• asıl adı gece buluşmasıolan, "sana ait ne varsa benim değil/belki ölmek hakkımı kullanıyorum" dizeleriyle acıtan attila ilhan şiiri
  • "yari geceden sonra telefon ettin mi hic
    karanlik adamlar huviyetini sordu mu"

dizeleri zamanimizin -maalesef- gerisinde kalmistir. ya da maalesef biz bu zamanin cok ilerisinde dogduk. artik telefon etmek icin ankesorlu telefonlara ihtiyacimiz yok; gece yarilari disari ciktigimizda karanlik adamlara rast gelip huviyet gosterme, "iceri alinma" riskimiz cok az.

belki de eskiden cok daha durust, cok daha fedakar, cok daha naifti sehir asklari.
  • çok sevdiğim bir şiir-di. sonra yirmilerimin başındayken, çok sevdiğim bir şarkı oldu kendisi.
    tek başıma yaşadığım, uzun saatler küçücük televizyonumda buffy the vampire slayer izlediğim - tekrar tekrar veriyordu o dönem - uzun yürüyüşler yaptığım - benim kafama iyi gelir, kafamı açar yürümek - mevcut uzatmalı manitadan ayrıldıgım, yeni birinden hoşlandığım, üniversiteye gittiğim ama her zamanki gibi derslere devam etmediğim, güzel bir sonbahardı, çok ama çok dinlemiştim bu şarkıyı.
    çok oturuyordu o dönemin fonuna.
    yüzümü ıslatmadan ağlayabilen biriydim, içimde köpek gibi havlayan bir yalnızlık vardı, çoğu zaman gitmek istediğim halde gidemezdim.
    bu sabah esti, uzun çok uzun zamandır ilk kez dinledim.
  • attila ilhan işte... yazmış adam.
  • yasar ask sarkisi yapmis bu siiri, acaba atilla ilhan ne hakkinda yazdi?
  • yaşarın anlam kazandırdığı atilla ilhan şiiri. bir yudum insan belgeselinin sonunda şair* rastgele önündeki kitaplardan birini alır, yine random olarak bir sayfa açar ve şansına bu şiir çıkar. belgeselin şairin bu şiiri okumasıyla finalini tamamlar. ancak pia gibi asla gereken dikkati çekmez. darısı pianın başına. aksi takdirde şiir başlıklrının ilk entryleri ben sana mecburumun ilk entryleri gibi olacaktır.
  • içinde telefon, şarap ve gözyaşı olduğundan mıdır, istinye'de geçtiğinden midir, ölmeyi bir hak olarak gördüğünden midir, yanımızda olmayanlar hep daha çok sevildiğinden midir, yoksa beni de kan tuttuğundan mıdır bilmem... ama yaşar'ın en güzel şarkısı, atilla ilhan'ın en az üçüncü şahsın şiiri kadar güzel eseridir.
  • atilla ilhan'ın bu şiiri yazdığı vakitler, okuduğu yasaklı şiirler nedeni ile gözaltına alındığı vakitlermiş. şairimiz bu nedenle olur da gene karanlık adamlar beni yakalarsa, belki gelmem gelemem beş dakika bekle git diye sesleniyor sevdiceğine..
  • iki hafta önce istanbul'da kış güneşine aldanıp vapurda attım kendimi dışarıya. vapur düdüğünü öttürüp yavaş yavaş hareket ederken, tepemizden martılar geçerken aklıma düşen şarkıdır bu. nedeni ilk yedi saniyesinde saklı.

http://www.youtube.com/watch?v=mc1tdrfyf3y

sonra o deniz havası beni çarptı, serumlar, kutu kutu ilaçlar derken bir haftayı buldu iyileşmem ama değmedi mi, bence değdi.
  • çok güzel bir yol şarkısı. yarısında dinlemeye başlayıp sonradan dur bakiyim neymiş o diye geri sarılıp üstüste dinlenip ezberlenen şarkı/şiir.
hesabın var mı? giriş yap