• demin izlediklerimi herkes gördü mü, bir tek bana mı "göründüler" diye tereddütteyim.

rasim ozan'la ahmet çakar beyaz tv ana haber bülteninde şike, tahliye filan konuşurlarken laf aziz yıldırım'ın ergenekon'un finansal kaynaklarından olduğuna, bedrettin dalan'ı aziz yıldırım'ın finanse ettiğine filan geldi. hatta hızını alamayan rasim, "dalan 1.5 yıldır beyaz rusya'da" iddiasını ortaya attı.

ve sonra dalan canlı yayına bağlandı... ergenekon soruşturmalarında ismi geçtiğinden beri hiçbir yerde görünmeyen dalan'ın canlı yayını aradı ! "ne beyaz rusyası kardeşim, almanya'dayım ben" dedi. "iddiaların hepsi yalan, ülkemde hukuk terörü olduğu için gelmiyorum, buraların yarısı kadar hukuk devleti olsun bir dakika bile durmam, burada alman hukukunun güvencesi altındayım" dedi. rasim yine manipüle etmeye çalıştı "yıllarca ulusalcılık yapıp şimdi almanlara mı sığındın?" filan dedi. çakar "peki bu kadar zamandır sizi kim finanse ediyor?" diye sıkıştırmaya çalıştı. dalan tam "çok fazla paraya gerek duymuyorum, zaten birikimim vardı.." deyip ergenekon iddianamesi ile ilgili alman hukukçuların "safsata olduğuna" dair yaklaşımlarını anlatıyordu ki...

canlı yayını kestiler. şu an belgesel yayınlıyorlar.
  • eski istanbul belediye baskani. istanbul eski belediye baskani diyenlere inanmayiniz; o zaman eski, belediyeyinin niteligine vurgu yapmis olur. istanbul belediye eski baskani diyenleri de vurunuz.
  • su anda oturup sirami bekledigim, kurucusu oldugu
    yeditepe universitesi hastanesi duvarinda bir yazisi asili sahis.

bir yerinde diyor ki yazinin
    " insanin derisini yararak icine girme hakki doktorlara verildigi icin, doktorluk cok kutsal bir meslektir. baska bir anlamda, tanri'nin evine girme hakkini bir tek doktorlar elde etmistir..."

sayin ve muhterem dalan;
    hakli olabilirsin belki ama ben bile su muhendis aklimla
    bunun daha makul bir dille ifade edebileceginize inaniyorum.

yararak nedir allasen ?

lisan-i munasip ne guzel sey oysaki.
  • istanbulda en cok is yapmis gorunen adam. "caliyodu maliyodu ama hizmet yapti adam" diyenleri de vurunuz.
  • derin futbol programinda hukuk katili turkiye'nin ergenekon yalanlarini aciklarken, yayin yarida kesildi.
    bu kadar hazimsizlar ona karsi, bu bile onun sucsuz oldugunun kanitidir.
  • duyduğum kadarıyla ali kırca ile arasında şöyle bir diyalog yaşanmıştır:

- sayın dalan, ergenekon örgütü'nün bir numaralı ismi olduğunuz iddia ediliyor?
    - ben ne zaman iki numara oldum ki?

yanılmıyorsam bu lafı hülya avşar'dan sonra ikinci kez söyleyen türk büyüğü.
  • ogrencilerini paraciklarim paraciklarim diye seven adam.
  • anap'ın en şaaşalı döneminde arkasında özal'ın desteğiyle belediye başkanı olmuş, tarlabaşı yıkımı vs gibi bir dolu şehir cinayetinden sorumlu, ilk birikimlerini ido ve istek okulları ile yapmış, 2. seçim döneminde banko tulum çıkaracağı varsayılan ancak artan anap karşıtlığı ve yalana talana dalan'a son sloganı ile normalde asla seçilemeyecek olan nurettin sözen'e koltuğu kaptıran kişi...
  • interpol,
    türkiye’nin kırmızı bültenle tüm dünyada aranması yönündeki talebini,
    gerekçelerin ikna edici olmadığı” gerekçesiyle geri çevirmiş.
  • su an ritz carlton otelinin bulundugu dolmabahcedeki gokkafes isimli -estetikten uzak- binanin izni bedrettin dalan in belediye baskani oldugu donemde verilmistir. oyle ki o donemde o bolge sisli belediyesi sinirlari icinde bulunuyor ancak donemin sisli belediye baskani bu izni vermeyince o binanin bulundugu bolge beyoglu belediyesi sinirlari icine giriyor.
hesabın var mı? giriş yap