• genel hükümler için sahara fotokopi , özel hükümler için titiz fotokopi notları yetersiz olabiliyor. oturun kitap okuyun!
  • saatlerce çalıştıktan sonra gecenin bi vakti kalkıp bilgisayar başına geçince adama "söğütlüçeşme" yerine "sözleşme" yazdırır. zor değildir, ama yorar.

ayrıca;

(bkz: kemal oğuzman)
    (bkz: rona serozan)
    (bkz: hüseyin hatemi)
    (bkz: abdülkadir arpacı)
    (bkz: necip kocayusufpaşaoğlu)
    (bkz: gökhan antalya)

edit: simdi oylaninca hatirladim bu entriyi. genciz tabii kanimiz kayniyor, yazmisim bisiler ama taze hukuk fakultesi gulleri ciddiye almayin, siktir edin boyle sabahlara gadar calistim yar aman olmuyor temali entrileri. simdi dusununce o kaddar basitti ki niye buraya gelip entry girecek kadar ciddiye almisim bilmiyorum bile. guzel abiniz bir amerikan hukuk fakultesinden bildirdi. yanlis anlamayin bu da oyle aman aman zor degil ama maksat sanimiz yurusun.
  • fakültemde 2.sınıf dersidir, ancak 2.sınıfta da 3.sınıfta da bu dersi bir sonraki seneye bıraktım, sınavlarına bile girmedim. pişman mıyım, hayır tabii ki. borçlar hukukuyla uğraşılır mı lan gençliğimizin baharında?
  • basit anlamda alıcak-vericek işlerini düzenleyen ama gerçekte bu işlemlerin salt al ve verden oluşmadiği binlerce sayfalik kitaplarla belgeleyen, günlük hayatın aslinda ta kendisi olan bir derstir.
  • genel hükümler ve özel hükümler olmak üzere iki kısma ayrılır. genel hükümler hukuk fakültesi 2. sınıfın, özel hükümler ise 3. sınıfın en kastırıcı derslerindendir. hele bir de 1. sınıfın laylaylomluğundan çıkıp 2. sınıfa geçtiğinizde, genel hükümlerin ilk dersinde sınıfa ahmet kılıçoğlu girip sınıfa 619 sayfalık kitabını gösterdiğinde ilk başta ne olduğunu anlamazsınız ancak acısı sonradan çıkar. özellikle motorlu araç işletenin kusursuz sorumluluğu kısmını kusturuncaya kadar her detayıyla anlatan bu kitap yüzünden yazınız (yaz aylarınız) mahvolur. yazdan niçin mi bahsettim? elbette ki bütünlemeye kalacaksınız.
  • kanımca hukuk fakültesinin en zor ve en gerekli dersleri arasında ilk üçe çok rahat girer. öncelikle çoğu durumda borçlar kanunu'nu dikkate almanız ve ondan yararlanmanız gerekir. ayrıca zevkli olmakla beraber ayrıntının dibidir.candır.
  • yakında borçlar kanunu değişeceğinden dolayı, bu kanuna göre yazılmış, birer paragraflık maddeler için dahi onlarca sayfalık açıklamaların yapılmış olduğu, toplamda yüzlerce sayfalık olan borçlar hukuku kitapları, pek yakında tedavülden kalkmış paralara döneceği için, bu kitapları yazmış olan pek değerli muhterem profesörlerin sürekli kabuslar görmekte ve hezeyanlar geçirmekte olmaları da pekala mümkündür...
  • arapçama katkıda bulunmuş ders
  • idare hukukunun yanında çok kolay olan bir ders.
  • günümüz hukukçularından nami barlastan alındığında beynin her hücresine tüm hukuk bilgilerin adeta yer ettiğini görebileceğiniz hukuk fakültesinin en yararlı ve en önemli dersi. nami barlas hocam derdi ki sahip olduğunuz "bilgiler kafanızda, havada uçuşan pudra taneleri gibi değilde kasadaki şişeler gibi olsun, istediğiniz an çekip alabilin birisini". güzel olmasına güzeldir de fakültelerin de en belalı derslerinden biridir.*
hesabın var mı? giriş yap