• alkollü domates çorbası.insanın içine ekmek doğrayası,üstüne kaşar ekesi falan geliyor.
  • domates suyu *3
    vodka *1
    limon suyu
    taze karabiber
    worchester sosu
    ve kurutulmush kerevız kabuğu

cok sevilen bir içkidir .... tekilalısına bloody maria denir
  • mary nin regl doneminde oldugunu belirtir
  • kirk yilda bir evde votkayi bir de boyle deneyeyim diye marketten aldigim domates suyunun sebebidir.

birak bloody mary kanli nigar bile olamadik ogleden beri iciyorum sise yarilanmak uzre icerisine karabiber falan da attim votkali domates suyunun fakat bi anda uzerime bi koyluluk geldi domates suyu diye satilan seyin domates salcasi suyu olmasindan dolayi gidip her an tarhana corbasi icebilirim. isin kotusu evde de tarhana corbasi var. tam bir samanyolu tv havasi var su an evde ickiden tovbe edip sogan esliginde yer sofrasinda tahta kasikla tarhana icecekmisim gibi hissediyorum.

arkada da bu caliyor allahim affet.
  • "bloody mary" die bi efsane war... aynı candyman gibi fakat bi cadı bu... eğer karanlık bi odada aynaya bakılarak 13 kere "bloody mary" denilirse, aynada bir kadın yüzü beliyormuş ve ayna karşısındaki kişinin yüzünü cırmalıyormuş.
  • bloody mary'nin ülkemizde çok sevilememesinin nedeni adam gibi yapan yer bulmanın çok zor olmasıdır. benim diyen yerlerde bile hakkıyla yapılmaz. dolayısı ile insanlar "bu ne mnakoym" der haklı olarak.

bloody mary domates suyu, karabiber votka karışımından ibaret değildir.

- içinde worchestershire * sosu olmazsa olmazdır ama emin olun %90 mekanda konmaz, konsa da ya çok ya da az konur.

- kereviz olmalıdır içinde. sizce kaç mekan kereviz koyuyor içine?

- adam gibi tabasco konmalıdır, salak saçma ucuz acı soslardan değil.

- tadı kalmamış boktan toz karabiber değil, taze ve ince çekilmiş karabiber konmalıdır.

- mümkünse taze domates suyu konmalıdır.

bunları yapmak zor değil, tavsiyem alın bu malzemeleri evde hakkını vererek bloody mary yapın, sonra karar verin sevip sevmediğinize. bence bloody mary eşi benzeri olmayan bir aperitif, türk damak tadına da çok uygun.
  • british airways ile ucarken hostese "domates suyu ve votka lütfen" dediginizde, karsi tarafa "worchester sos ve karabiber de ister misiniz?" dedirten sahane karisim.
  • amerikada kucuk cocukların birbirlerini korkutmak için oynadıgı oyunun ismidir.eger kim aynaya bakıp bloody mary ismini 3 kere tekrar ederse, bloody mary aynada belirip onu cagıran kişiyi gozlerini oyarak öldürürmüş.ayrıca supernatural dizisinin ilk sezonundan bir bolumun ismdir.
  • klibi bir hayranı tarafından çekilmiş olan lady gaga şarkısı. wednesday dizisine yapılan tiktok şarkısıyla aradan geçen 11 yıl sonra popüler olmuştur. dizinin orjinalinde alakasız başka bir parça var aslında. klibini lady gaga çekse idi aha böyle çekeridi.

işte o klip

meşhur tiktokta kullanılan sahne ve orjinalindeki parça
  • (bkz: wednesday) dizisiyle birlikte popülerleşen (ki dizide hiç çalmamasına rağmen) lady gaga şarkısı. dizinin introsu olsa sırıtmazmış, keşke dans sahnesinde gerçekten de bu şarkı kullanılsaydı.

dinlemek için tık tık
hesabın var mı? giriş yap