• melaba.. ben bi pop sarkisina bile kafam kadar entryler yazacak kadar bos vakti ve yanacak noronlari olan salak.. selamlar sevgiler..

lan ben neden boyle oldum anlamadim.. bu bora duran denen adama cok taktim.. adam esasinda, bilindik sarkilar yapiyo.. eslik edilecegi belli tinilar, icinde bolca askimli cumleler.. fakat zerre kadar umrumda degil.. insan, gul senin tenin ve sen de gidersen sarkilarini harbiden ustune dusunerek, muthis bi zevkle dinliyorum..

yara kabugu yemek, sivilceyi patlatip elinde gelene bakip zevk almak gibi, igrenc les gibi bi zevk.. sade sozlerle tasak gecmekten, vatansizligi ovmekten ve askim lafini kullanmamaya calismaktan oyle yorulmusum ki.. bu adamin boyle arabesk arabesk sozleri, sen uzulme bitanem ben ask acisini cekerim demeleri icimi eritiyo.. muzikleri de keza oyle..

aman aman birakirsan, duserim en derine.. aman aman, kaybolursan.. adim cikar serseriye.. vatanim senin yanin, ben de senin kolenim.. asktan icin yanip da sonmuyorsa, tukeniyor insan..

bak bu cumleleri ben de bi entrymde gecirmis olabilirdim.. ama gecirmezdim neden? cunku ben bu isler icin cok sofistikeyim.. ben aman aman demem.. vatandan bahsetmem.. vatan mi o ne? hic bi kere hic hic hic.. oysa, evet gecmisin ustesinden gelmemek sorunum benim.. hesabi kesip dosttan sayamamak.. en buyuk cilem, vicdaninin sesini duymayanlar..

yani ozetle, yaniliyor insan.. tukeniyor, oluyor asktan.. vatani birisi olsun istiyor, vatan korur gibi onu korumak, sevgilisine askim demek. gul kokusuna guzellemeler dosemek istiyor..

iste orta ust sinif burjuvazisinin buyuk caresizligi.. bu tarz sarkilara ve sozlerine burun kivirmak zorunda kaldigini hissetmesi.. geri kalan buyuk buyuk manali derin laflar icin de cok yorgun olmasi.. ne kaliyo geriye biz egitimli, yurtdislarinda okumuslardan?

su kaliyo.. bora duran gibi bi adamin, alalade pop sarkilarinda hayatin sirrini cozdugunu sanma kaliyo.. ockham'ın usturası kisaca.. en basiti en dogrusudur.. kurcalama dusunme..lan olay cok basit.. ora mi bura mi degil.. doneyim mi kalayim mi degil.. vatanim senin yanin! ask acisini anlatmaya maillere entrylere gerek yok: gidersen duserim en derine..

bora durana selamlar burdan.. okuyosa bunu bilmesini isterim ki, gunlerdir 3 sarkisini basa sarip sarip dinliyorum..
  • zannedersem kendisinin boyun fıtığı problemi var zira sana doğru klibinde kendini cansever gibi yaptığı kambur dansını başka türlü açıklayamıyorum.
  • adını şimdi öğrendiğim adam.
    radyoda insan şarkısı calınca merak ettim kim bu diye. meğerse kaliteli işler yapan bir adammis.
    yalnız gecenin yarısı uykudan uyanıp dinlenecek şarkı değil. etkisinden kurtulmak için böyle söyleyen adamı falan araştırıyorum.
    ha bir de buraları okuyorsa sakin taninmiyorum ben diye dusunmesin. o kadar çok insanı tanımıyorum ki alay konusuyum. yani sorun sende değil bende.
  • '90 ve 2000'lerde kenan doğulu, yalın, vs.nin başını çektiği minyon popçu ekolünden sonra 2010'larda gökhan türkmen'le bizi irice popçu ekolüne taşıyan kişidir.
  • tanıdığıma tanıyacağıma pişman olduğum gitarist, kemençeci.

--- spoiler ---

yalnız olmaktan artık korkmuyorsa
    gururunu dost sanıp aldanıyorsa
    ne bekliyorsa yoktan olmuyorsa
    azalıyor insan, tükeniyor insan

--- spoiler ---

[http://www.youtube.com/watch?v=wv0mqfcoyh4 http://www.youtube.com/watch?v=wv0mqfcoyh4]
  • bir yandan bu kadar iyi bir müzisyene ekşide bu kadar az entry girilmesine şaşırdıysam da bir yandan böyle adamlar bilinmesin, popüler olup her yerde çalınmasın, ağzımızın tadıyla biz dinleyelim istiyorum.şarkı sözlerinin ısmarlama,alelade yazıldığı müzik piyasasında böyle adamları fark etmek zor olmasa gerek diyicem..fark edilmiyor..etmeyin de zaten.buz gibi bira eşliğinde güzel şarkılar bizim olsun..
  • katıldığı beyaz show'da bülent ersoy tarafından sahnede ağaç edilen ve buna karşılık hiç bir ters hareket sergilemeyen terbiyeli kişi. aynısı bana yapılsa insan kayırma bu "alın programınızı bülent ersoy yokken beni çağırın" der kariyerimi noktalardım.
  • müebbet, müebbet, müebbet!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=v5fmn5-zr5i
  • gülben ergen'le feat yaptığı kalbimi koydum parçasını, tek başına seslendirmesini dilediğim güzel insan.
  • artık rüştünü ispatlamış erkek sanatçıdır nazarımda.

gül senin tenin yeterliydi şahsen benim için ama hep duyduğum,acaba kim söylüyor diye düşündüğüm şarkısına az önce internette rastladım.yine çok kaliteli bir iş olmuş.yüreğine sağlık.

hala dinlemeyenler için
hesabın var mı? giriş yap