• nba tarihinde faullerinden daha fazla blok ve top kayıplarından daha fazla top çalma kaydeden ilk ve tek oyuncudur.

kendisi aynı zamanda hall of fame'e giren ilk undrafted oyuncu unvanını da taşımaktadır.
  • normal sezonda oynadığı hiçbir maçta 25 sayıyı geçmeden kariyerinde 1000 maçı geride bırakmış tek oyuncu.

saygılar, ben abi. büyüğümsün!
  • "abi ben wallace adamları iyi savunabilmek için koltuk altı kıllarını uzatıp, maç öncesinde sarımsak ve soğan karışımı bir şey sürüyormuş. pota altı birebir kaldıklarında yüklenemiyorlar o yüzden." söylentisiyle ortaokul yıllarımızda büyük bir yalan yaşamamıza sebep olan efsanevi defansif pivot. nasıl yemişiz böyle bir şeyi hayret. sürmüyordu dimi la?
  • forması gsw maçının devre arasında emekli edilmiş eski bad boy. pozisyonu için kısa kalmasına rağmen ribaund sezgisi, insan üstü gücü ve atletizmi ile bela bir savunmacıydı. forma törenine beraber şampiyonluk yaşadığı tayshaun prince, rasheed wallace, mehmet okur ve chaunsey billups kendisini yalnız bırakmamış, pistons franchise'ı ise baya sağlam organizasyon yapmış.
  • draft edilmemis bir oyuncu olarak nba tarihinin en cok maca cikan oyuncusudur. bugunku san antonio macinda kariyerinin 7. uclugunu atti:) ozellikle 2004-2006 yillari arasindaki pistons savunmasinin temel diregiydi. 2005de spurs'e kaybettikleri sampiyonluk onun icin spurs'u ve ozellikle duncan'i ozel bir rakip haline getiriyor sanirim. bugun mac sonunda hem duncan hem de popovic sarildilar big ben'e. sanirim birbirlerine karsi oynadiklari son mac olacak bu. bir de son ceyrekte, ozellikle son dakikalarda popovic'in 'hack-a-big ben' taktigi sanirim ona bir hoscakal niteligindeydi.
  • kobe bryant, vince carter, t mac,steve francis, gibi isimler hem sayı hem ofansif yönden birer yıldız sınıfındalarsa..jason kidd,mike bibby,gary payton gibi yıldızlarda takım liderliği konusunda üstün insanlarsa...chris webber,tim duncan ve o neil karşılarında kim olursa olsun tren gibi ezip geçiyorlarsa bunlar birer yıldızdır...
    wallace abinin kariyerine bakarsak barındırdıgı boy ve bulundugu pozisyonuda göz önüne alırsak kariyeri boyunca bu tur yıldızlara çemberi göstermeyecek pek çok inanılmaz bloklara ve hem defansif hemde ofansif rebo'lara imza atmıştır..bu bağlamda bu insan kazma deil kürek gibi bir insandır...artı hayvandır
  • gece yarısı, uykumdan feragat edip nba maçları seyretmem için gerekli motivasyonu sağlayan adamlardan biriydi. diğerleri de tahmin edileceği üzere chauncey billups, richard hamilton, tayshaun prince, rasheed wallace ve antonio mcdyess idi. şimdi o kadar tölerans göstermiyor bünyem uykusuzluğa. buna ek olarak, uykusuz kalınca göreceklerim çok da heyecan vermiyor. şaklaban gibi, hücumun altıncı saniyesinde orta sahadan sallanan üçlüklerden (ha doğruya doğru, giriyor) otuz tane izlemektense, chauncey'nin parker'ı sırtına alıp vura vura içeri girdiği veya ben wallace'ın ortalama bir bloğunu icra ettiği tek bir pozisyon bana çok daha fazla seyir zevki veriyor.

benim için en az yukarıda ismi geçenler kadar efsane olan bir isimden geliyor kapanış. sanatçımız john mason son kez seslendiriyor: once again you all say hey, to the one named ben, bbbben wallace
  • tarihe not düşülsün; kariyer rekorunu maçın bitimine 4-5 saniye kala attığı üçlükle kırdı.

maçtaki toplam istatistikleri de 23 sayı 14 ribaund 4 asist 5 top çalma... geçen yıl emekli olmayı düşünüyordu bu adam.
  • 30 dakika 35 saniye oyunda kaldığı, 12 kasım 2009 charlotte bobcats detroit pistons maçında 0 sayı 9 ribaund ve 3 asistle oynamış basketbolcu.

işin enteresan tarafı bu arkadaş 30 dakika boyunca, potaya şut bile atmamıştır. yahu hiç mi canın çekmedi be arkadaşım ! *
  • an itibariyle çıkmış olduğu 1009 nba maçıyla, 1000 * ve üzerinde maçta yer almış olan nba tarihindeki iki draft edilmemiş oyuncudan biridir. bu barajı geçmiş olan ve bu alandaki rekoru -şimdilik- elinde bulunduran diğer isimse, 1054 maçlık nba kariyerine sahip olan şu anki new jersey nets antrenörü avery johnson.
hesabın var mı? giriş yap