• 1. ligin en loser takımı. bu elendikleri kaçıncı playoff sayamadım.

yedek kaleciye 1 milyon euro harcamak yerine daha iyi transferler yapsaydı belki ilk ikiye girerdi.
  • ne acayip takım bu ya.

her sene play off oynayıp hiçbirinde süper lige çıkamamak neyle açıklanır bilmiyorum.
  • tff 1.lig'in sefiridir.
  • 16 yıldır tff 1.ligde. ne yükseliyorlar ne düşüyorlar. bu kadar istikrarlı vasatlık büyük başarı.

boluspor 1. ligdeyken akhisarspor 3.ligdeydi. akhisar süper lige çıktı, yıllarca süper ligde mücadele etti, türkiye kupası kazandı, şimdi yine 3.lige düştü. boluspor hala 1.ligde.

1.ligden emekli olacak bu gidişle
  • bir zamanlar kanatlarda ridvan ve sercanin oynadigi takim.
  • senelerdir oldugu gibi bu sene yine play-off'a kalip, super lig'e cikamayacak memleketim takimi.

zaten super lig'e cikmasini hic istemedigim takimdir. asansor takim olmasini gectim, olmayan mali yapisiyla super lig'e cikip, sacma sapan borclanarak, olmayan stadiyla bir sezon super ligde boy gosterip amatore kadar gidebilir. o yuzden hep burada kalsin, play-off heyecani yasasin, zaten yayin geliri, turkiye kupasi, iddaa geliri ile idare ediyorlar.

bilmeyenler icin hemen bir not ekleyelim: boluspor'un son yillarda super lig'e en cok yaklastigi sezon 2008 yilidir. takip eden yillarda surekli play-off oynamasina ragmen final gormemistir. boluspor o sezon play-off finalinde eskisehirspor ile inonu stadinda oynamis, macin basinda 10 kisi kalmis, maci 8 kisi tamamlamis ona ragmen delice mucadele etmis, hatta bir kac topu direkten donmus fakat super lig biletini eskisehirspor almistir. (bkz: 18 mayıs 2008 boluspor eskişehirspor maçı)

tabi o sezon genel secimler, eskisehir, sergen yalcin, kemal unakitan faktorlerini yasi yetenler hemen hatirlayacaktir. maci yoneten isim ise bugun aktif siyasette yer alan selcuk dereli idi.

bu macin benim icin bir baska anlami ise bana resim dersinden zamaninda 3 veren hocami seneler sonra boluspor tribununde gormemdi. ah hocam ah resim'den 3 vermek ne demek, ergendik biraz cozutuyoduk alt tarafi sinifta... mactan sonra bi saygi bi hurmet ama artik cok gecti sayin ercan hocam.

not dedik ani dosedik...
  • 1.lig'in hancısı, ne çıkıyorlar ne düşüyorlar. aralıksız 14 sezon olacak seneye, bolu'nun plakasının da 14 olduğu düşünülürse plaka kadar kaldık bu sene çıkalım artık diyebilirler.
  • bu sene de ligde kalırsa tff 1. lig'in adının boluspor 1. lig olarak değiştirilmesini teklif etmekteyim. şaka bir yana bir zonguldaklı olarak düşmemesini diliyorum.
  • geçtiğimiz hafta kümede kalma yolunda rakibi fethiyespor'a 2-0 yenilerek ligden düşmeyi haketse de, bugün tribünden takip ettiğim karşılaşmada evinde 1-0 kazanarak ligde kalmayı başarmış spor kulübü. rakibi denizlispor'un tek amacının maçı tamamlamak olması, galibiyette önemli rol oynamıştır. taraftarı bu önemli karşılaşmada maratonu ve kapalı tribünü tamamen doldurmuş, 90 dakika ciddi destek vermiş ve takdirimi kazanmıştır.

maç sonunda şehir şampiyon olmuşçasına galibiyeti kutlasa da, boluspor 2006-2007 sezonu sonunda yükseldiği 1. ligdeki en kötü derecesini elde etmiştir. geçtiğimiz yıllarda ligi sırasıyla 6. 3. 9. 7. 7. 10. olarak tamamlayan takım sezonu 15. bitirmiş, bu zihniyetle devam edilirse çok geçmeden 2. lige düşeceginin sinyallerini vermiştir.
  • yayın geliri konusunda büyük takımlardan önce sesini çıkarmaya başlamış kulüp. 1990 yılında sahasında oynayacağı beşiktaş maçı için trt'den para isteyen boluspor yönetiminin yaptığı teklif reddedilince, stada kamera sokmamış ve tartışmanın fitilini ateşlemiştir. ondan sonra o zamanlar ismi magic box star 1 olan star tv yayın haklarını almış ve takımlara yayın geliri ödemeye başlamıştır.

link

(bkz: 4 şubat 1990 boluspor beşiktaş maçı)
hesabın var mı? giriş yap