• karşıyaka belediyesi doğal afet kitapçığını okumuş ve okuduğu kitaplar listesine yazmış. başka sözüm yok.
  • ssg sayılmaz ama tahminen tarihteki ilk ruhani ekşici olan vasat şahıs. entellik tamam, aforizma tamam, bir de nutella ve uludağ limonata içip gülerken sandalyeden düşüyorsa ekşi sözlük bu adama plaket vermelidir.
  • 676 hafta once bbg murat'i elemis buyuk filozof.
  • az önce tuvalete girdim; tuvalet kağıdı az kalmış. şöyle azcık alayım derken çektiğim kağıdın bir kısmı suya değdi ve ardından "tüh lan israf oldu" diye içimden hüzünlendim. ne malım di mi? ama yok daha bitmedi: o üzüntü sırasında aklıma birden bbg eray geldi lan.

15 yaşında mıydım neydim; hatırlıyorum, bu adam televizyonda birini tuvalet kağıdını israf etmesinden dolayı paylıyordu. işte bu sahne, aklımdan bir tuvalet kağıdı şeridi gibi geçti.

vesselam, kendisi bende tuvalet kağıdı israfıyla özdeşleşmiş bir insan. hayatımda çok mühim bir yeri var.
  • anam, okuduğu bütün broşürleri listelemiş adam. 100 soruda temel zorunlu deprem sigortası diyo. anam, karnıma bi ağrı girdi.

yakında şöyle bir kayıt düşerse şaşırmayın: kredi kartı ekstrsi (2 sayfa)
    mahkeme celbi (tensip zaptı ve dava dilekçesi 25 sayfa)
  • kitap okuma listesine bakılırsa adam bildiğin muhtarlığa hazırlanıyor. imar mevzuatını bi adam niye okur ya. okusa da ne anlar. sürelerden soracam buna. sürelere iyi çalışsın, söyleyin.
  • okuduğu kitaplar arasında 11 sahifelik "t.c. tarim orman ve köyişleri bakanliği çiftçi el kitabi zeytinliklerin gübrelenmesi" isimli eser de bulunan feylesof. hem de 1 günde okumuş bu güzide eseri. takdir ettim.

p.s: hasta mısın oğlum?
  • elestirileriyle ozelestiri yapmami saglayan kisi. madem ki sozluk bitiyor*, madem bilgisayardan kafamizi kaldirip kitaplarin buyulu dunyasina dalmiyoruz, ahan da ilk hamle benden.
    actim suan itibariyle emekli sandigi kanununu 2003 baskisini okumaya basladim.
  • 1986-1987 lig fikstürünü 3 günde bitirmiş bbg insanı. hayır bir insan oturup niye 3 gün boyunca lig fikstürü okur onu cidden anlamadım ama vardır bi nedeni. şimdi akşam akşam götümüze girmesin.
  • itiraf ediyorum:

orta 2'deydik sanırım bu ilk bbg zamanı. şimdi kimse kıvırmasın, herkes çılgınca izliyordu ilk bbg'yi. neyse efenim insanlar saflara ayrılmış durumda bilindiği üzere "melihçiler" ve "eraycılar" şeklinde. tüm bu "dev kutuplaşma" içinde hangi cephede cenk edeceğini düşünen biri olarak melih'in "çok sempatik ve bir o kadar da beybifeysim" tavırları karşısında "uyuz, sinir bozucu derecede açık sözlü, kılçık" tavırlarıyla eray'ı desteklemiştim.

gittiğim okul ise bgg melih denen teve selebritisinin de gittiği ortaokuldu. zor günlerdi orada eray'cı olmak. diğer dava arkadaşlarımla omuz omuza eray'ı savunduk yine de.

pişmanım lan! bbg ne ya?
hesabın var mı? giriş yap