• ... intihar edecek gücü olmayan kişilerin, -bir bekleme salonundaymışçasına- içinde bulunduğu ruh hali
  • bir mekandan/olaydan zevk alinmadiginda sarfedilen cumle
  • mesaiye başlarken edilen iş başlama duası.
  • (bkz: hayat)
  • (bkz: hayat)
  • sıkıntı, bıkkınlık, eziyet veren durumlarda içimizden, dışımızdan tekrarlayıp durduğumuz mantra. gittiğimiz konserde sahnede eğlendirmeyen, yeteneksiz insanlar müziğimsi bir şeyler yaptığında bitse de gitsek deriz. sinemaya gittiğimizde klişelerle bezenmiş, hikayesinde hiçbir ilginçlik olmayan bir filmi izlerken bitse de gitsek deriz. tiyatroya gittiğimizde yeteneksiz oyuncular hiçbir zeka pırıltısı içermeyen espirilerle süslenmiş, kırk defa tekrarlanmış bir hikayeyi berbat oyunculuklarıyla ve büyük bir ruhsuzlukla sergilerken bitse de gitsek deriz. hiçbir ortak yönümüzün olmadığı insanlarla dolu, ortamda keyif veren herhangi bir şeyin olmadığı bir partiye istemediğimiz halde birilerinin hatırı için gittiğimizde bitse de gitsek deriz. sürekli bir gitme isteği vardır ama bir türlü kalkıp gidemeyiz. gitmek için bitmesini bekleriz. bitmesini beklememizin sebebi de bitmeden önce güzel, keyifli, ilginç, beklediğimize değdirecek bir şeylerin olması umudu. çoğu zaman bu bekleyiş boşuna olsa da bir dahaki sefere yine bekleriz. belki bu sefer beklediğimize değer diyerek bir türlü gidemeyiz. bu bekleyiş bir türlü bitmez ve bir türlü gidemeyiz.
  • lord of the rings in cekimlerinin basladigini duyunca sarfettigim cumle
  • her okul gününü tam anlamıyla anlatan söz grubu.
  • çok yorulmuşum, şuraya az kıvrılabilir miyim? üstümü de örtseniz. siz dansedin, nolur... hatırınız var diye geldim. az rahatsızım. biraz midem ağrıyor. çok da güzelsiniz, pek de yakışmışsınız. solist kadın da hiç fena söylemiyor evet evet... ne de güzel gerdan kırıyor şu genç kız. ya şu çocuğa ne demeli, annesiyle karşılıklı döktürüyorlar. yok ben oynamıycam. ne olur siz gidin... bak el çırpıyorum. oh oh yandan... çok güzel bir gece evet. herkes çok şahane... sandalyeleri birleştirsek, ben şu masa altında az gözümü kapasam. çok yorulmuşum... biraz uyusam. herkes böyle iyiyken, işler yolundayken, bi müsaade etseniz. ararsanız masanın altına doğru sokuldum biraz. ışık gözümü aldı yoksa ne işim var masanın altında... ay nolur siz gidin piste, ben şurada biraz kıvrılsam toplarım. gözlerimi dinlendiricem az. peçeteleri örtsek mi üstüme... yemin ederim çok güzel oldu. buymuş huzur yemin ederim... topukluları alıp kaçtı mı afacanlar? olsun ya... sonra şey yaparız. yandan yandan... ben biraz kestirsem yetecek... çok yorulmuşum da ondan...
hesabın var mı? giriş yap