• taksim gezi parkı direnişinde kapılarını açarak insanların nefes almalarını sağlayan firma. not düşülsün.
  • fetişist çalışanlara sahip firma.

istiklâl'deki şubesinden bir tişört satın aldım. kıyafetin etek kısmı tabir edilen yeri, modeli itibariyle iplik iplik bırakılmış, dikilmemişti. geri kalan her yerini sevdiğim için satın alıp o kısmını düzelttirmeye karar verdim. kasaya gittim, etek kısmının 1cm içe doğru kıvrılmasını rica ettim. ne zaman alabileceğimi sordum. "emin misiniz?" dedi satış danışmanı. anglo-sakson olduğum için "evet lütfen" dedim. "hayır yani modeli falan..." dedi. "olsun" dedim. "peki ama yine de yaptırmasanız daha güzel olacak gibi mırın kırın..."* dedi. cevap vermedim.

3 gün sonra düzeltilmiş kıyafetimi almaya gittim. fişimi verdim. tişörtümü buldular, getirdiler. hareketlerimi beyincikle yönettiğim için, direk deneme kabinlerine yöneldim. giydim, bir gariplik farkettim. çözemedim.devreye beynim girdi. tişörtüm hiç düzeltilmemişti. tam hışımla kasaya yönelmek üzereyken 3 gün önceki satış danışmanım beni kenara çekti.

- ya, siz bu tişörtün etek kısmı düzeltilsin demiştiniz ama tekrar düşünseniz? yani bunun modeli böyle. özelliği kalmaz o zaman.

inna sabirin çektim içimden. tamam arkadaşım dedim. doğru diyorsun. aldım tişörtümü çıktım. beşiktaş'taki terzi hayri'ye gittim. 2 liraya düzelttirdim. 1 lira kâr etmiş oldum.

mis.
  • zamanında çalışanlarının kaba hareketlerinden dolayı alışveriş yapmayı kestiğim marka iken, dün gece istiklale biber gazı atıldığında direnişçilere kapılarını sonuna kadar açmaları ile birlikte gönlümü almış ve saygı duyduğum çalışanları olan marka haline gelmiştir.
  • bütün dünyayı,her deri rengine sahip insanı giydirmeyi hedef alan firma. bu firmanın ilk reklam çalışması için;
    http://gumnuri.kookmin.ac.kr/…um14/�̰���������.jpg

edit:link
  • bilen bilir. bir dönem özellikle de renault flash arabaların yanlarına yapıştırılan çıkartmaları olan marka.
    işin tuhafı ben o zamanlar bunlardan o kadar çok gördüm ki marka olduğunu bilmediğimden o arabanın bir serisi sanıyordum. gerçeği öğrendiğim de ortamda derin ve sessiz bir duruş sergiledim ve belli etmemeye gayret ettim.

çocuktum lan.
  • çok anlamlı olan ama bazı kesimlerden tepki alacak olan bir reklam çalışmasına imza atmış firma.
  • kampanya ayağına parayı vuran firma yok efendim ırkçılık işsizlik arada stokları erit tabi, efendi.

yalnız 2007 yılında dönemin asgari ücretin yarısı kadar paraya kıyıp paltosunu almıştım hala taş gibi jilet gibi durur o kadar sağlam ve kaliteli, paltosuna kefil olabilirim.
  • nefrete karşı sloganlı yeni reklam çalışmaları;

http://mediacatonline.com/…haberdetay?haberid=53479
  • yıllardan beri türkiye'de ayakta durmayı başarabilen bir giyim markası. eşofmanlarının bir kaç yıkama sonrası ağzı burnu kayardı. o zamanlar ergendik, gençtik. bir sefer aldık bir daha almadık.
  • reklamlarının yurtdışında bir süre kalıp orda edindiğin arkadaşlarla çektirdiğin resimlere benzediği firma
hesabın var mı? giriş yap