• bu adama ne olduğunu emin olun rr martin bile bilmiyor.
  • kayıtsızlığı ve siklememezliğiyle bi efsane olan vasat karakter. abini kafası alınmış, yengen ve yiğenin düğünde suikaste uğramış, iki ufak yiğenin ölmüş(herkes öyle sanıyo), aryanın nerde olduğu belli değil, sansa gangbangleniyor bu sefa pezevengi halen dağlarda bayırlarda action peşinde. tam bir ıssız adam.
  • dersanede azımsanmayacak bir süre ders dinlemek yerine benjen starka ne olduğunu düşündüm geçen.nerde bu adam yahu?
  • white walkers'ların lideri olarak geri dönerse hiç şaşırmam...
  • uzun sürelerdir ortalıkta gözükmeyen kişi aynı zamanda eddard stark'ın erkek kardeşi.

--- spoiler ---

soğukel teorisi çok mantıklı geliyor. bran bir bölümde soğukel'in yüzünü göremediğini, yüzündeki atkıyı hiç çıkarmadığını söylüyordu. daario teorisi de bir o kadar saçma onur timsali bi aileden gelen ned stark gibi bi abisi olan adam gidecek de yıllarca paralı askerlik yapacak da yavşak bir adam olup khaleesiye yamanacak. adam gece nöbetçilerindeki en saygın koruculardandı. yapmayın ağalar.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

kendisi eğer sağ olarak ortaya çıkarsa, lyanna'nın rhaegar tarafından kaçırılmadığını, gönüllü olarak prense vardığını söyleyen kişi olacaktır. çünkü stark kardeşler arasında lyanna'ya en yakın olanı benjen. harrenhal'dan sonra lyanna'nın hislerini kardeşine anlatmış olması büyük bir olasılık. hatta benjen'in karaları giymesinin bildiği gerçekle ilgili olduğuna eminim. bildiği gerçekten kastım lyanna'nn gönüllü olarak kaçması. jon'un gerçek kimliği değil. ama onu da tahmin etmiştir elbet.
    --- spoiler ---
  • bu adama ne olduğu hala bilinmiyor, hiç bi bilgi-ipucu falan da yok. millet bu yüzden teorinin dibine vurmuş durumda. o kadar uçuk teoriler var ki kitap fanlarının her gizemli karaktere benjen demesi bir tür geyik oldu kendi içinde. kimliği belirsiz bi karakter mi var? benjen abi kesin.

--- kitap spoilerı ---

--- spoiler ---

en çok bilinen iddia coldhands olabileceği ama aksi yönde kanıtlar var. kimsenin net bi fikri yok açıkçası, jon snow'un anası veya azor ahai teorilerinin aksine.

--- spoiler ---

--- kitap spoilerı ---
  • --- spoiler ---

zamanında şunları yazmıştım : (bkz: #50741112)

bugünse poorquentyn isimli bloggerdan bir yazı okudum. arkadaş, benjen'in lyanna'nın kaçmasına yardım ettiğini ve sonrasında yaşananlardan suçluluk hissetiğinden dolayı karaları giydiğini düşünüyor. bence benjen'in neden gece nöbetçilerine katıldığına dair en mantıklı tahmin bu. o da benim gibi jon'un gerçekleri benjen'den öğreneceğini düşnüyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

adam gibi adam. sakat ergenimizi ve lüle kızımızı zombilerin elinden kurtaracaktır. bunca zaman neredeydin be adam, haftaya öğreneceğiz.

edit: benjen stark'ı görünce ben

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap