• aslında asla latin kadınlarını temsil etmeyen latin. yüz hatları latinden çok hindistanlı gibi ve vücudu da bir latin gibi kıvrımlı değil. latin kızlarının ünü kalçalarından gelir. barboza daha çok hintli kadın seviyor olabilir.
  • twitter'da “şovumun tekrarını izledim ve taraftarların bütün şov boyunca kendi marşlarını söylediğini gördüm. çok saygısızca” yazmış ve silmiş şarkıcı.

burada suçlu ne taraftar ne de sensin. suçlu; 65 yıllık turnuvayı, amerikan super bowl'una çevirmeye çalışan uefa ve seni dünya genelindeki genç kızlar arasındaki popülerliğinden ötürü sahip olduğun yüksek izlenmelerden dolayı yetişkin erkeklerin de ilgisini çekeceğini sanan pepsi.
  • büşra pekin'e benzeyen şarkıcı
  • keşke benim olsa diyebileceğim nitelikte bir hanımefendi. dünyaca ünlü bir uyuşturucu kaçakçısı olsaydım kesinlikle benim olurdu. kılpayı kaçırdık kızı amk.
  • gerçekten tam bir şirinevler beauty. kendisini güzel bulan kardeşlerim ne kadar şanslı. metrobüs durağı merkezli, 100 metre yarıçaplı bir yarım dairede hayatlarının aşkına denk gelebilirler.
  • bu piyasada cok uzun yillar kalacak bir sarkici kendisi. plak sirketi parayi basip iyi sarkilar buldugu surece bu fan base ile silinip yok olmak diye bir durumun olacagini sanmiyorum.

bu is strateji isi. ne kadar cok para basip produktorlerden ve sarki yazarlarindan ne kadar iyi sarki kaparsan okadar unun artar ve buyursun. bu tip sarkicilarda her sey plak sirketinin sana ne kadar yatirim yapmak istedigine bagli. bu kiz altin yumurtlayan kaz gibi bir sey. ses ve karizma on numara. fizik iyi olmasa da kiz grubundan cikmis olmasi bile dramalar yuzunden ona baya popularite saglayacaktir ki o yuzden de plak sirketi bu kiza baya bonkor davraniyor.

aslinda bu genc insanlara uzuluyorum. ımzaladikkari kontratla sirketler tarafindan kole gibi calistiriliorlar. bitmek bilmeyen studyo sessionslar, zorla gonderildikleri promolar, roportajlar, sonra bir yil suren, arada birer gun tatil yaparak gittikleri konserler falan. ısciler yani. tabi bu kadar emegin karsiligini tonla parayla aliyorlar ama dusunsene, hayatin sahne arkalarinda otellerde ucaklarda falan geciyor. salak hayranlarin uzerine atlior her yerde paparaziler. neyse okadar para alsan heralde bunlar batmazdi ama yine de sikici bir durum.

tanim: cok iyi pazarlama potansiyeline sahip kuba’li sarkici.
  • ariana grande'den bu yana çıkış yapan en iyi kadın popstar. fifth harmony grubundayken kendisine, aslında kendisine değil de grubun topuna asjaks, acayip bir antipatim vardı; fakat bad things ile birlikte bu önyargımı afiyetle yedirdi bana.

sonrasında gelen, kendi ilk solo single'ı olan crying in the club bana kalırsa çok kötüydü. mükemmel bir şarkı olan genie in a bottle'ı sample'layıp öyle kötü bir şarkının çıkarılamaması lazım yani o derece. sia desen cheap thrills tuttu diye ardından aynı melodiye 150 farklı söz yazıp yeni şarkı diye yayınlamış, bu şarkıyı da muhtemelen öyle sıçtı, üstüne bir de genie in a bottle sample'ı ekleyelim deyip oldu bittiye getirmişler. nitekim şarkı fena çuvalladı. derken birkaç ay sonra omg ve havana ile sonunda hem orijinal hem de trend işler yayınladı aynı anda. havana zaten aldı başını gitti, camila canlı performansını acayip geliştirdi. ödül törenlerinde gayet iyi performanslar yaptı, şarkının videosu geldi ki son yılların en iyi pop videolarından biridir. katy perry'nin swish swish ile yapmaya çalışıp da yapamadığı eğlenceli klip örneği olarak ders verdi resmen havana videosu. derken albüm için beklentilerimi epey yükseltti.

ilk albüm zordur. hele de mainstream piyasa da tutunmaya çalışmak isteyen şarkıcılar için hem albümde hit şarkı olsun, hem de kendi kimliğimi oluşturayım falan derken dengeyi tutturmak çaba ister. camila, kendi adını verdiği ilk albümünde bunu çok iyi başarmış. havana tuttu diye tüm albümü havana kopyalarıyla dolduralım dememiş emek vermiş. bir yandan kökenlerine sadık kalmış, bir yandan da taze bir hava yaratmış. she loves control tam yazın patlamalık şarkı mesela. something's gotta give diye bir balladı var yine, dinlenmeli. into it inanılmaz catchy. dolu bir albüm yani. yarım saatten biraz daha uzun bir süresiyle de insanı tam doyurmuyor, daha yok mu diyorsunuz.

neyse; sonuç olarak iyi yönetilebilirse güzel bir kariyere sahip olması için gerekli bir donanıma sahip bence. henüz genç, gelişmeye açık olsa da güzel bir sesi var, dans edebiliyor. kendisi gayet güzel. son bir yılda sağlam çıkış yapan iki isim var kadın pop kontenjanında: dua lipa ve camila cabello. dua'yı da sevsem de camila'da daha büyük bir potansiyel görüyorum. bu arada kendisinin one direction karşılığı da harry styles'dır. o da ilk albümüyle ağzımı açık bırakmıştı da o da başka entry'ye artık ajksjaks. zaten bir paragraf yazıcam diye başladım gece gece uzadı.

(bkz: insanın kendi kendine konuşurken lafın lafı açması)
  • fifth harmony gibi ne idüğü belirsiz bir kız grubundan sıyrılmayı başaran ve henüz 22 yaşında olmasına rağmen epey güzel işler yapan şarkıcı. bu yıl bitmeden çıkaracağı ikinci albümünün ilk iki single'ı liar ve shameless yılan gibi akıyor, albüme dair beklentilerimi de arttırdı epey. shameless özellikle muazzam olmuş, cayır cayır resmen.
  • bu yılki mtv vma'de yılın şarkıcısı ve yılın videosu ödüllerini alan genç şarkıcı. havana çok güzel şarkı ama bu yılın şarkıcısı olacak bir başarı gösterdiğini düşünmüyorum. gene de fifth harmony denen gereksiz gruptan kurtulup şu ödülü alması iyi oldu, o kızlar da birbirinin saçını başını yolsun.

edit: yılım videosu ne, yılın olacak o.
  • kendisine baktığında ilk aklına gelen "sikerim mi sikmem mi" olanların imkan olsa sikmeyi tercih edeceği kadındır.
hesabın var mı? giriş yap