• türkçe'nin güzelliklerinden biri.
    sevimlidir, sadedir.

"böyleyken böyle..." derler sana,
    anlarsın.
    fazla soru sormazsın.
    sen dersin, "böyleyken böyle..."
    anlarlar.
    fazla söze gerek yoktur.

susmak gerekir artık bundan sonra.
    susmak ve düşünmek.
    fazla kurcalamadan anlamak bir de,
    söylenen her sözün, her harfin kıymetini anlamak.
    boşuna söylenmemiştir hiç bir şey,
    gerisi senin anlayışına kalmıştır *

böyleyken böyle...
  • köprüden önce son çıkış gibidir. çözemediğiniz, sizi uzun zaman bunaltan bir sorunu gidip 'ne diyim abi işte, durum böyleyken böyle' şeklinde, hafif mancup bir edayla ehil bir kişiye aktardığınız anda o sorun çözülür aga. istisnasız yani.
  • o da benim isimli çalışması fena olmayan grup.
  • dört buçuk albümleriyle radarıma giren, güzel müzik yapan, son zamanlarda dinlemekten keyif aldığım alternatif müzik grubu.

mustafa kır potansiyeli olan bir söz yazarı ve iyi bir vokal. grup da başarılı müzisyenlerden mütevellit. sektördeki kalitesizlik, niteliksiz müzik tüketicileri ve varlığı kaçınılmaz olan grup içi küçük sürtüşmelerden kendilerini koruyabilir ve yılmazlarsa, geriye dönüp baktıklarında mutlu olacakları güzel bir kariyerleri olacağını düşünüyorum.

merak ve ilgiyle takip edeceğim.
  • dinlerken solistinin kaan boşnak olduğuna yemin edebileceğim ama ispat edemeyeceğim grup
  • mart 2020'de kurulan müzik grubu. grubun solisti mustafa kır, gitaristi ise muharrem salcı'dır. "deli gibi özledim" adlı parçalarıyla tanınmışlardır.
  • durumu anlatmak, olayi kotarmak icin sucluluk ve yalakalik tamlamasi. sucu kabullenme, "-bokunu yiyim abi..." tavrini anlatir.
    (bkz: oyleyken boyle)
  • en baba vecizelerden biri. kralını tanımam... bu vecize ile istediğinize hayatın anlamını aşılamanız dahi mümkün. yalnız dikkat etmeniz gereken bir küçük ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum. karşınızdakinin türk olmasına özen gösterin, o kadar. gerisi hikaye. ha anlatıcı ha dinleyici, ha ha her ikisi de ümmî olsa ne yazar. evrim sürecinden tutun da, farelerin yerçekimsiz ortamdaki davranışlarından, muzun fiziksel ve kimyasal özelliklerinden, almanlar yenilince bizimde yenilmiş sayılmamıza kadar çok geniş bilgi yelpazesini bu iki kelime ile hem de hiç zorlanmadan karşınızdakine aktarmanız mümkün.
  • tamamını, detayını vermeden anlatmak isteyen kişilerin kullandığı kalıp. var böyle bir tanıdığım."böyleyken böyle" deyip bitiriyor.
    ben kafamda yazıyorum olası senaryoyu verdiği ipuçlarından, birkaç dağınık kelimeden yola çıkarak.
    ne yapayım? böyleyken böyle işte!
hesabın var mı? giriş yap