• garip bir yer burası.

bir sabah bostanlıdan işe giderken hava durumuna iphonedan bakan simitci ve jaguarından inip meyve kamyonuna gel gel yapan pazarci görmüşlüğüm var.

gerisini siz düşünün.
  • izmirin en yaşanılası semti...güzel cafe-barlarla bezeli,sakin yer
  • bakin agir konusuyorum su anda turkiye'de buradan daha guzel ve yasanasi baska bir sehir ici semt yok... yasam kalitesi olarak turkiye'nin standardini fersah fersah gecmistir...

edit: tamam gecmemistir, turkiye'nin en berbat yeridir. hadi rahatlayin simdi biraz...
  • sürekli balkonda oturup içiyorum akşamları aga bi güzel kızlar geçiyo sokaktan inanmazsınız ya?!
    bi de sabahları işe gitmek için vapura yürüyen kızlar var. onlar da çok güzel. daha çirkin bi tanesini görmedim. sabahın körü ya biriniz de makyaj yapmayın biriniz de kezban gibi giyinin. sanırsın hepsi monaco kraliyet düğününe gidiyor.
    bi gün zaten o vapur iskelesine katamaran kiralayıp yanaştırıcam, üzerine de yazıcam bostanlı - alsancak diye. vapur kalkar kalmaz vericem dj müziğini, şampanyayı, köpük partisini...

velhasıl bu bostanlı da çirkin kızlar evde oturuyor herhalde.
  • cumartesi akşamları havadan isterse taş yağsın burada iğne atsan yere düşmez. hele ki red cat barın olduğu sokaktan eve gideyim diyorsun yürüyemiyorsun öyle bir kalabalıktır.

yaşamak ise apayrı bir keyiftir, izmir'e bağlanma sebebim. gece nasıl sesli ve gürültülü oluyorsa gündüzleri bir o kadar sakindir, zaman biraz burada yavaş akar sanki. dinlenmek istediğinde her şey ayaklarının altındadır. deniz havası istersen 5 dk da sahile çık, yasemin cafe'de al biranı doya doya iç. konserler ve tiyatrolar yine semtin yanı başındadır, fiyatları ise uygundur.

not: ama gidipte barlarında bir şey içmem abi, alırım iki bira otururum sahilde içerim en güzeli. 4 biraya 96 tl verecek değilim daha.
  • geçici anavatanımdı kendisi.
    sokaklarında her saat aşırı bakımlı ve şık kadınlar vardır, hatta hepsi birazdan sahneye çıkacak gibi giyinir...
    caddesinde meyhaneler her akşam full çeker, rakı kokusu sarar semti. sosyetesi meşhurdur, nezih ve sakin bir yerdir.
    huzur ve bolluk-bereket sarmıştır her tarafını ve rahatlıkla çıplak ayaklarınızla gezebilirsiniz burada, yolları temiz ve dümdüzdür...

konfor, huzur, şıklık hepsi bir aradadır bu semtte. bir noktadan sonra muhit dışına çıkma gereği duymazsın çünkü ihtiyaç duyabileceğin her türlü mekan burada gani gani vardır.

yüksek standartlara akıştırıverir insanı da sonra gidilen hiçbir yeri beğenmez olursun...
  • bu sabah eski karşıyakalı salih, yeni bostanlı gevrekçisi'nde telefonla konuşurken sırada farketmeden önüme geçen bi kadın, beni gördükten sonra bi' 2 dakika benden özür diledi ve sırasını vermekte ısrarcı oldu. ben de kendisine zaten telefonla konuştuğumu ve sırada sayılmayacağımı söylememe rağmen özür dilemeye ve ısrara devam etti.

medeniyet olan şey bira şişesi veya dar sokaklar değil, budur güzel kardeşim. insanların karşısındakine saygısıdır, o biralar da karşılıklı saygı yüzünden içilebiliyor zaten.

büyüdüğüm, yaşadığım, okul yüzünden yaşamaya ara verdiğim ama elbet yeniden yaşayacağım canım semtim.
  • hayatım boyunca bu kadar rahat ve modern insanların bir arada olduğu başka bir semt görmedim.sabah 08:30 vapurunda sanki fashion tv çekimleri varmış gibi bir ortam var.organik pazar da yanlışlıkla birisine çarpsan hemen dönüp pardon diyor.ramazan ayında sokaklarda masa atılıp rakı içiyorlar..migros un önünde 5 dakika bekle,en az 20 tane adriana lima geçiyor.akşamları herkes ya balkonda oturuyor ya da dışarıda sahilde fink atıyor.trafik te korna çalan bile görmedim.esnafı bile istanbul beyefendisi kıvamında.
    yaşanılası yer.
  • bostanlı'da atatürk'ten sonra en çok sevilen şey kedidir.
  • tunç soyer'e %93'le en yüksek oranda oy veren sandık buradan çıkmış. resmen çomarland'lere tepki olarak kurulmuş bir semt. bir kez bostanlı'da yaşayan bir daha başka bir yeri kolay kolay istemez bence.
hesabın var mı? giriş yap