• bir gün tuna nehri kenaaaarında bira icerkene dinleyecegim süppper jethro tull parcası
  • uzun yıllar sözlere dikkat edilmediğinden budapeste'ye dair bir şarkı olduğu düşünülen, halbuki jethro tull'ın turneleri sırasında sahne gerisinde çalışan güzel bir macar kızıyla ilgili hayalleri anlatan bir şarkı bu. müzik şahane, sözler sevimli.
  • jethro tull'in crest of a knave albumunun en uzun (10dk), en senfonik, en guzel, en en parcasi. her bolumu oya gibi islenmis, insani budapeste yollarina dusurecek, donus yolunda iskocya'ya ugranip ian anderson'un ellerini opmeye yonlendirecek denli bas dondurucu bir muzik ziyafeti...
  • şarkının jethro tull eseri olduğu bilinmese ian anderson'ın söyleyiş tarzı ve ses renginin değişikliği nedeniyle kolaylıkla "mark knopfler mi lan bu?" denebilecek şaheser şarkı.
  • budapeşte'de geçirdiğim 2 gece boyunca beynimde çalan şarkı, ne yazık ki telefona atmamışım ama eve geldiğimde yaptığım ilk iş onu dinlemek oldu. ve evet... her(their diyelim) legs went on forever.
  • nasıl bir kadın ian anderson'a böyle bir şarkı yazdırır diye düşündüren jethro tull şarkısıdır.

"her legs went on forever/like staring up at infinity/through a wisp of cotton panty/along a skin of satin sea" gibi dizeleri, gelmiş geçmiş en iyi rock gruplardan birine yazdırmak her kadına nasip olmaz herhalde.

şarkıyı her dinleyen erkek şarkıya ismini veren şehri, şarkının yazıldığı kadını merak eder diye düşünüyorum.
  • jethro tull'ın kendine özgü "müzikal zerafet"'inin en güzel hissedildiği parçalardan biridir.
  • "did you hear the rain?" isimli ep'de yer alan bir george ezra sarkisi. oyle catchy ki insan bahar daha da gelsin, gunes yuzunu ozletmesin istiyor. ben hep dinlerim ki bu sarkiyi.
    klibi soyle: tik tik.

my house in budapest
    my hidden treasure chest,
    golden grand piano
    my beautiful castillo

for you
    you
    i’d leave it all

my acres of a land
    i have achieved
    it may be hard for you to,
    stop and believe

but for you
    you
    i’d leave it all

give me one good reason
    why i should never make a change
    and baby if you hold me
    then all of this will go away

my many artifacts
    the list goes on
    if you just say the words
    i’ll up and run

oh, to you
    you
    i’d leave it all

give me one good reason
    and baby if you hold me

my friends and family
    they, don’t understand
    they fear they’d lose so much
    if, you took my hand

but, for you
    you,
    i’d lose it all

give me one good reason
    and baby if you hold me

my house in budapest
    my hidden treasure chest,
    golden grand piano
    my beautiful castillo

you
    you
    i’d leave it all.
  • müthiş şarkı. ha, bir de o buğulu ses bu con con adamdan nasıl çıkıyor?

edit: ne adamı be çocukmuş bu?! 93 doğumluymuş george ezra.

https://www.youtube.com/watch?v=liemlok9bwu
  • hayatımda daha önce hiç bir şehire ayak basar basmaz aşık olmamıştım. binaların güzelliğine bakmaktan boynum tutuldu amk. her köşesine, her detayına aşık oldum. kaldıgımız hostel (wombats) hayatımda gördüğüm en rahat ve eglenceli hosteldi. ruin barların sanırım hepsini denedik en sevdiğim ise instinct adındaki o tuhaf ama harika yer oldu. labirent gibi bir yer oldugundan en az 3-4 kez kayboldum. nasıl nefis bir yerdi gerçekten orası. hayatımda bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. wicked dekorasyon, her odada farklı müzikler, bitmeyen koridorlar, nefis kokteyller. elbette birlikte seyahat ettiğiniz kişiler de bu eğlencenin ve deneyimin önemli bir parçası. 5 gün boyunca nefis insanlarla, nefis palinkalarla ve gulashlarla geçirdiğim parti şehri. bana kalansa son 2 haftadır olduğu gibi partilemekten kalan nasıl ne zaman oldugunu bile hatırlamadığım yara bere ve kolumdaki kesik.

yine geleceğim szerelmem!

son olarak free city tour ve free communism tour şiddetle tavsiye edilir!
    azcık paraya kıyarız ya nolcak diyosanız güzel bir akşam yemeği için belvarosi lugas etterem'de tourist menü'yü yanında da kırmızı şarabı tavsiye ediyorum
hesabın var mı? giriş yap