• daniel norgren'in bağımlısı olduğum albümü. badicanım atelye'nin howling around my happy home isimli über güzellikteki şarkıyı göndermesiyle haberdar olmuştum bu albümden.

bu albüm benim için linkin park'ın reanimation'ı gibi, rem'in automatic for the people'ı gibi. içinden belli bir şarkıyı seçip dinlemektense, bütün olarak, her şarkının albüme yerleştirildiği sırayla dinlemeyi seviyorum; çünkü kendi içinde bir kaynaşıklığı, dolanıklığı var şarkıların. içlerinden birini çekince, ayırıp dinleyince bir şeyler eksiliyor güzelliklerinden.

geceye karşı dinlemesi ayrı güzel, şarapla, moonshine got me diye düşünerek. ya da sabaha karşı, kahveyle, putting my tomorrows behind diyerek. gerçi ben daha ziyade howling around my happy home modunda oluyorum ya neyse :)
  • is. ing. tavsan, antilop ve geyik gibi hayvanlarin yetiskin erkegi.
  • cok kaliteli bicak yapan amerikan firmasi.
    http://www.buckknives.com/
  • call of the wilddaki köpeğin adı.
  • memlekette ağzı bunlara eşdeğer, üstelik dövme çelikten ve tamamen el emeği bıçaklar yapıldığı doğrudur. fakat bunların da ucuz olduğu söylenemez. hele de şahsi tasarım olduğunda buck bıçaklarını katlayan maliyetler ortaya çıkar.

özellikle çakı konusunda maalesef iş sadece namlu kısmından ibaret olmuyor. çakı hareketli parçalardan oluşan bir mekanizma. memleket dahilindeki üreticiler çakının döner mekanizması ve kabzasına yeterli özeni göstermiyorlar. hem tasarım hem de sağlamlık anlamında durum böyle. bu yüzden güzelim yatağanlar, maraşlar, bursalar, tosyalar ve dahi sürmenelerin ağızları çizme şeklinde, hamsi şeklinde gudik kabzalarla sunuluyor. o kabza iki ay sonra gevşiyor, çekiçle üstüne iki tıklamayınca erekte olamamış penise dönüyor çakı. bir sürmenenin sırtı iki mm'lik namlusunu 3 mm'lik 420'den dövülmüş ağızlarına değişmem ama iş mekanizmaya gelince gidip buck almak zorunda hissediyor insan kendini. şimdi yazınca çok salakça gelse de memlekette üretilip de tek elle açılan çakı bulmak oldukça zor.

şimdiye kadar buck bıçağım olmadı. ele gelir modellerinin uçuk fiyatları (150-180 civarında çakılar, 30 dolara da var da anla yani) dolayısıyla olmayabilir de. bakalım bu sene haluk abi'ye tarif üzerine bir çakı yaptırmaya çalışacağım. kabza istediğim gibi olursa buck'a ihtiyaç kalmaz elbette. ama olmadı bir buck bakacağız.
  • jack london'ın yazdığı vahşetin çağrısı kitabinin ana karakteri olan köpeğin adı.

buck'ın hikayesi, evcil bir köpeğin kuzeyin vahşi ortamında kızak köpeği olmasını ve bunu takip eden olaylarla köpeklikten kurtluğa dönüşümünü anlatır. yazar bu dönüşümü anlatırken hayatın acımasızlığını ve insanların değişimini de gözler önüne serer.
  • amerikan filmlerinin dublajlarinda "papel" olarak türkce'ye cevirilen kelime.
  • yeni eleman. madagascar penguenlerinin elbet eline su dökemez fakat müthiş bi herif. girişte zaten karizmasıyla buzulları yerle bir ediyor.

--- spoiler ---

ve filmin sonunda yalnızlığı seçiyor.

"siz, içeri girenler... tüm umutlarınızı dışarıda bırakın !"

--- spoiler ---

adamımsın buck. gelinciklerin hası. yavrum benim.
  • married with children'de oynayan köpek, ki eğer internet götünden uydurmuyorsa, kendisi 28 mayıs 1996 senesinde aramızdan ayrılmışmış..
  • henüz tanışmamış olanlar için ,yeni ice age karakterimiz.şu linkden tanışmanız mümkün olabilir :
    http://www.imdb.com/media/rm4284909568/tt1080016
hesabın var mı? giriş yap