• bırakın şu son 15 yılı önümüzdeki 35 yılı da katarak diyorum ki; bundan daha iyi bir rock ballad'ı yazılmayacak. yazılsa dahi söylenemeyecek. ve bu şarkının kıymeti çok sonra bilinecek. her nasıl ki biz 80'lerin balladlarını yücelttik, o zamanların gençleri de bu şarkıyı yüceltecek. ve o gün geldiğinde ben diyeceğim ki; ben o albümü ilk çıktığı günden beri dinliyorum genç adam. bana bunlarla gelme. beyaz uzun saçlarımla ortama ağırlığımı koyup, hepsini kendime özendireceğim. amk liselileri.

30 sene sonrasına atarlandım gece gece ya da sabah sabah. sana nasıl uyarsa genç adam.
  • (alter bridge ürünü için konuşuyorum)

çok sık karşılaşılamayacak türden bir epic, hele hele 2000li yıllarda çölde bir vaha gibi. her açıdan "tam" bir şarkı. bu grup en başından "olmuş" da haberimiz yokmuş a dostlar.
  • paul mccartneyin konserde "biz ingilizler, kızlara bird derdik. tam o sıralarda da amerikada siyah-beyaz muhabbetleri çok yoğundu. dolayısıyla şöyle bir şarkı yazdım: blackbird singing in the dead of night....take this broken wings and learn to fly..." diyerek takdim ettiği şarkı.
  • paul mccartney'nin soyledigi su sozleri olan sarki:
    blackbird singing in the dead of night
    take these broken wings and learn to fly
    all your life
    you were only waiting for this moment to arise.

take these sunken eyes and learn to see
    all your life
    you were only waiting for this moment to be free.

blackbird fly blackbird fly
    into the light of the dark black night.

take these broken wings and learn to fly
    all your life
    you were only waiting for this moment to arise.
  • kırık kanatlarla uçmayı
    oyuk gözlerle görmeyi öğrenmek...

ne diyebiliriz.
  • kulakta gayet lezzetli tadlar bırakan başarılı alter bridge albümü. ama albümle aynı isimli şarkı için breh breh deyip saygıyla çekiliyorum kenara.

allah cezamı versin editi: bala göte şu albümü çıktığı vakit dinleyip beğenmişin insan ikibinlerin en iyi albümlerinden birine böyle mi yorum yapar lan davar.
  • yeni albüm şerefine (bkz: fortress) tekrar dinledim de;

hala gelmiş geçmiş en hüzünlü ve etkileyici rock balladı olan alter bridge şarkısı.
  • net bir şekilde 2000'li yılların en iyi albümlerinden biri.
  • * "siyahkuş"un ingilizcesi
    * klasik gitarla çalınmış, huzur verici, ıslık öttürülen beatles şarkısı..
  • paul mccartneyin evinin pencere e$iginde oturup bayan hayranlarina caldigi $arki.
hesabın var mı? giriş yap