• ayrica sanilanin aksine burak kut'un yuzundeki benle oynamamasi icin kiz arkada$ina yazdigi bir $arkidir
  • 11 yaşımda hayatımda ilk defa bir şeylerden, bir yerlerden mezun olmanın heyecanı var içimde.. o sabah heyecanla kalkıyorum.. en yakışıklı halime bürünüyorum (merak edenler eksibition'dan o yaştaki en yakışıklı halime bakarak gülme krizine girebilirler).. okula doğru gidiyorum.. sınıf arkadaşlarımın hepsinde bir, mezun olmanın yarattığı, heyecan var.. sınıf sıralarını sınıfın orta tarafı açılacak şekilde kenarlara diziyoruz.. bir kaç veli de bu güzel günde yavrularını yalnız bırakmamış, gelmiş.. sınıf içerisinde öğrenciler hazırladıkları değişik gösterileri izleyenlerle buluşturmaya başlıyor.. müzikler, danslar.. pastalar.. pastalar güzledir.. yarım saat sonra sıra bana geliyor.. hayatımın hiçbir evresinde bir daha yakalayamadığım o özgüven ile kalkıyorum.. biri sağıma biri soluma olmak üzere iki adet sınıf güzelini yanıma alıyorum.. daha önce birkaç kez çalışmışız yapacaklarımızı.. ve "teyip" başındaki arkadaşa o minik üçgen düğmeye basması için başımla komut veriyorum..

müzik başlıyor.. burak kutla beraber başlıyorum söylemeye.. "yalnızlıklardan yorulduum usandııım"..
    biz burakla şarkıyı söylerken iki arkadaşım biraz arkamda dans ediyorlar ben de sözlerle uyumlu jest ve mimiklerle karizmama karizma katıyorum.. "benimle oynama" derken işaret parmağımı "hııııı" der gibi iki yana sallıyor, "uğurlar olsun" derken işaret ve orta parmaklarımı birleştirip alnıma götürüyor, kafamı biraz yana yatırıp "uğurlar olsun" hareketini yapıyorum..

hatta şarkının şimdi hatırlayamadığım bir yerinde ben geri geri yürürken kız arkadaşlar öne doğru çıkıyorlar, sonra ileride bir kaç saniye dans ettikten sonra geriye dönüyorlar.. ayşegül yanımdan geçerken bana göz kırpıyor, tam yerine geçmeden elini omuzuma atıyor ve yanımda bir kaç saniye dans ediyor.. ayşegül demişken, ayşegül sınıfın en güzel kızı.. ilkokuldan üniversiteye bütün öğrenim hayatım boyunca sınıftaki güzel kızlarla sevgili olabilmek yerine arkadaş kalma başarısını (başarı?) gösteren benim de yakın arkadaşım kendisi.. sonra şarkı bitiyor.. bir alkış tufanı, bir çığlıklar..

sen! bu yazıyı buraya kadar "aha şimdi sıçacak", "şimdi karizmasını dağıtacak", "komik bir şey olacak" diye okuyan okur üzgünüm öyle bir şey olmadı.. şu an nefret ettiğim müzik türü olan pop müzik şarkılarını zamanında ne kadar sevdiğimi, o şarkıların küçük insanlar olan çocuklarda aslında ne kadar etki bırakabileceğini, belki de onların hayatlarını değiştirebileceğini (iyi yönde olsun, kötü yönde olsun) işledik bu entrymizde..

bu şarkıdan 12 sene sonra hala "yalnızlıklardan yoruldum usandım ulan!" diyor, entryme son noktayı koyuyorum.. bülbülü altın kafese koysalar yine eşektir neticede..
  • tersi icin (bkz: benimle oynar mısın)
  • burak kutun en sevdigim sarkisi.
  • sozleri de $oyledir bu muhte$em eserin:

yalnızlıklardan yoruldum usandım
    sensiz gecelerden sıkıldım bunaldım
    sımsıkı saran ateşi gözledim
    o sımsıcak bakan gözleri özledim
    tutuşur anılar uykusuzluğumda
    yetişir sevdalar umutsuzluğumda
    bin korku sarar senin yokluğunda
    yangınlar çıkar susuzluğumda
    aşkına yürüyen sesimi duyuyorsun
    gittikçe büyüyen dert oluyorsun
    sana söylüyorum farkında mısın ama
    seni seviyorum ah biliyorsun
    benimle oynama
    söyledim sana
    şansını zorlama
    uğurlar olsun
  • bir donemin hit parcasi. cocuktuk seviyorduk. klibindeki abla da adi bilinmeyen ta$ gibi hatunlar kategorisindedir. ayrica o donem kliplerinde sikca rastladigimiz cantaya tekme olgusu bu kliple bir ba$ka boyuta yukselmi$tir.
  • galatasarayın az önce fenerbahçeyi 3-0 yendikten sonra ali sami yen stadında çalan şarkı
  • sevgili acun, bu 5-10 sene oncenin formatiydi, orada kaldi. artik yemiyor vatandas. yapmayin boyle acemilikler.
  • osman ve annesine 5000 lirayı vermeyerek çok ayıp yapmış programdır.
  • klipte gorebilecegimiz beyaz ustune rengarenk kalpler olan gomlegin yani sira krem rengimsi yelekli takim da bir cok kizin aklini basindan almistir vakti zamaninda..
hesabın var mı? giriş yap