• “a guy walks up to me and asks 'what's punk?'. so i kick over a garbage can and say 'that's punk!'. so he kicks over a garbage can and says 'that's punk?', and i say 'no that's trendy!”

sözünün sahibi. gerçi son zamanlardaki haline bakıyorum da birilerinin zamanında bu sözü söylediğini hatırlatması lazım galiba.
  • patlak göz, yeşil insan, süper vokal, kısa pantalon, aşmış söz yazarı, çizgili t-shirt, do you have the timeeeee
  • az sonra grammy ödüllerinde bandanası ile arzı endam edip, eskilerden bir parçayla gönlümüzün tellerini titretecektir.

ölmedin yaşıyosun be reis, yürü be!
  • sesi pek sevilesi punkçu abimiz. punk rock musiki icra eden bir grup için bulunmaz kaftan gitar-vokal. adamın sesi hiç mi çatallanmaz, detone olmaz, çamlak çömlek patlatmaz canlı performanslarda. her ne kadar gerek billie gerek grubun geri kalanı dookie ve nimrod fanlarının gözündeki yeri şu son geldiği nokta itibariyle bir nebze sarsılsa da benim için ister koluna gazlı kalemle zırvalar karalayarak emocuya bağlasın, isterse sahnedeyken bağra bağra ben vurduruyorum diye bağırsın bu herif hala benim için dookieden bu yana ne derece değerliyse şuan gözümdeki değeri aynı arkadaş. belki 21st century breakdown bir american idiot olamadı ancak american idiot hem punk rock opera başlığı altında konsept bir albüm oluşu hem de sergilediği duruşu gereği - amerikan politikalarına ve ırak savaşına karşıtlığıyla donatılan şarkı sözlerinden söz ediyorum burada. hoş kimine göre belki bu saydıklarım da sistem köpekliği olarak hala adlandırılabilir o farklı bir tartışma konusu- albümün kendisi sayesinde gerek içerik, gerek kulağa hitap edişiyle çok iyi iş çıkardığı yadsınamayacak bir gerçek diye düşünüyorum.

o değil de kendisi bizim buralara da bir uğrasa hoş olabilir.

edit: imla.
  • az önce twitter sayfasında, köpeği (yanlış yok!) ile beraber söyledikleri viva la gloria'nın videosunu koymuştur kendisi. akşam akşam güldürdü vallahi. ayrıca köpek için naçizane duygularım: (bkz: beslenir ki bu)

link de vereyim tam olsun: http://www.youtube.com/watch?v=kp6sdxmjwwk
  • fucking kelimesi hakkında detaylı bir ders vermiş abimiz. davasında da haklı bence =)

http://www.youtube.com/…mptznyjbak8&feature=related
  • sesini ilk duyduğumda 13 yaşındaydım ve büyülenmiştim. bi o kadar daha zaman geçti üzerinden, hala en sevdiğim erkek seslerinde ilk 3 içindedir. minyon adamların ne kadar tatlı olduğunun kanıtı.
  • yaşlanmıyor.
  • hayatını en çok kıskandığım adam. california yeraltı punk rock sahnesinde büyümüş, çocukluk aşkıyla evli, ünlü, yakışıklı, zengin, yaratıcı, dostlarıyla beraber farklı farklı gruplarda müzik yapıyor ve servetini büyütüyor. insan daha ne ister ki?
  • aynı bu adam gibi yaşlansak da genç kalsak... pehh... keşke 2000-2006 arası üniversite okusaydım. şimdiki hayatı, şimdiki gençliği sikim sözlük.
hesabın var mı? giriş yap