• adamlar oturmuş hiçbir maddi yarar beklemeksizin(yayınevi isimlerini duyurmak gibi masumane bir yarar dışında) yüzlerce saatlik eğitim videoları hazırlayıp youtube kanallarına yüklemişler ve her sene bu videolar güncellenerek tekrar kayda alınıyor

türkiye'nin herhangi bir yerindeki maddi durumu, dershaneye gidecek zamanı vs olmayan kişiler için bulunmaz bir nimet bu ders videoları

başta bu işin fikir babası ramazan yetgin'e ve diğer hocalara kocaman bir "helal olsun" diyor ve saygılarımı sunuyorum

bazen güzel şeyler de oluyor bu ülkede
  • 2018 kpss ye öylesine gireyim derken ( 10 yıllık memurum ama bulunduğum yerden başka kuruma tek geçiş yolu kpss ) rastladığım youtube videolarıyla bayağı vitesi beşe taktıran kaynak.

haftada 5 gün çalışıyorum çalışma listesi haftalık yapılıyor, hafta içi hafta sonu sürekli değişiyor. fiziksel olarak bayağı yorucu bir işim, 2 yaşında bile olmayan afacan bir oğlum ve bitmek bilmeyen ev işleri var. bu adamların sayesinde tarih coğrafyanın yüzde 25 ini 20 günde bitirdim. sınava 2 ay var hedef tarih coğrafyayı bitirmek, genel yetenekten de soru bankası çözmek.

düşünsenize yemek yaparken adam bana ipek yolunu anlatıyor ya da ne bileyim bulaşık yıkarken öğrendiğim kıta sahanlığını 20 sene sonra sorsanız size anlatırım.
    yani hocalar da iyi. kanalımız olsun diye yapmamışlar adamlar anlatırken yaşıyor.

şimdi bundan 10 sene öncesinde böyle bir fırsat elimde olsa zaten istediğim yerde çalışır, 14 sene önce olsa istediğim okulda okurdum diye düşünüyorum.

biraz önce balkonda sigara içerken poyraz esiyordu engin hoca:)
  • videoları ile kpss ye hazirlaniyorum, eğer gönlümden geçen yeri kazanırsam, iki bin liralık kitaplarını alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıracagım.
    çok yararları oldu.

edit. kazanalı çok oldu, yaklaşık bir yıldır merkezde uzman yardımcısıyım. kurumu söylemeyi doğru bulmuyorum. referans olmadan oldu, 5 senedir mezundum ve puanlarım 80-95 arasıydı.
    sanırım halime acıyıp aldılar, ne yalan söyleyeyim sonuç ekranında ilk defa "asil" yazısını görünce gözlerine inanamadım.
    ilk aylarda o kadar sınav mülakat olmasına rağmen sanki beni yanlışlıkla almışlar da işten her an çıkarılacakmışım gibi bir psikolojim vardı.

para yardımını da ihtiyaç sahibi bir akrabama burs şeklinde yapıyorum, 3 sene boyunca her ay düzenli ödeme yapmayı düşünüyorum.

hakkını helal et "benim hocam" ekibi.
  • goruldugu yerde kacilmasi gereken yayinevi. kpss 2018 matematik kitabi ilyas gunes tarafindan yazilmis fakat belli ki okunmamis bile yayinlanmadan once. 60 sayfa ilerledim, toplamda 30dan fazla hatali soru, yazim yanlışları vs buldum. hobi olarak hatali sorularin sayfa ve soru sayisini not etmeye başladım.
  • 2014 yılında youtube'da açılan ve şuan bir milyon aboneye ulaşmış çok dua ettiğim bir kanal. kpss'nin yanı sıra son yıllarda tyt, ayt, yds, lgs, besyo gibi sınavlar için de ders vidyoları çekiyorlar. dev kadrosunda; ramazan yetgin, bayram meral, öznur saat yıldırım, ilyas güneş gibi bir çok değerli hocaları var.

üniversite sınavına beni gerçek anlamda hazırlayan onlardı. sınav dergisi dershanesinde harcadığım zamana oranla daha az vakit ayırmama rağmen başarıya ulaştıran bu kanal ve geçmiş birikimdi. şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki soru sorma ihtiyacı dışında dershanenin hiçbir yararını görmedim. zaten çoğu kapandı. bu tartışılması gereken ayrı bir konu.

benim hocam kitapları içinse güzel yorum yapamayacağım. birçok yayında olduğu gibi onların sorularında da oldukça hata vardı, satın aldığım türkçe, türk edebiyatı soru bankaları ve cevap anahtarları öyleydi. kendi alanım olduğu için yanlışları kesin olarak bulabilmem şanstı. bu konuda benim hocam dahil diğer yayınevleri daha titiz davranmalı! testlerde yanlış öğrendiğim bir sorudan hata yaptığımı düşünmek bile istemiyorum.

yine de şuan, ileride kpss'ye hazırlanırken nereden kaliteli bir ders dinleyebileceğimi biliyorum. benim tercihim "benim hocam".
  • evet dershaneye gidemeyenler için güzel bir uygulama olabilirdi ama tabii ramazan yetkin doğru bilgiler veriyor olsaydı.

ben dershaneye gidiyorum ve anlattıklarını kitaptan takip ederek dinledim birkaç yerde bazı hatalarla karşılaştım. üstelik farklı konularda dershane arkadaşlarım da karşılaştı. o yüzden dinleyecek birileri varsa mutlaka bir kaynakla takip ederek dinlesinler.
    yayınları içinde ufak bir ekleme yapmak istiyorum çok detaya inerek soru hazırlamışlar. bu da kpss formatı için biraz fazla.
  • youtube kanalları üzerinden, okulların kapalı olması sebebiyle işlenemeyen/muhtemelen işlenemeyecek olan müfredat konularını video ders olarak işleyeceklerini duyuran eğitimciler topluluğu. ayrıca deneme sınavları filan da varmış. ilgili açıklamaları burada

kendileriyle herhangi bir bağım olmasa da derslerinin çoğu lise öğrencisine faydalı olabileceğini düşündüğüm için bu bilgilendirmeyi paylaşma ihtiyacı hissettim.
  • allah bu insanlardan razı olsun.denilebilecek tek şey bu.
  • 6 bin lira için emek hırsızlığı yapan yayın evi.
    (bkz: agustos 2021 benim hocam yayinlari emek hirsizligi)
  • kim ne derse desin, koca devletin bitiremediği dershaneleri bitiren kanaldır, yayınevidir. sattığı kitaplar, uygulamalar tadı tuzu bence. adamlar kitabın masraflarını çıkartıp 5 liradan application yaptı 10-20 bin kişi aldı. helal olsun ne yapsalar hak ediyorlar.

düşünün koca devlet bir şey yapamadı, bu adamlar geldi tak diye iş koydu dershanelerin önüne.

videoları izledikten sonra "dershaneye giden enayidir" anlayışı yerleşti bende. eskiden "dershaneye gitmeden kazanamazsın" derlerdi. şimdi disiplinli olan biri çok rahat hazırlanabilir.

videoları izleyin, çoğu soru bankası çerez geliyor size. yukarıda biri detayına iniyorlar kpss için bile fazla yazmış. sen girip "lan yine kazık sorular var" diye ağlarken, adamlar detayına inecek tabi.

ayrıca bazı dershanelerde "benim hocam izlemeyin" diye anlatıyorlar. kendilerini iyi gören boş beleş insanlara kanıp farklı bir kaynaktan bilgi almamazlık yapmayın. dershaneye gidip, anlamadığı için bu videoları izleyen arkadaşlarım var.
hesabın var mı? giriş yap