• rüya:

kahvaltı, çay salonu gibi bir yerdeyim. biriyle buluşmak için anlaşmışım; ama gelen giden yok. sıkılıyorum. "yeter bu kadar beklediğim" deyip kalkıyorum masadan. hole gelince bir şahıs bana yaklaşıyor ve "sizinle buluşmak için anlaşmıştık" diyor. şahsın yüzüne bakıyorum ve hiç gözüm tutmuyor. "kusura bakmayın, beklediğim kişi değilsiniz" diyorum ve gitmeye niyetleniyorum.

yere oturup spor ayakkabılarımı giymeye başlıyorum. bu sefer o şahıs kapıda bir kız suretine bürünüyor ve bana "buraya almam gerekeni almak için geldim" diyor. resmen hilekarlık bunun yaptığı. benimle buluşabilmek için erkek rolü yapmış ve erkek kılığına girmiş. ancak yine de o son sözü kalbimi çeliyor. bu sözü edebildiğine göre boş biri değil. oturduğum yerden kalkmakta yardımcı olması için ona elimi uzatıyorum. onun eline tutunarak kalkıyorum. bu tavrım aynı zamanda talebini karşılayacağım anlamına geliyor.

beraber çıkıyoruz. merdivenlerden inerken ona "yine erkek kılığına girsene" diyorum. "hayır, benim gerçek suretim bu" diyor. ismin ne diye soruyorum. "emine yançay" diyor(ismini yanlış hatırlıyor olabilirim ama soyadı kesinlikle yançay idi). parkta bir banka oturup bir müddet onunla sohbet etmeyi düşünüyorum. istediğini alması için tek bir sohbet yeterli. evet tek bir sohbet manevi geçişim için yeterlidir bu yolda.
  • hiçlik'te bulaşalım sevgilim, oturup konuşalım
    dört yanımız dizboyu insan
    yağmurdan bile usanalım
    yağmurla sevişirken

bende inanmaların çağı geçti
    sende sanki ilkbahar
    bizimkisi karşıtların birliği
    böyle sevgili olunur herhal

nihilist bir otobiyografi
    buldum iç cebime astım
    ben de bir kelimeyim ölümün dağarcığında
    türkiye benim yurdum

hiçlik'te buluşalım, öpüşürken göz kırpalım
    başağrısı çekelim üç gün üç gece
    yalnızlığın sularını bulandıralım
    görünmesin bir şey geride

ben ki boynumda süpürgeler taşırım
    ardımdan gelenler ırgalamaz
    hiçlik'te buluşalım ve konuşmayalım
    dünyaya çarpan yürek onmaz

hızla yaşadım genç ölmedim
    bir koşuymuş yaşam geç anladım
    otuzu geçiyorken saate baktım
    ben yalnız bir adamım tırnaklarım uzamaz

beni kimseler sevmez...

ahmet erhan
  • tulumla çalınan, kurtlar vadisinin en güzel müziklerinden.

https://www.youtube.com/watch?v=kxcn2ds_xbc
  • güzel bir ahmet erhan şiiri...

hiçlik'te bulaşalım sevgilim, oturup konuşalım
    dört yanımız dizboyu insan
    yağmurdan bile usanalım
    yağmurla sevişirken

bende inanmaların çağı geçti
    sende sanki ilkbahar
    bizimkisi karşıtların birliği
    böyle sevgili olunur herhal

nihilist bir otobiyografi
    buldum iç cebime astım
    ben de bir kelimeyim ölümün dağarcığında
    türkiye benim yurdum

hiçlik'te buluşalım, öpüşürken göz kırpalım
    başağrısı çekelim üç gün üç gece
    yalnızlığın sularını bulandıralım
    görünmesin bir şey geride

ben ki boynumda süpürgeler taşırım
    ardımdan gelenler ırgalanmaz
    hiçlik'te buluşalım ve konuşmayalım
    dünyaya çarpan yürek onmaz

hızlı yaşadım genç ölmedim
    bir koşuymuş hayat geç anladım
    otuzu geçiyorken saate baktım
    ben yalnız bir adamım tırnaklarım uzamaz

beni kimseler sevmez...
  • 33.istanbul film festivalinde gösterilen isveclli yönetmen anna odell'in filmi. film iç içe iki filmden meydana geliyor ve toplam 88 dakika sürüyor. film, yönetmenin çocukluk anılarından yola çıkılarak çekilmiş.
    çocukluğa dair anıların, arkadaşlık ilişkilerinin kişinin karakteri üzerindeki büyük etkisini gösteren filmi izleyince daha detaylı yorum yazıcam. ayrıca görüntü yönetmeni olarak başarılı sanatçı ragna jorming ile çalışılmış.
  • yapımcıları nasrullah ayan ve sarp kuray, yönetmeni artun yeres, senaryo yazarı inci aral, oyuncuları ayşe emel mesci, aytaç arman ve gilles guisweiller olan 1994 tarihli filim.

not: alkazar'da izlemiştim diye hatırlıyorum zamanında, yoksa şüphen mi var?
  • che ve castro'nun küba devrimi için bir araya gelmesini ve devrime yürümesini che'nin ağzından anlatan, orijinal ismi reunion olan, illüstrasyonlu bir julio cortazar metni.

--- alıntı ---

"çocuğumu düşünüyorum ama o uzaklarda, kilometrelerce uzakta, hâlâ güne yataklarda uyanılan bir ülkede; imgesi bana gerçek değilmiş gibi geliyor, gittikçe silikleşiyor ve ağacın yaprakları arasında kayboluyor ve bana her zaman eşlik eden bir mozart ezgisini anımsatıyor, av kuartetinin ilk bölümü, kemanların huzurlu sesinin çağrıştırdığı av borusu; vahşi bir merasimin, berrak ve dalgın bir hazza dönüşümü."

--- alıntı ---
  • aşk üzerine söylenmemiş her şey adlı proje kapsamında ömer kavur'un çektiği kısa film.
    (bkz: #44330347)
  • bugün büyük buluşma günüydü herhalde ha ?

evet evet yüzde yüz öyleymiş. ne oldu hikaye mi paylaşamadınız ? amk yerinde aynı zaman diliminde evden 2 saat çıkamayan insan şimdi üfff ki ne üfff. göt korkunuzu bastırın da endamınızı görelim.
  • buluşma (mass), bir fran kranz filmi.

vizyon tarihi: belirsiz
    tür: dram
    yapım yılı: 2021
    süre: 110 dakika
    ülke: abd

filmin konusu:

“yaşanan bir trajedi, iki çiftin hayatını farklı şekillerde etkiler.

richard ve linda, oğullarının hayatını alt üst eden trajediden yıllar sonra hayatlarına devam edebilmek için jay ve gail ile konuşmaya karar verir.”

yönetmen: fran kranz
    oyuncular: breeda wool, kagen albright, michelle n. carter, martha plimpton, jason isaacs, reed birney, ann dowd, michael white, campbell spoor
    senaryo: fran kranz
    görüntü yönetmeni: ryan jackson-healy
    müzik: darren morze
    kurgu: yang hua hu

vizyon tarihi: belirsiz

filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap