• hayat bazen oyle insafsiz ki
    kucuk bir bo$lugundan yakalar
    hissettirmez en zayif aninda
    seni ta yureginden yaralar...
    ellerin kollarin baglansa da
    ba$inda kasirgalar kopsa da
    sen tum gucunle kar$i koysan da
    seni acimasiz sevdaya atsa da...
    sen de benim kadar gercekleri goruyorsun ....
    beraber olamayiz benim gibi biliyorsun
    bir ba$ka dunyanin insanisin yavrucagim
    sen kendi dunyanin topraginda buyuyorsun...
    haklisinh biraz gec kar$ila$tik
    oysa hic konu$madan anla$tik
    bazi $eyler var ki soylenmiyor
    biz senle sozleri susarak a$tik
    insan acilarla kivransa da
    ve o a$kta bir daha dogsa da
    dunyasini yeniden kursa da
    du$lerle gerceklerle ayri ayri ya$ar
    sen de benim kadar gercekleri goruyorsun...
  • 20 li yaşlarda ağlatan, 30 lu yaşlarda tebessümle anımsatan, 40 lı yaşlarda tebessümle ağlatan şarkıdır.
    not: 50 li yaşları da tecrübe edersek yazarız.
  • sezen aksu nun yanlış zaman doğru insan temalı şarkılarından en damar olanı.
  • (bkz: söz müzik sezen aksu)
    ve gecenin bu vaktinde zırlamak nedeni olmak...
  • umutsuz ya da zor bi aşk yaşayanların pek dinlememesi gereken bi şarkıdır.sezen ablanın insanı derinden etkileyen şarkılarından biridir(bkz: tükeneceğiz).
  • sözlüğün formatını-sikiyorsun
  • allah kimseye bu şarkıyı ta içinde hissederek söyletmesin, dinlerken kemikleri kırılmış, eti dağlanmış gibi içsel bir acı yaşatmasın. bu şarkıyı anlamasın kimse, eğer düşleri gerçek yapabilme gücüne ya da en azından bunu deneme götüne sahip değilse...

sezen aksu'nun en can yakan şarkısıdır biliyorsun.
  • aylardır kimi zaman gözyaşlarıma, kimi zaman otobüs yolculuklarıma, kimi zaman şarap kadehlerime * eşlik eden, verdiği acı nedense hala dinmeyen sezen aksu şarkısı...
  • aşkın tarifini "kavuşamazsın aşk olur" diyen aşık veysel'den alırsak, en sahici aşk şarkısıdır bu. bu şarkıyı dinleyip de hüzünlenmeyen bir insan evladı görürseniz, koşarak kaçın or'dan.
  • 'bildigim ne varsa beni tam tersine ikna et ne olur' diye yalvarip duran ve insani bildigine bilecegine bin pisman eden,duvardan duvara hali yapip canina kiyan sezen aksu sarkilarindan saaadece bir tanesi.
hesabın var mı? giriş yap