• sauna keyfi yapacak kadar vakti olmayanların ter dökmek amacı ile içine girdikleri 50 - 55 derece ısıya sahip, buharla ısıtılan kutular. 10 dakikadan fazlası zarardır.
  • buhar banyosu işleminin gerçekleştirildiği küçük cennet. böyle yerden gökten buharlar fışkırır, sahneye çıkıyormuş gibi olursunuz, uzanırsınız sereserpe, cildiniz bayram eder. ter yoluyla toksin atarsınız, gözenekleriniz açılır, hava alır, tazelenir, gençleşir.

tabi abartmamak lazımdır.

aslında bizde alâsı olarak hamamlarımız vardır ama, buhar odası daha bi buharlıdır, dolayısı ile daha kompakt ve hızlandırılmış bir işlemdir.
  • harikulade rahatlama yeri,ozellikle ,oksuruk tiksirigin cok oldugu durumlarda cigerleri rahatlatir,kaslari gevsetir.

isi cok yuksek seviyelere cikabilecegi icin dikkat edilmesi onemlidir,sonrasinda maden suyu limon tavsiye olunur.
  • fizikte parçacıkların geçerken iz bıraktığı içinde nitrojen ve oksijen bulunan odadır.
  • burnundan konuşanlarin uc dakikalik buhar banyosu sonrasinda bambaska bir insan olarak cikabilecekleri bir mekan.
  • saunanın o yanık kokusuna tahammül edemeyen ve ferahlatıcı bir kokuyla vücudunu nemlendirmek isteyenlerin sevebileceği güzel mekan... 10 dakika duruyorsun, bir çıkıyorsun, yüzün bebek cildi kıvamına gelmiş...
  • bazılarının içi çok kötü kokar, kötü kokmayanlarında güzel rahatlanılabilir. bugün bir arkadaşım beni keyiften dört köşe yapan bir şey anlattı bu buhar odaları hakkında. kendisi diyor ki, hani tabanında ki deliklerden buhar çıkıyor ya bu odalarda, oraya bir rakı dökmek var diye düşünmüş, bildiğin bizim rakı. zaten şişeyi iki elinin arasında ısıtsan buharlaşacak bir organik bileşikten bahsediyoruz; ben de niye olmasın ki dedim. tabi bu yasal olmayan aktiviteye elverişli bir buhar odası bulmak lazım öncelikle.
  • gözlüklü olanların zorluk yaşadığı yerlerden biri. gözlüğü çıkarınca ise dikkatli olmak lazım, kalabalıksa her an her şey olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=d_gcrwbkctq
  • bence saunadan daha iyidir. çünkü saunada insan kuru kuru terlerken, buhar odasında vücut daha rahat nefes alır. gözeneklerin açılması konusunda da buhar odasının daha faydalı olduğu zaten su götürmez bir gerçektir.
  • içindeyken kendimi düdüklü tencerede kendi suyuyla pişen hindi gibi hissettiğim mekan. ama yine de katlanmaya değer.
hesabın var mı? giriş yap