• açık konuşalım, kahkaha beklentisi ile gitmeyin, oyunculuk beklentisi ile gidin. zira ata demirer de, nihal yalçın da döktürüyor. çok çalışıldığı belli. tebrik ediyorum.
  • pek çok adam sandler filminden daha iyi bir film.
  • bu filmin senaryosuyla ilgili çalıntı iddialarını şimdi de ferdi tayfur dile getirmiş benim senaryomu çaldı,okuması için gönderdim o kendisi kullandı demiş.bu tip iddiaları daha önce de yavuz seçkin dile getirmişti yanılmıyorsam.

aklıma takılan bir iki şey var;
    1- bu kadar kötü bir film nasıl çalıntı olabilir ? yani insan senaryo çalacak olsa ne bileyim daha matah bir şey çalmaz mı?
    2- farzedelim ki çalıntı ferdi tayfur nasıl boksör olabilir ?
    3-ferdi tayfur'un çalıntı iddiasındaki detaylardan birisi şu, boks maçını orhan ayhan anlatacak diye not düşmüştüm bunu bile kullanmış ata,türkiye'de orhan ayhan'dan popüler hatta başka boks spikeri mi var ?
    4-yavuz seçkinin çalıntı iddialarına gelince de abicim bi almancı karakter yarattın diye gördüğümüz her almancıyı kendinden bilme korkuyorum fatih akın bi film çekecek de yarattığı alman karakter benim borak'ım diyeceksin diye.

kaynağa gelince : http://magazin.milliyet.com.tr/…1497895/default.htm

(bkz: eyorllamam bu kadar hadi hayırlı işler)
  • --- spoiler ---

filmin sonuna doğru rövanş maçına yetişmeye çalışan ailenin bindiği taksi, eyyvah eyvah'ta felç geçiren taksi şöförünün aracı. kendisi de boyunluğuyla beraber aynen işine devam ediyordu. böyle de bir gönderme olmuş. güzeldi.

--- spoiler ---
  • içinde daha çok berlin olacağını ummuş olduğum film.

ayhan kaplan çok iyi durmuş ata demirer'in üzerinde; ortalama eğlence vaadeden filme çok güleceğim, beklentisiyle gidilmemesi kafi olacaktır sanıyorum... zira şok güzel değil ama fena da değil.

--- spoiler ---
    filmin ilk yarısının yarısına gelmeden ayhan kaplan türkiye yolcusu oluyor. ne anladım ben bu berlin kaplanlığından? berlin'i de zaten öyle bir görüyoruz bir görmüyoruz. her kare adeta fast motion. üzüldüm biraz o yüzden.

p.s.: ayhan kaplan'ın gezdirdiği köpeklerin sahibi alman kadının öylesine halktan biri olduğunu düşünüyorum; "bir alman'a kalp krizi geçirtmek istiyorsan sürpriz program yap" bu kadar iyi oynanır çünkü; kadın dehşete kapıldı gerçekten.*
    --- spoiler ---
  • çok iyi niyetli bir film ve fekat sarkıyor, uzuyor ve sıkıyor.
    ata demirer çok iyi bir oyuncu. gönül ister ki, senaryo işini profesyonelere bıraksın ve sadece oyunculuğuna konsantre olsun. geçirmek istediği duygu, yaratmak istediği dünya ve yapmak istediği sinema naif ve içten, ben seviyorum şahsen. yazma sürecindeki teknik aksaklıkları da hallederse tadından yenmeyen işler yapacak gibi.

ha bi de yapay ve 'acayip rol yapıyorum, bakın' diye bağıran bi tarzı olan nihal yalçın stayla oyuncular pek yakışmıyor hikayelerine.
  • burada çoğunlukla beğenilmediğine göre kesinlikle güzel olan filmdir..
  • sebepsiz yere de eleştiri yapabilenleri görmemizi sağlayan filmdir.

herkes adamdan eyvah eyvah tadında bir film bekliyor. zaten başrol oyuncuları komedyen olan filmlerin makus talihi de budur. aynısını cem yılmaz için de yaptılar. adamlar güzel vakit geçirmen için eğlencelik film yapıyorlar, oscar almak gibi bi niyetleri yok. ama sen gidiyorsun filmine, para veriyosun izliyosun ve filmden çıkışta "çok kötü aabi yea" diyerek kötülüyosun. tamam buna hakkın var tabi, eleştirmek herkesin hakkı ama arkasından şu cümleyi ekliyosun "eyvah eyvah daha iyiydi" ya da "ben öyle çok gülmedim abi"

sen istiyosun ki stand-up tadında bi film olsun, cem yılmaz ya da ata demirer filmde seni altına sıçırtana kadar güldürsün. gülmeyince de film çok kötü oluyor haliyle. adamları başka bir rolde görmeye tahammülün yok.

deniz çakır'ı yolda görünce "allah cezanı verecek ferhunde" diyen bi milletiz malesef, daha ne olacağıdı.
  • nurettin karakteriyle necati bilgiç'i tekrar beyaz perdeye taşıması takdirimi kazanmış olan, bu iğrenç kış günlerinde basit beklentilerle gidilip hoşca vakit geçirilebilen, güneyin keyfini kısa da olsa hatırlatan yerli sinema filmi. komedi tarafı var, hafif dram öğeleri var. dayı yeğen teması da hoş olmuş. bu ilişkiyi yaşayan daha iyi bilir. buna rağmen daha film çıkışı otoparktayken %75'ini unuttum. ama güzel bir akşam geçirdim.

ne yani ata demirer'in boks temalı bir filmine gidip aydınlanmayı falan mı beklemek lazım, bu eleştiriler hafif acımasız kaçmış geldi bana.
  • rahat ve "türkler bu işi beceremiyor yeaaa, bu ne; recep ivedik gibiiiiiiiiiii yeaaa" şeklinde bir önyargıdan arınmış bir şekilde seyredildiğinde gayet güldüren, sıradan, standart ama güzel film. beklentiyi tavana çekmek veya önyargıyla yaklaşmak doğru değil. ha favori sahnem;

-spoiler-
    ayhan'ın, alkollüyken hatuna "kaplanı tadacan!" diye bağırmasıydı.
    -spoiler-
hesabın var mı? giriş yap