• bmw'nin i3 ten sonra çıkardığı sav model araç. x3 ile aynı kasa, ufak tefek farklılıklar dışında.

bu aracın direkt rakipleri:
    audi e-tron ve mercedes eqc

içlerinde en ucuz olanı bmw ix3 sonra eqc sonra e-tron geliyor. ancak şöyle bir durum var. ix3 ve eqc almanya da neredeyse aynı fiyata satılırken, türkiye pazarı için bmw extra destek almış ve daha ucuz bir fiyata aracı sunabiliyor. ben açıkçası eqc almak istiyordum ancak araştırmalarım sonucu. bmwnin sunduğu 50 ila 60 km fazladan menzil beni 4 çeker ve daha hızlı bir kalkış yerine ix3 tercih ettirdi. bmw içi daha geniş ve tam cm tavan var. içlerinde en şık araç bence e-tron ancak fiyat yüksek ve menzili en az olan araç.
    bmw ix3 e gelince yol tutuşu gayet iyi m adaptif süspansiyon gayet iyi ve hızlı çalışıyor. koltuklar çok iyi ancak direksiyon simidi eski nesil havası veriyor. 2022 makyajlı kasa daha derli toplu bir ön göğüs sunuyor ötesi pek yok. henüz ötv %60 iken bu araçlar değerlendirilebilir. menzil konusu için diyeceğim istanbul kış şartlarında hiç dikkat etmeden koltuk ısıtma ve havalandırma hep açık %80 şarjdan 330 km civari yapiyor.
  • bir ch-r sahibi olarak sahip olmadan ölürsem çok
    üzüleceğim elektrikli araç. fiyatına bakayım dedim 1.5m falan. yani alabilir miyim hiç sanmıyorum ama bir umut.

kıymetini bilin lan arabanızın onun hayaliyle uyuyanlar var.
  • (bkz: yılan)
    konseptin ilk yaptığı çağrışım yılan oldu bende.
    neyse biz captur'a devam edelim.
  • şerefsiz bmw bu aracı abd’ye getirmiyor. ix var ama o da hem çirkin, hem de bir otomobile ödemek istediğim rakamın üzerinde. yeni tasarımlı yeni ix3 2024 veya 2025’te çıktığında bizleri de görsünler.
  • vergi/performans açısında gayet makul olan suv. ilkel 1.6 turbo benzin veya 2 litre turbo dizel motorlu x3 almak için %80 veya %150 ötv ödemeniz gerekiyor. bu aracın ise ötv değeri %60. fiyat olarak 1.6 benzinli x3'e daha yakın. ama bunun sebebi aracın vergisiz değerinin yüksek olması. o yüzden anlaşılır bir şey bu.

bu aracı alarak elektrikli otomobil sahibi olmak varken ilkel motorlu araca fazladan vergi ödemek de ne bileyim. bilinçsiz tüketici olmayı gerektiriyor gibi.
  • türkiye'de satışa sunulan bmw'nin ilk seri üretim elektrikli suv'u.
  • şu arabaların teknolojisi bir şarj ile 1000km yol gidebilecek seviyeye gelene kadar, satınalanın hayatına dertten başka bir şey getirmeyeceği inancındayım.

yakın rakiplerine göre tasarım olarak en güzel elektrikli suv.
  • tek kelime ile süper alet, 3 gün oldu alalı, 286bg pedala dokunduğun anda hissediyorsun. range konusunda bişey diyemiyorum az km yaptım, tecrübe ettikçe editlerim burayı.

--3 ay sonra gelen edit

hala çok memnunum iyi almışım, araçta sıfır titreşim var saatlerce kullan yormuyor, çok teknolojik yarı otonom sürüş süper.

range konusu bana göre sıkıntı değil bana daha hiç %40'ın altına düşmedi o kadar uzun yol yapmadım, ustruplu kullanırsanız 370-400 km rahat gider.
  • ızgarası (elektrikli otomobilde neden varsa artık) dandik bir güneş gözlüğüne benzeyen şey. al:

https://i2.milimaj.com/…05de7b255427f11e8a5424f.jpg
hesabın var mı? giriş yap