• "bazı kadınlar gülünce, dünya bile ne tarafa döneceğini şaşırıyor" diyen adam.

böyle tweet mi atılır amına koyim? bir erkek olarak nasıl rekabet etcem ben bununla? hayır şu an istesin beni bile sikebilir. "bi saniye biraz düşüneyim" bile diyemen valla.

(bkz: gay bana geceler)
  • star pazar röportajında beni benden almış samimi adam. adam dedim de; beşiktaşlıdır.

--- spoiler ---

dizilerde oyuncular ön plandadır, senaristi kimse tanımaz. burak aksak olduğunuzu söylediğinizde insanlar sizi tanıyor mu?

"tuhaftır ki tanıyorlar, bunu beklemiyordum. bir kitapçıda alışveriş yaparken leyla ile mecnun’un şarkısını söylüyordum, bir anda diziden konuşmaya başladık. dizinin senaristi olduğumu söyleyince ‘aaaa burak’ dedi. ama bir indirim yapmadı, bir işime yaramadı, tanımasa da olurmuş."

--- spoiler ---
  • annem leyla ile mecnun seyrederken "bu çocuk bu yaşta bunları nasıl akledebiliyor, hayret doğrusu, maşallah maşallah" dedi. o bunları derken ben çay içip kurabiye yiyordum. bu cümleden sonra elimdeki kurabiye gibi ufalandım, yittim, gittim. müstesna teyzenin genetik mühendisi oğlunun bile evimizde bu kadar havası olmadıydı.

annelerin komşu çocuğu ile mukayese sevdasının son aktörüsün burak aksak! alacağın olsun. sayende bütün eğitim, öğretim, meslek hayatımın pul kadar değeri yok bizimkilerin gözünde.
  • leyla ile mecnun'da çok iyi iş çıkarıyor, adam yazmıyor sanat icra ediyor resmen..orda alex gibi

twitter var bi de, orda düz adam, çok düz.. orda selçuk şahin gibi

" bir gün bu şehir yanarsa, anla ki seni çok özlemişimdir "

"hayat bazen ofsayt bayrağını çok geç kaldırıyor. sen tam sevindiğin sırada, tüm sevincini kursağında bırakıyor canına yandığım"

"seni sevmem bile bu dünyayı güzelleştirmeye yetmedi"

bu ne amınakoyim? ben yazsam ağzıma sıçarsınız ibneler. burak bunlar ne amınakoyim?
  • bir yerlerde şu sözünü gördüğüm kişi;

--- spoiler ---

“atomu parçalayabilirim ama aşık olduğum kızın gözlerine bakıp da konuşamam. gerçi yok lan atomu da parçalayamam.”

--- spoiler ---

aklıma geldikçe gülerim hala.
  • yayınlanmadan duygulandırabilen ilk finali yazmış, okumuştur. helal olsun sana.
  • trt'nin diziye yaptığı ayıpla ilgili şöyle bir şey yazmış:

leyla ile mecnun'un sadece senaristi değil, aynı zamanda izleyicisim. her çarşamba gecesi at gibi gülüyorum diziyi izlerken (at gibi gülmek?) bu gece her zamankinden çok ihtiyacım vardı diziye. ancak insanın hayatında bir şeyler kötüye gitmeye başlarsa, devamı da geliyor. her neyse... bu sebepten dolayı kanala yönelik eleştrilerin hepsine sonuna kadar katılıyorum bir izleyen olarak. ancak bir noktada "sezar'ın hakkını sezar'a vermek" gerekir;

bu işin çıkış noktası "aksakallı dede"dir. insan kimi zaman o kadar çaresiz kalır ki; "evlat! şimdi yapman gereken şey budur..." diyerek, akıl veren birine ihtiyaç duyar. ama bizde bu talih varken, bize yol gösteren aksakallı dede bile beceriksizin önde gideni çıkardı... bu düşünce ile başladı "leyla ile mecnun" serüveni. ve sonra o "keşke başka bir kanalda olsa" denilen kanallardan hiçbiri yüzüne bakmadı işin. başlı başına bir saçmalık olarak görüldü yazdıklarım. bir tek trt inandı, bu saçmlıktan güzel bir şeyler çıkabileceğine. neticesinde de, iyi bir ekiple beraber, çok tatlı bir şey çıktı ortaya. o nedenle "leyla ile mecnun" dizisinin yeri bu kanaldır. bu hafta olmazsa, haftaya yayınlanır. "ulan" diyemezsek, "damacana" deriz. ama bir şekilde devam ettiririz diziyi. ne zamana kadar? biz tükenene, "artık beceremiyoruz galiba" diyene kadar, yaptığımız işe gülmeyi bırakana kadar. bu süreçte kavga da edebiliriz, isyan da edebiliriz. ama çarşamba gecesi diziyi izlediğimiz zaman tüm bunları unutabiliyorsak, sorun yok demektir.

televizyonun yaptığı şey, beynimizi birer çöp tenekesi haline getirmektir sonuçta. istiyoruz ki, o çöp tenekesine geri dönüştürülebilir şeyler atalım. artık kokuşmuş çöplerden sıkılmış çocuklarız biz. muhalif olmak güzel ve gereken bir şey. ancak nankör olmak da bir o kadar çirkin. o nedenle böyle bir şeyi de açıklama gereği duydum.

piiiii... okuyunca kendimden sıkıldım allah canımı alsın. ayrıca alt tarafı dizi yapıyoruz, çok da büyütmemek lazım.
  • sözlükte bir bu adama bir de ercan mehmet erdem'e büyük haksızlık yapılıyor. nasıl ki binlerce entry girilmiş bir behzat ç. başlığında ercan mehmet erdem'den çok emrah serbes'in adı geçiyor aynı şekilde leyla ile mecnun övgülerinde burak aksak'tan değil onur ünlü'den dem vuruluyor.

yanlış anlaşılmasın emrah serbes de onur ünlü de takdiri sonuna kadar hak eden insanlardır, afili filintalardır en nihayetinde. ama bu iki başarılı dizinin senaristlerinin de hakkını vermek lazım.
  • bize "sınava ismail abi girmeyecek, oturun çalışın" demiş kişidir. babalar gibi senarist billa.
  • ön edit! arkadaşlar çok sayıda mesaj aldım. bundan asla şikayetçi değilim zira tanımadığım bilmediğim insalarla yazı üzerinden muhabbet etmek hoşuma giden bi'şey zaten. gizemli takılmak triplerinde de değilim ancak bunları anlatan arkadaşa söz vermiştim o yüzden isim vermiyorum direk. 3.sü sevilen şovmen (zaten bunu direkt bilen, ne cins olduğunu da bilen çok aradaş mesaj attı) diğeri de dediğim gibi bu emrah'lı burak'lı tayfadan ancak şarkıcı. kalın sağlıcakla...

zamanında adeta "içeride kaynağı olan bir arkadaşım" bana aşırı leş, kolpa, buraya yazsam suç unsuru olacak kadar pis eğilimleri olan ve kendi değimiyle "dırzo" 4 adamdan bahsetmişti.

1.si emrah serbes: o zamanlar tabii erken kaybedenler falan iyi kitap, behzat ç.'yi zaten çok sevdiğimden hassiktir lan ne güzel adam demiştim, görürsün demişti. sonra bir müddet sesszilik, akabinde göğse faça atmalar, sonsuz ergenlikler vs derken son malum olay. 1 aileyi katlettikten sonra bile poz kesme ve aforizma çabaları...

2.si burak aksak: bu lavuk da lavuk kelimesini ciddi olarak taşıyabilen, bunu dolduran yani tam olarak lavuk bir arkadaşımız. genelde bu stajyer arkadaşlar gibi genç kızların (bazen daha da genç) kendisine hayran olmalarını çok seven ve bundan menfaat kovalamaya çalışan burak bey, bu defa karşısında"ayy burak beeey ben sizi çok seviyorum :s" diye bikbikleyen salak sulak tipleri değil de böyle aklı başında hanfendileri görünce kafayı sıyırmış belli. (menfaat derken elbette sadece ve sadece maddi menfaat! yani işte dizilerimi izlesinler, kitaplarımı alsınlar da ben de para kazanayım vs : )) )

buraya kadar o arkadaşımın verdiği 4 isimden ilk ikisi aşırı net tuttu.

3.sü ailemizin ekranlarda sevdiği yüzlerden biri. 4.sü yine bu emrah'lı ve burak'lı tayfadan ancak yazar değil. yakında bunlardan da şov bekliyoruz.

sağda solda şekil, looser, tutunamayan, aşırı derin, süper cool, efendi adam vs takılıp ennihayetinde 5 para etmez karaktere sahip herkes bir gün patlayacak. inanıyoruz. bu bakımdan bize iş düşüyor sevgili sözlük. bu kadar kolay idol addedilen bir ülkede bu kadar kolay da adam harcanması gerek denge için. işte gerektiğinde harcama görevi bize düşüyor.
hesabın var mı? giriş yap