• içindeyken kendimi düdüklü tencerede kendi suyuyla pişen hindi gibi hissettiğim mekan. ama yine de katlanmaya değer.
  • benim için ulaşılabilir lüks'ün sözlük anlamı olan şey. buraya girdiğim andan itibaren işe toplu taşımayla gidip gelen, kiraydı kredi kartıydı derken belası sikilen beyaz yakalı amele değil de roma imparatorluğunda senatörmüşüm gibi hissediyorum.
  • bence saunadan daha iyidir. çünkü saunada insan kuru kuru terlerken, buhar odasında vücut daha rahat nefes alır. gözeneklerin açılması konusunda da buhar odasının daha faydalı olduğu zaten su götürmez bir gerçektir.
  • harikulade rahatlama yeri,ozellikle ,oksuruk tiksirigin cok oldugu durumlarda cigerleri rahatlatir,kaslari gevsetir.

isi cok yuksek seviyelere cikabilecegi icin dikkat edilmesi onemlidir,sonrasinda maden suyu limon tavsiye olunur.
  • buhar banyosu işleminin gerçekleştirildiği küçük cennet. böyle yerden gökten buharlar fışkırır, sahneye çıkıyormuş gibi olursunuz, uzanırsınız sereserpe, cildiniz bayram eder. ter yoluyla toksin atarsınız, gözenekleriniz açılır, hava alır, tazelenir, gençleşir.

tabi abartmamak lazımdır.

aslında bizde alâsı olarak hamamlarımız vardır ama, buhar odası daha bi buharlıdır, dolayısı ile daha kompakt ve hızlandırılmış bir işlemdir.
  • gözlüklü olanların zorluk yaşadığı yerlerden biri. gözlüğü çıkarınca ise dikkatli olmak lazım, kalabalıksa her an her şey olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=d_gcrwbkctq
  • burnundan konuşanlarin uc dakikalik buhar banyosu sonrasinda bambaska bir insan olarak cikabilecekleri bir mekan.
  • bu abinin konuşması, elleri kolları kullanışı bana şahanın spikerini anımsatıyor bir gülme geliyor: https://www.youtube.com/watch?v=bpdarvzfbik
  • tüm vücudumuzdaki gözeneklerin açılmasına yarayan odadır.

sevgilimle buhar odasındayken yaşadığım aşağıdaki diyalogdan da anlaşılabileceği gibi genelde kadınların ilgisini cezbetmektedir.

+neden kendimize bu eziyeti yapıyoruz?
    -gözeneklerimiz açılıyor.
    +deri solunumu mu yapıyorsun sen anlamadım ki?!

(bkz: düz mantığın ambale etme kabiliyeti)
  • sports international'da yıllar boyu keyfini sürdüğüm oda.

haftada üç kere akşamları salonda basketbol oynayıp, terden sırılsıklam şekilde ıslak alana geçince önce ılık bir duş alıp kendimizi kısa bir süre jakuziye bırakırdık. sonra yine duş alıp buhar odasına girerdik. burada dayanabildiğimiz kadar dayanıp iyice tadını çıkarırdık buharın. haftada üç kere hamama gitmiş gibi olurduk. daha sonra çıkıp buz gibi etkisi yaratan havuza atlardık. fazla yüzmeden havuzdan jakuziye tırmanıp keyfe devam ederdik. bu bir turdu. bu turu üç kere tekrarlardık genelde. bütün toksinleri, yorgunluğu ıslak alanda bırakıp üstüne bir de portakal suyu ya da ayran içerdik. sonra da yemek yemeğe giderdik.

öğrenciydik. kulübün öğrenci üyeliği nisbeten ucuzdu ve bizim bu keyfi yaşamamıza olanak sağlıyordu.. hey gidi günler..
hesabın var mı? giriş yap