• kız arkadaşla merkezde bir yerde takıldıktan sonra, peder iş çıkışı yolunun üstü olan bir yerden geçerken bizi evlere bırakmak üzere arabayla almıştır. kız arkadaş nispeten uzak bir yerde oturmaktadır, kendisinin de ricası üzerine toplu taşıma kullanımı için uygun bir yerde vedalaşılıp, bırakılmıştır. ben de evdeki misafirleri ve müthiş akşam yemeği sebebiyle arabadan hiç inmemiş kendi evime devam edecek iken peder suratıma manasız bir şekilde bakmaya başlamıştır;

-ne oldu baba?
    +ee sen niye inmiyorsun?
    -niye ineyim ki?
    +e oğlum gidiyor kız?
    -e tamam işte vedalaştık ya, daha ne?
    +ulan manyak mısın sen?
    -ne oldu anlamadım ki?
    +e bırakmıcak mısın evine?
    -yoo. işte buradan binecek gidecek hemen. tek vesait, ne gerek var?
    +lan adamı hasta etme, in şu arabadan bırak arkadaşını, yaptığın şey çok ayıp, sen bizden böyle mi gördün?

işte böyle bir şey "biz babadan böyle gördük". daha sonraları, benzer durumlarda aksini yaparsan bir çeşit lanet üstünüze çökecek gibi hissedersiniz. fizan ise fizan'a bile gidersiniz. baba dediğin zor zanaat azizim.
  • müslüm babanın bu parça için çektiği klibi de on numaradır, babamız klipte hafif böyle anadolu çocuğu saflığında komik mimikler yapar yavşak patronunca itilir azarlanır filan. sonra günlerden bi gün faytonunda para dolu bi cüzdan unutulur, patronu paranın üstüne yatar. babadan haramdan dolandırıcılıktan uzak durmasını öğrenen müslüm babamız turistler parasını unuttuklarını söylemeye geldiklerinde en sonunda duruma müdahale edip patlama yapar patronunu döver, kendisine haram olan parayı da onlara iade edip çeker restini bırakır işini. işte biz böyle gördük babadan der.
  • uğur bayar, erol budan, selahattin özdemir, muhittin seçen, güçlü soydemir, hakan gürses, sinan zorbey gibi derin arabeskin tapınak şövalyelerinin koalisyonu ile seslendirilmiş güftesi cemal ışıkhan'a, bestesi uğur bayar'a ait eser.

naçizane fikrim, cennet mekan müslüm baba'nın muhteşem okuduğu bu parçaya çok hoş bir saygı duruşu olmuş. buyrun efendim.
  • manita size olur da yaptiginiz hareketin sebebini sorarsa hic cekinmeden verilesi cevap
  • müslüm gürsesin.. mükemmelliğe ulaştığı şarkısı.. son albümünde en çok çalınan parçası..
    gidişatın ötesine geçmeyi deniyerek müzik ve söz kalitesini arttıran müslüm babamızın albümğndeki en karizmatik ama en boş şarkı
  • klibi çok güzel lan bu şarkının. :)

allah rahmet eylesin baba. huzur içinde yat.

https://www.youtube.com/watch?v=ky7hjctlcp4

not: delican'a teşkür.
  • -hangi takımlısın
    -fenerbahçe
    -neden?
    -....
    diyaloğunun son cümlesi. başka türlü cevap verirsen zaten diyalog orada noktalanmayacaktır.
  • dayanilmaz guzellikte bir muslum baba klasigi, her acidan hayat dersleri ile dolu bir ba$yapit, muzik setimin tek hakimi...
  • introsunda ismet topcu nun adeta cildirdigi parca.
  • (bkz: ben bugün bunu gördüm) tadında kullanılabilir, bir arkadaşım yerine baba yerleştirilesi durumlarda.
hesabın var mı? giriş yap