devam eden başbakanın son icraatı. hani islam savunucusuydun? kimseyi bulamadın cami imamına mı saldırmaya başladın? hesaba katmadığın, dinsizlikle suçladığın %50 o imamı sana yedirmez. bir sonraki icraatıda camide zina yapıldı içki içildi diye camiyi yıktırıp geziparka yapmaya niyetlendiği avm'yi yaptırır. ha gayret tayyip camii kapatarak tarihe geç. bak bakalım evde zor tuttuğun %50' den kaçı yanında olacak.
  • cohapo döneminde gerçekleşmiştir.
  • cami ile ilgili çıkan haberleri okuduğumda verdiğim ilk tepki şuydu: kesin soruşturma geçir, açığa bile alırlar.

direnişe destek veren liselilerin,öğretmenlerin,çalışanların vs isimlerinin alınarak "efendim maksat devamsızlık olmasın,ondan şeeetttik" yavşaklığınının ardından camiye soruşturma müezzine zorunlu izin durumunu görünce bir kez daha dedim ki işine geldiğini alan gelmediğini sallayan zihniyetten anca bu beklenirdi.

edit:imla.
  • gerçek müslüman ile din tüccarının farkını ortaya koyan olay. doğru olup olmaması çok da önemli değil, önemli olan insanların böyle bir şeyin olma ihtimalini yok sayamaması, din tüccarına yakıştırabilmesi.
hesabın var mı? giriş yap