• derin devletten ayarı yiyen uyuşturucu taciri.
  • kurtlar vadisinin ilk bölümünde kar$imiza behiç türkcan olarak cikartilmi$tir. çakır tarafindan kafes icinde bogazin sularina gömülerek taklaya getirilmi$tir. hatta infaz sahnesinde bir de aforizma seyretmi$izdir ki evlere $enlik.

b.c. - beni adam gibi öldürmeni beklerdim çakır !
    s.c. - adam gibi ölmek icin adam gibi ya$amak gerekir behiç !!
  • mafya babası, pkk destekçisi gibi "muhteşem" özelliklere sahip olmakla beraber girilen entry'lerde bir "behçet baba sen bizim her şeyimizsin" denmediği kalmış, bir sürü hayran edinmiş, muhtemelen "ülkücü baba" olsaydı büyük tepki çekecek, sırf ermeni veya kürt -her neyse- diye sitayişle bahsedilen şahıs.
  • (bkz: altın tabancalı adam)

türkiye'nin al capone'u veya pablo escobar'ı. yaşadığı dönemde gazetelerin sosyete sayfalarında sürekli boy gösteren biriydi. devletin belgelerinde "ermeni asıllı" olarak geçer. aslında annesi ermeni babası kürttür. ama yaşadığı süre boyunca ermeniler ve asala'yla işbirliğinden vaz geçmedi. benim düşüncem türkiye ile ilgili planları olan ermenilerin desteklediği biri olduğu yönünde. ermenilikle kürtlüğü hep atbaşı gitmiş. hem ermenici hem kürtçü biri anlayacağınız. asala'nın kapalıçarşı eyleminin arkasında kendisinin olduğu sıklıkla dile getiriliyor. bu kadar türk halkından uzak biri yani.

ideolojik olarak pkk'dan daha keskin olan özgür gündem gazetesinin sahibiydi. kürtlerin türkiye'den muhakkak ayrılmasını birarada yaşamanın olanaksız olduğunu iddia ederdi özgür gündem. gazete çevresinin çoğu pkk dışı kürtçünün yaptığı gibi şiddeti yadsımak gibi bir kaygısıysa bulunmuyordu. pkk ile tek anlaştıkları taraf türk devletine karşı şiddet uygulamanın gerekliliğiydi.

ölmeden hemen önce büyük bir gazeteye (hürriyet, milliyet???) "onlarla hem siyasi hem de askeri olarak çarpışacak gücümüz var" diye bir demeç vermişliği var. onlar dediğinin çatlı ekibi olduğunu sanıyorum. bunu dedikten birkaç gün sonra bürosuyla evi arasındaki birkaç yüz metrelik mesafede kayboldu. bundan birkaç gün sonraysa sapanca gölünün kıyısında ölü bulundu.
  • şeyh uçmaz mürid uçurur.

beco lakaplı bu arkadaş siradan bir uyuşturucu kaçakçısıdır. öyle enteresan falan da bir yanı yok. işe nakliyeyle gitmiş, sonradan hem hammade işlemesi(morfini eroine çevirmek) hem de al sat yaparak zenginleşmiş. karadenizli sarı avni ile ortak yapıyor bunları. malı avrupa bağlantısına kadar taşıyor, devamına karışmıyor. yani tüketiciye ulaşmıyor bile. az biraz ticaret biliyorsanız asıl kazancın tüketiciyle ilişkide olanların cebine girdiğini bilirsiniz.

kazancından kürt ve ermeni silahlı guruplara ve de bölge aşiretlerine haraç vermek zorunda kalıyor. yoksa operasyonları baltalanır. büyük ihtimal emniyet ve mit mensuplarına belki konsolosluk görevlilerine de para dağıtıyor.

yaptığı işte über başarı falan yok. rakiplerini ezmek için yukarıda saydığım guruplardan birini kullanmsı yeterli. sıradan ama kazancı bol bir kaçakçı sadece.

aslında düşününce işini iyi bile yapamıyor. medyatiklik sevgisi dikkat çekiyor. bu tip işlerde kendini göstermemek adından korkulmasını sağlamak asıl meziyet.

ölümüne gelirsek. polis kıyafeti gitmiş karşı çete(bunlar devletin daha samimi çocukları) tarafından, devletin icazetiyle ortadan kaldırılıyor. bir iki yıla bunun ortadan kaldıran ekip de kazaya! kurban gidiyor.

boktan bir hayat için boktan bir son.

sevenleri için hayır duası edeyim. inşallah kahramanınızın kaçırdığı malın tadına sülalenız bakar. camii tuvaletinde altın vuruş yapan o genç sizin oğlunuz kardeşiniz olur.
  • bana türkiye'nin bütün *kapılarını 24 saatliğine açın, türkiye'nin bütün dış borcunu kapayım dediği rivayet edilir. ne derece doğrudur bilemiyorum...
  • pkk' ya açıktan destek vermiş olmakla beraber asıl maddi desteği asala' ya vermiş, susurluk çetesi' nin en dişli kurbanı olan baba.
  • yunan istihbaratının; rauf denktaş'ı karalamak ve kuzey kıbrıs'taki popülitesini azaltmak amacıyla adını uyuşturucu kaçakçısına çıkartmış, asalaya maddi manevi destek vermiş mafya bozuntusudur.
  • zamanının en popüler eğlence mekanı olan maksim gazinosunda alaattin çakıcıyı tokatladığını okumuştum, soner yalçın'nın ''beco behçet'' isimli kitanının yalancısıyım.
  • kutlu savaş'ın "susurluk raporu"nda geçen ifade ile;
    "devlet cantürk ile baş edememiştir. cantürk'ün devlete biat etmesi beklenirken adı geçenin yeni bir tesis kurmak üzere hareket geçmesi üzerine türk emniyet teşkilatı tarafından öldürülmesi kararlaştırılmış ve karar infaz edilmiştir."

eski mit şefi nuri gündeş'in ifadesi ile;
    "behçet cantürk'ü alan benim. erzurum'da yakaladık, aldık getirdik. sadettin tantan'averdik, sorgulaması yapıldı. ilişkileri vardı, evet. acaba ne yaptı bu adam? ne gibi eylemler yaptı? ne gibi zehirli maddelerle, eroinlerle benim türk evlatlarımı zehirledi; bunlar hiç düşünülmüyor. ama ben iç faaliyetlerde hiçbir zaman can almayı kabul etmiyorum. devletin kanunları vardır, devlet güçlüdür, bunları yakalar, hapse atar, o zaman idam cezası vardı, idam da eder.
    "ama diyelim ki behçet cantürk öldürülmüş. baader meinhof çetesini hapishanede öldürdüler, almanlardan bir kişi bir şey söylemedi. bir tek yazı dahi yazmadı alman basını... demin söylediğim gibi, devlet bazen kendisini korur."

(bkz: http://www.milliyet.com.tr/…02/08/yazar/dundar.html)
hesabın var mı? giriş yap