• boğa zköprüsü'nün polis imdat numarasını aramamı sağlayan yazardır. ne yapıyorsun kardeşim ...

edit : sayende 155'le tanışmış oldum. inşallah yakalarlar seni 2 kolundan da tutunursun hayata
  • "dikkat cekmek istiyor", "attention whore" vb gibi yakistirmalarda bulunan yavsaklara nacizane bir sozum olacakti.

ulan asfalt bocekleri, bir insanin dikkat cekme isteginin, kamuya acik inithar mektubu yazip kopruye cikmasini saglayacak kadar tavan yapmis olabilmesi icin nasil buyuk bir aci icinde/yalnizlik icinde/caresizlik icinde kivranmasi gerektigini biliyor musunuz? belki de intihar her edemeyisinde, hayata karsi icinde bitmis gibi olan umut bi parca cogaliyor? belki de ona tek iyi hissettiren sey, umut verebilen bu kadar uc bir sey?

siz hic, gururunuzu, ardinizdan edilecek laflari ailenize-cevrenize, meslektaslarinza karsi duseceginiz durumu goz ardi edebilecek kadar aci cektiniz mi?

ne kotu kalplisiniz yahu.
  • eşşek şakası yaptığına inanmak istediğim yazar. doğru söylediği ihtimalini göz önüne alınarak tanıyan, telefonunu bilen, yakınlarına ulaşabilecek birileri varsa hiç zaman kaybetmesinler. son zamanlarda yazdığı entry'lerden anlaşıldığına göre psikolojik tedavi görüyor ve bazı ilaçlar kullanıyor. bu ilaçlar intihar eğilimini artırabilir. bu nedenle ciddiye almakta yarar var. buraya abuk subuk şeyler yazmayın, yapamaz falan diyerek adamı ciddiye almadığınızı gösterip yapmayacaksa bile yapmasını sağlamayın.
  • anlamaya çalıştığım insan. bakın ben kafadan ukalalık yapmak yerine 1 saniyemi ayırıp google'da arama yaptım: http://www.metanoia.org/suicide/whattodo.htm. daha ilk satırında intihardan bahseden insan intihar etmez diye varsaymayın, intihar edenlerin %75'i daha önce intihar etmeyi düşündüklerinden bahsetmiştir, diyor. kafasına koymuşsa bir şey yapamayız, diye varsaymayın diyor. dinleyin diyor, dinleyin. alay etmeyin, diyorum ben şahsen. bu gün komik olmak için, sarkastik olmak için, ters psikoloji denemek için başka başlık seçin, ne olur diyorum ben. bir insanın hayatından bahsediyoruz diyorum. bu bir şakaysa şahsen ben salak durumuna düşmeyi peşinen kabul ediyorum. bir insanın kendi canını almasının ihtimali bile varsa, zeki olduğumu, cin olduğumu (ki safdilin önde gideniyim), buraya önceden inanmadığımı yazarak kanıtlamaya çalışmıyorum. siz de yapmayın, bırakın hep birlikte salak olalım, yeter ki bir insanın canı yanmasın, yeter ki bir insanın canı yanar ise kendimizden nefret etmemize neden olacak bir şey yapmayalım.
  • türk ceza kanunu

madde 84 - (1) başkasını intihara azmettiren, teşvik eden, başkasının intihar kararını kuvvetlendiren ya da başkasının intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) intiharın gerçekleşmesi durumunda, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) başkalarını intihara alenen teşvik eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. bu fiilin basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(4) işlediği fiilin anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan veya ortadan kaldırılan kişileri intihara sevk edenlerle cebir veya tehdit kullanmak suretiyle kişileri intihara mecbur edenler, kasten öldürme suçundan sorumlu tutulurlar.
  • lan oğlum mevzuya "atlayacak olan adam atlar, reklam etmez" mantığıyla yaklaşırken, gökdelenin tepesine çıkmış adama "atla ulan atla" diyor olma ihtimalinizi düşündünüz mü? ne çok biliyorsunuz arkadaş... evet dikkat çekme çabası içinde olma ihtimali çok yüksek de ya değilse?

akşama tv'de, intihar eden birinin haberini izleseniz suç ortaklığınızı hangi vicdana sığdıracaksınız?

(bkz: intihara azmettirme)
  • burda gelip ciddi ciddi "meth yapma, hayat çok güzel, her şeye rağmen yaşamaya değer, gitme.." diyen sevgi pıtırcıkları, toplumun duygusal yavrucakları, depresifleri, melankolikleri bu konuda meth'in beklediği ilgiyi göstermiştir.

yalnız gözden kaçan bir nokta var, insan bireysel olarak kendi ölümününn intihar ile olmayacağına karar vermiş olabilir, ama bir başka insanın ölümünün bu şekilde olması yalnızca intihar edeni ilgilendirir. bu sebeple yapma, hayatta kal, değmez zart zurt edebiyatına gerek yok. intihar etmeye karar veren insan zaten sessiz sedasız bu işi halleder, etmeyecek insanın da şımarıklığını beslemeye gerek yok.

bu arkadaş, önce ekşi sözlükte intihar edeceğini duyurmuş, sonra "belki sallamazlar falan göte gelmeyelim" düşüncesiyle polise mail atmıştır. psikolojik sorunlar insanın zekasında bir azalma yaratmadığı için, bu davranışı ancak şımarıklığına verilebilir.

bir de tabi şöyle bir şey var,
    chuck palahniuk'ten geliyor:

"eğer kimse izlemiyorsa herhangi bir şey yapmanın çok anlamsız olduğunun farkına varıyor insan."

"banyoda traş bıçakları var. içebileceğim iyot var. yutabileceğim uyku hapları var. seçim meselesi. yaşa ya da öl.
    aldığımız her nefes bir seçim.
    geçen her dakika bir seçim.
    olmak ya da olmamak.
    kendinizi merdivenden atmadığınız her an bir seçimdir. arabanızı duvara çarpmadığınız her an hayata yeniden başlıyorsunuz."*
  • bu yazar sayesinde hic bir ambulans trafige takilmamistir cunku bogaz koprusunden gecen ambulanslar ya is adami tasir ya hasta nakli yapar.
    ambulansin gorevi aciliyeti olan hastayi en yakin hastaneye tasimaktir, bogaz turu yaptirmak degildir.
  • fake olma ihtimali % 99 olsa bile önlem alınmalı... bi ' insanın % 1 ihtimalle de olsa ölecek olması, insanların canını aynı düşük oranda yakmıyor maalesef... tanıyan varsa engellesin...
  • insan psikolojisinden zerre anlamayanlar bu hassas durum karşısında en azından susma haklarını kullanmalıdırlar.
hesabın var mı? giriş yap