• şu an vizyonda yer alan en iyi film. net.
  • paralel (!) yapımıysa kesin izlemeliyim. bu durumda hırsız, rüşvetçi ve irancı insanların ortaya çıkardığı bir eser olmadığı %100 kesin demektir.
  • son zamanların kotarılan en başarılı türk filmlerinden. evet gönlüm zengin belkide, iyi niyetli bir kişiye buradan bu film için bir sinema bileti hediye etmek istiyorum ben de. sigarayı bıraktım zaten, bir paket sigara parası ne var büyütecek. ayrıca art niyetli olsa da olur. sen evet sen bu durumu komik bulan mübarek adam :)
  • çok güzel bir film, çok. özellikle o niyaz karakterini oynayan genç eleman çok nefis oynamış be. hele o final sahnesindeki hali yok mu. adam oynamamış, yaşamış resmen o ânı. benim gibi bu yaştaki adamı bile ... ehemm neyse; acı yok raki, acı yok!

emeği geçenleri, kalitelerini daha da artırarak benzer yapımları çekmeye de bekleriz. zira, sözkonusu sanatsa kalitenin sınırı yok.
  • bence tek eksisi savaş sahnelerinde kanlı, şiddetli ve dramatik sahnelerin olabildiğince az kullanılmasıdır. bunu da yapımcı kurumun bu tip şiddet öğeleri içeren işlere pek girmek istememesiyle açıklayabiliriz. ha bu arada birde, niyaz memedov bir vassili zaitsev değil. tüfeği yanlış tutuyor.

lakin...sadece toplama kampına giden trenin vagonundaki doğum sahnesiyle çoğu türk filminin eline verebilecek kapasitede bir filmdir.
  • afişi çoğu alışveriş merkezinin billboardları süslemekteyken trt'nin sinema programlarında vizyondaki sinemalar anlatılırken yer verilmeyen film.
  • stv'nin iç yapım şirketi sayılabilecek serfilm'in yapımcılığını üstlendiği filmdir. komünizm propagandası yapacak değil ya.
  • cemaat filmi bu, zaten aksini iddia etmiyorlar. cemaati sevmiyor olabilirsiniz. yine de sırf gerçekçi bir kaç savaş ve toplama kampı sahnesi için bile izlemeye değer bir film olmuş.
  • müzikleri, mekanları, kostümleri ile oldukça başarılı bir yapım. konusu gerçek bir olaydan alınan yapımda ikinci dünya savaşı sonrasında ayrılmak zorunda kalan iki sevgilinin destansı öyküsü işlenmiş. bana kalırsa sadece isim irite ediyor. şu sona konan -ler ve -lar eki her yapımda olmak zorunda mı? yetim gönüller, nizama adanmış ruhlar...
  • birilerinin gişe rekoru kırdığını görünce çatlayacağı filmdir. ankara antares avm de gittim bu sinemaya ve girerken resmen sıra bekledim. ilk defa bir sinema filmine girebilmek için yarım saat sıra bekledim. ve girdiğimiz salonun en ön sırasına kadar hepsi doluydu tek bir boş koltuğu yoktu. film müzikleri dansları ve senaryosu ile vayy be cemaat şu film dizi olaylarında kedi olalı bir fare tuttu dedirtiyor. her dakikasına değer. ilk 4 günde 405 bin seyirci ile vizyona giren filmlerden en çok izleneni bile 3e 4e katladı. en komiği ise akit vb. havuz medyası paralelin filmi izlenmiyor diye haber yapıyor ama cesaret edip haberlerinde filme kaç kişinin gittiğini yazamıyor. selam filmi 2 milyon izlenmiş , ama bu film o kadar izlenmemiş :)
hesabın var mı? giriş yap