• dünyanın en güzel köyü.gittikten sonra acaba rüyamı gördüm yoksa hakkaten gittim mi gibi düşünceler oluşabilir.
  • bir avuç bonibon şekeri efekti uyandırıyor bünyede bu rengarenk köy.
  • venedik yakınlarında bulunan, dantel işlemeleri ve örtüleriyle ünlü ada.
    (bkz: murano)
  • adadaki tüm evler rengarenk çünkü adanın erkekleri eskiden eğlenceye çok düşkünmüş ve sarhoş sarhoş eve dönmeye çalışırlarken, evlerini bulamıyorlarmış, yanlış evlere giriyorlarmış. kadınlar da böyle bir çözüm üretmiş her evi farklı bir renge boyamışlar ki sarhoş erkekleri evlerini tanıyabilsin, gece gece başka bir kadının koynuna girip skandallara sebebiyet vermesin.
  • bir kaç saat gezip havasını solumanın ve dokusunun izlenmesinin bünyede detoks etkisi yaratabileceğine gerçek anlamda inandığım, yapı taşının mon ami olduğunu düşündüğüm huzur dolu gökkuşağı köyü.
  • rengarenk evler, kanallar ve yamuk çan kuleleri. karikatür gibi ada-kasaba. venedik merkezdeki kalabalığa mola vermek için de iyi bir seçenek. birkaç saat nefes alıp fotoğraf çekip, venedik'teki güzel karmaşaya geri dönülebilir.
  • zamanında metin arolat'ın elveda şarkısının klibinde hafızalara işlemiş masal diyarı. (bkz: #8054019) çekilmez venedik'ten kaçıp sığınılacak gökkuşağı. az vaktiniz var ise,murano ile uğraşmak, işe yaramaz cam atölyelerine sürüklenmek yerine, burano sokaklarında ve sahilinde vakit geçirin derim ben.
  • venedik'te ne yapsak nereye gitsek diye araştırırken herkesin mutlaka gidin diye tavsiye ettiği bu güzel adayı es geçmeyin derim*rengarenk evlerini görün, daracık sokaklarında gezinin.buraya gelmişken yakınındaki muranoya da uğrayın. ben cam fabrikasını gezmek istedim ama akşam 7'de adaya gittiğim için her yer kapanmıştı.siz daha erkenden gidin yani. eğer benim zamanım az tek bir adayı gezebilirim diyorsanız tercihiniz burano'dan yana olsun.
  • volendam ve marken'ın arkasından 3. sırayı verdiğim sevimlilik abidesi adacık. yürüyerek 20 dakikada her yerini gezebileceğiniz kadar da küçüktür.
  • metin arolat'ın "yine bir başıma" adlı şarkısının klibi bu adada çekilmiş bi vakitler.

(bkz: http://www.youtube.com/…ewmovtnnxdy&feature=related)
hesabın var mı? giriş yap