• 100’den fazla kez yazılmıştır sözlükte. bmw artık çin pazarına oynuyor, o pazarı hedefleyen modeller tasarlıyor. son 10 yıla yakındır böyle. global satışlarının 1/3’ü çin’de.

çin’de deli manyak satar bu.

edit: zamanında “sürüş keyfi” odaklı çalışan marka şu an iki dakika tv izlemese ölecek modern insan için tavandan inerek açılan dev ekran tasarlamış :))

edit2: global satislarin yaridan fazlasi cin’deymis. bu saatten sonra avrupa icin bir sey beklemeyin bmw’den.
  • alamayacağım için hakkında hiçbir yorum yapmayacağım araba.
  • çoğunluk beğenmemiş ama bence mükemmel bir tasarımı var. yanımızdan geçse dibimiz düşer. önü lüks, arkası spor. bana çarpsa teşekkür ederim.
  • karakteristik bmw böbreği gitmiş, hoffmeister kink gitmiş, iç tasarımında bmw'ye has hiç bir şey kalmamış, tasarım keza çok başka bir şeye dönüşmüş. bu elektrik mevzusu yılların markalarını çok fena bozdu. ha gözümüz alışır belki severiz de ama bu can sıkıcı olduğu gerçeğini değiştirmez.
  • köenigsegg bile euroncap testine giriyorken bu aracın teste girmemesi kafada soru işaretleri uyandırır. benim uyandırdı az evvel. ha param olsa alır mıyım? amına bile korum afedersin.
  • diger butun arabalarin aksine, sigorta kutusu bagajda bulunan, 6li cd changer'i yolcunun onundeki airbag boslugunun yaninda olan, lastigi patlayinca sadece ekranda haber veren fakat sert plastikten yapildigi icin yol boyunca sorun cikartmayan ozel lastiklere sahip, orta konsolda cd, radyonun yanisira tv de izlenebilen, cep telefonu ile hem on hem de arka orta koltugun arkasindaki bluetooth telsiz telefon ile konusulabilen, kirmizi isikta duruldugunda gaza basilana kadar otomatik fren etkisinde kalan, ondeki aracla olan mesafeyi hiza bagli olarak ayarlayan, onune aniden araba girdiginde kendiliginden yavaslayan, gece yolculuklarinda girilen virajlarin capina bagli olarak dinamik xenon farlari saga sola donduren mekanizmaya sahip olan, bagajda yanlislikla anahtar-kumanda birakildiginda bagaji otomatik acan, otomatik kapi acilma ve kapanmasinin aksine kapilari yarim acik (max 2 cm bosluk) kaldiginda kendiliginden kapatan, 200 sayfalik turkce kullanma klavuzu ile beraber satilan, buna karsin kitapciktaki bilgilerden daha da fazlasini sunan, otoyolda rahatca 200km/h yapabilen ve bunu az once bahsedilen mesafe hiz sistemini otomatik yaptirdiginizda tadindan yenmeyen, her gun gorme ve inceleme sansim bulunan araba otesi araba.
  • böbrek ızgarayı büyüte büyüte böbrek hastası olmuş markanın son marifetidir.

kocaman bir hyundai olmuş, i20'nin abisi desen yerler.
  • bir iki ay önce etiler'den zincirlikuyu'ya giderken yol kenarında patlayan volkan gibi su kaynatmakta olan bir modelini görmüştüm, conan'ın şu lafı aklıma gelmişti: "su kaynatabiliyorsa ölebilir de!".
  • arkası aynı benim 2001 model mk1 alfa romeo 156.

bizim tasarım eskimiyor asfhajkfhaslffgkflg :))
  • ön farlar citroen kaktustan araklama. (seviyeye bak mk)

dizayn uzmanlarinin pic ettigi güzelim bmw'lerin sonuncusu.
hesabın var mı? giriş yap