• okuyorum, okudukça yoruluyorum. yani bunları hakkaten bir bree biliyor galiba, ya da bunları en iyi bree biliyor, yazdıkça yazası mı geliyor ne... başkaları bunca kavramdan, şundan bundan habersiz yaşayıp gidiyorlar.
    üstelik bree bunlara (her neyse onlar) kendinden de bir şeyler katıyor.
    ve saygı duyulsun istiyor sübjekifliğine de. hatta bir şeyler bilmese bile fikirlerine saygı duyulsun istiyor.
    saygı duymayanlar da mutlak doğrucu, aklın yolu hala birdir birci, statükocu, şucu bucu.
    ben, evet elitistim, bu kadar demokrasiye, çeşitliliğe karşıyım, onun için ayar vermeye, sübjektifliğe saygı duymamaya devam edeceğim, bu da benim sübjektifliğim, aa çeşitliliğe katkım mı oldu ne ben istemeden? hay allah...
  • dogum gununu kutlayip kendisine "hayda bree pehlivan!" demek istedigim kisi.
  • (bkz: bree bana karı bul lan allahsız)
    not: yazarken elim titredi ama dayanamadım.
  • beklentilerini sözlüğe döktüğü entrysinde (bkz: #18272182) açıkça nihat doğan'ı tarif etmiştir. bu çağrının cevapsız kalmaması gerekiyor. duy bizi nihat!
  • eski ingilizcede "tepe" anlamina gelen "brú" kelimesinden geldigine inanilir. tolkien in eserlerinde ilk olarak üçüncü çag 1300 yillarinda adi geçer ama ikinci çag da kurulmustur. insan ve hobbitlerin paylastigi bir yerlesim merkezidir. shire i bulan marcho ve blanco adli iki samanpostlu kardes, aslinda bree lidir. "büyük dogu yolu" ve "kuzey yolu "nun kesisim yeri oldugu için arnor un görkemli günlerinde önemli bir kent haline gelmistir.
  • oldukça itici bir üslubu olan yazar.

ne zaman bir entry sine denk gelsem yazarına bakmadan anlıyorum o olduğunu. pek çok konuda gereksiz yere agresif çıkışları var. özellikle ilişkiler konusunda ahkam kesmeyi seviyor. ya çok canını sıkmış birileri ya da yaradılış meselesi, bilemiyorum...
  • şarap indirimi haberini duyunca metropol avm'deki carrefour'a bir bakayım dedim.
    bir çift bu şarabı önerdi yarı tatlı ama dedi. yarı tatlı seviyorum deyip aldım indirimde 117 tl idi şaşırdım 300 liradan aşağı durmayan bir görünümü vardı.
    alman menşeiliymiş. çok beğendim...muhakkak iyi soğutunuz..
  • desperate housewives dizisinde bir karakter ismi (bkz: bree van de kamp). dizide ismin eski irlandacada geldigini ve anlaminin guclu oldugunu aciklamislardir.
  • baktım şimdi, kayıp yazar; son girdiği entry, 3 ay önce...

ulan sözlük ne tuhaf ya, eski sözlük, yeni sözlük. popüler kültür falan.

şimdi kimler var, eskiden kimler varmış/dı.

ve işin tuhafı belirli roller var ve bu roller mutlaka her dönem birileri tarafından üstleniliyor, istisnasız.

bree'nin rolünü, diyelim tabi rol derken ne demek istediğin anlaşılsın, da şu anda sözlükte bir kaç kişi birden yürütüyor zaten. belki de sırf bu yüzden yokluğu anlaşılmadı. veya anlaşıldı da tepki çekmedi ne bileyim.
  • kuşağımın gizli seksist yazarlarından bir tanesi.
hesabın var mı? giriş yap