• orta sondayken ingilizce hocamızın en sevdiğiniz lyric i getirin dediğinde seçtiğim şarkı. kadının lyric ten hiçbişi anlamamasıyla sonuçlanmıştır tabi olay. "bu adamlar uyuşturucu alıyo, saçmalıyo" demişti hatun. (bkz: yuh)
  • sene 1994, kareli gömleklerle dolaşıp ortaköy sahilinde ne oldum değil ne olacağım demeli diyordu birisi burnu şıp şıp akan bir diğerine. kurt cobain intihar etmiş demeye getirmekmiş amacı sonunda anladık. aynı sene mi bilemem kadıköy'de çok da sevdiğimiz bir arkadaşımız bostancıdaki evinin camından atlayıvermişti. pearl jam severdi çok, gazetelerde en son dinlediği şarkı creep demişlerdi, half the man i used to be. bu karmaşanın arasında superunknown albümü çıkıvermişti karşımıza. o zamanlar albüm 15 milyon satıyor cümleleri pek bir anlam ifade etmiyordu şimdi ediyor mu yok hala etmiyor. ilk olarak spoonman'i almıştık karşımıza oturtmuştuk. sonra black hole sun endamıyla süzülüverdi bayaz camdan içeri. aklımda kaldı yazayım bir kenara howard greenhalgh'dır yönetmeni bu ödülllü videomuzun. hey gidi.
  • klibi daha sonradan uzun metrajlı film yapılmış, adına mulholland drive denmiştir.
  • in my eyes, indisposed
    in disguise as no one knows
    hides the face, lies the snake
    the sun in my disgrace
    boiling heat, summer stench
    'neath the black the sky looks dead
    call my name through the cream
    and i'll hear you scream again

black hole sun
    won't you come
    and wash away the rain
    black hole sun
    won't you come
    won't you come

stuttering, cold and damp
    steal the warm wind tired friend
    times are gone for honest men
    and sometimes far too long for snakes
    in my shoes, a walking sleep
    and my youth i pray to keep
    heaven send hell away
    no one sings like you anymore

hang my head, drown my fear
    till you all just disappear

(bkz: lyric manyagi) oluyorum yavaş yavaş...
  • black hawk down'a guzel $arki sozu olacak bir parca.

black hawk down
    won't you come
    won't you comeeeee

kotulendikten sonra gelen edit:

bir de bulent ortacgil cover'i vardir bu $arkinin:

black hole sun
    olmasan
    olmasaaaan
  • tınısıyla grunge yılları en iyi hatırlatan şarkılardandır. nedense koyu sarı bi imajdır gözümün önünde.
  • her $eyi icine alan bi kiz goruldugunde soylenebilecek, cevap olarak da "evet black holu um ne var?" diye terslenebilecegin itham icerikli cumle.
    (nevermind, 13.07.2000 01:47)

evet boyle iğrenç bir espri anlayışım varmış bir dönem. utanmıyor muyum utanıyorum.
  • insanin hayatinin sonuna kadar dinleyebilecegi super sarkilardan biri. keske soundgarden devam etseydi dedirtiyor insana.
    black hole sun, won't you come?
    bi de yagmuru temizleme/yikama olayi inanilmaz
  • okuldan gelip mtvyi açardım ve küçük kız plastik bebeğini mangalda eritirdi, insanların suratında yalancı ve abartı bir sırıtış vardı ve çok çirkinlerdi beraber ve tek başlarına, chris cornell uzaklarda bir yerde karadelik güneşi çağırırdı, karadelik bütün çirkinlikleri yutardı ve ben çizgi film izlemeyi haketmiş olurdum böylece
  • in my shoes, a walking sleep
    and my youth i pray to keep
    heaven send hell away
    no one sings like you anymore

adam sanki şu satırları, öleceği gün için yazmış. dinleyip dinleyip kuruluyorum.
hesabın var mı? giriş yap