• geldin ya hani o gun iste canim oturdun karsimda, susmadan konustun. baktim sana, sanki seni biliyormusum, onceden senin esin ya da sevgilinmisim gibiydi o an. kah guldum, kah gozlerim dolu dolu oldu sendin sebebi. sonra elimi tutmazsan olucekmis gibi hissederken, duramazken yerimde icimde bu hisle, sen elini tutmazsam olecekmisim gibi geldi dedin ve baktin bana. midemde o an sanki, uzerinde yosun kapli olan kayaliklara konmus kelebeklerden birine dokunup hepsinin birden kanatlanmasina neden olmuscasina bir kipirdanma basladi kimileri bu askin etkisidir der bense butterfly effect diyorum.
  • 1961'de edward lorenzin mcbee lpg-30 adli bilgisayarla hava tahmin modelleri uzerinde oynarken gelistirdigi ve matematikte kaos kurami adli yeni bir alanin dogmasina onculuk eden calismayi anlattigi makalenin adi.
  • 2004 yapımı başrolünde ashton kutcher ın oynadığı bizim nesilimizi farklı bir bakış açısıyla bilim kurguyla karşı karşıya getiren ilk filmlerden biriydi belki de. çocukluğumuzda az etkilenmedik.
  • bir gün için bile olsa gerçek aşkın varlığının kanıtıdır bence butterfly effect. yarına çıkmak imkansız da olsa yaşanmalıdır.
  • sonunda klibi gelmiş olan travis scott parçası. bu tarz klipler aşırı kasıntı geliyor bana, ki çoğunluk da benim gibi düşünüyormuş. özellikle efektlerin aşırı fazla olmasıyla alakalı bir ton yorum var videonun altında, okurken gülmekten kırıldım. goosebumps tarzı bir klip olmuş, the weeknd'in in the night'ını da andırıyor. bunlardan yola çıkarak bir kontrol yaptım, cidden de bu üç klibin de yönetmeni brthr olarak görünüyor. özellikle in the night epey rahatsız edici düzeyde efekt içeriyordu, diğerleri de hemen hemen aynı. bunun izlenme sayısını düşürdüğünü de rahatlıkla söyleyebilirim, çünkü en basitinden in the night gibi harikulade bir parçanın bu seviyelerde kalıp sükse yapamaması kabul edilemez, en azından benim açımdan. klibi vereyim diye geldim, yönetmene gömüyorum. neyse, yapıştırıp kaçayım.

klibi
  • vevo tarafından klibi hakkında şöyle bir dipnot yayınlanmış olan parça. astoworld albümünün ilk klibi olan şarkıda yaşatmak istediği kafa extacy kafasıymış travis scott üstadın. parçanın klibi britney spears'ın work bitch ve bryson tiller'ın something tells me kliplerinin çekildiği stüdyoda çekilmiş. son olarak ustanın mükemmel sözünü paylaşıp gideyim, bu ne rahatlık yiğidim?

"any lambo i shoot in, i own." vay vay vay görgüsüz reyiz, yakında sahte para tomarlarıyla da klip çeker bu.
  • "everything is everywhere,
    butterfly effect."
  • yeni mahsül bir lamb şaheseri. *
  • günlerdir başa sarıp sarıp dinlediğim travis scott şarkısı. gerçekten normalde bu tarz benzer beatlerden çok sıkılırım ve trapi de sevmem çok fazla. ama bu ve stargazing çok farklı bi kafa. inanılmaz iyi bir altyapı. travis zaten lyric konusunda başarılı olmadığı için sözlerine dikkat etmedim bile direkt beat uçurdu.

anladığım kadarıyla bahsettiği kelebek etkisi de bildiğimiz kelebek etkisi değil. adam butterfly doors kapılardan bahsediyor. sıçtım bunu farkedince çünkü derin bir anlamı vardır falan sanmıştım ilk gördüğümde.
hesabın var mı? giriş yap