• çok iyi anladığım mağduriyet.
    direnişçiler benim de bir arkadaşımın kaynının amcasının dayısına osurmuşlar.
  • olay inandırıcılığını tamamen kaybetti gözümde. işte 10 maddede nedenlerim...

1) kabataş gibi şehrin en kalabalık yerinde, ortada eyleme katılmayan/hatta eylem karşıtı yüzlerce insan varken bebeğiyle yürüyen herhangi bir kadının durduk yere saldırıya uğrama ihtimali beni işkillendiriyor.

2) adalar vapurunun kabataş'a yanaştığı o saatte (yani günün en kalabalık anında) etrafta mağdurdan başka bir şahit olmaması beni işkillendiriyor.

3) gecenin en karanlık vaktinde, en basit adi suça bulaşan kişiler dahi yakalanabilirken, sorumlu olduğu iddia edilen kimselerin ortaya çıkmaması/yakalanamaması beni işkillendiriyor.

4) yine kabataş gibi etrafın tamamen mobese, güvenlik kamerası, eylemci kamerası gibi big brother'ın alasının yaşandığı bir ortamda herhangi bir görüntünün ortaya çıkmaması (belki de bazı siyasi rantlar elde edilebilir düşüncesiyle çıkartılmak istenmemesi) beni işkillendiriyor.

5) polise taş atmak gibi kimilerinin (benim de) makul tepki olarak nitelendireceği eylemlerde bulunanlara dahi, gruptakilerin tepki koyduğu/taş attırmadığı gerçeğinden yola çıkarak, alelade bir vatandaşın durduk yere saldırıya uğramasına sessiz kalınması ihtimalinin düşüklüğü beni işkillendiriyor.

6) müşteki z.d.'nin sıcağı sıcağına verdiği ilk ifadeyle, elif çakır'a verdiği söyleşi arasında dünyalar kadar fark olması beni işkillendiriyor.

7) bir laikçi teyzenin, üç beş kişiyi kışkırtarak bir kadının üzerine işetmesi gibi fantastik sayılabilecek ifadelerin yer alması beni işkillendiriyor. (hangimiz durduk yere, bırakın birinin üzerine, bir duvar kenarına dahi işeyebiliriz lan?)

8) genç bir çocuğun elinde tuttuğu kola kutusunu yuvarlak içine alarak, "bira içtiler" şeklinde lanse eden bir medya gerçeği olması ve hükümete en yakın iki gazetenin de bu olayı propaganda malzemesi yapmaktan hiiiç kaçınmaması beni işkillendiriyor.

9) hükümetin, siyasi rant edebilecek her şeyi istismar edebilecek tıynette olması beni işkillendiriyor.

10) redhack'e konuşan ve olaya karıştığı iddia edilen kişilerin, mevzunun iki kadın arasındaki bir itiş kakıştan kaynaklandığını ve tartışmanın etraftaki kişiler tarafından önlendiğini söylemesi beni işkillendiriyor.

zannederim ki bir kargaşa oldu ve bu tartışma başörtüsü mevzusuna dokundu. ancak, olaylar z.d.'yi aşarak öyle bir boyuta geldi ki, ortaya çıkabilecek herhangi bir ayrıntı, bu itinayla kurulan camdan binayı bir anda yıkabilecek vaziyette.

yine öyle düşünüyorum ki, kamera görüntüleri polisin elinde. ancak onlar da verilen ifadeyle kamera görüntülerinin tutmadığını biliyor. fakat, yetkililerin siyasi hesapları nedeniyle bu ayrıntıyı ortaya çıkarmaktan çekiniyor.

zira ne iktidar ne de iktidarı elinde bulunduran medya, böyle bir fırsatı elinden kaçırmaz ve o hazırladıkları 28 dakikalık video'nun içine bir şekilde sıkıştırırdı. ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve sıcağı sıcağına söylenen yalanlar birilerinin elinde patladı.

eyyorlamam bu kadar efendim.
  • https://twitter.com/…okce/status/341954200500068352

tweet'in altındakilerden:

(vay alçaklar- hainler- kızın psikolojisi- aile yıkılmış durumda- suçlular bulunmalı- şikayet edin- bıdıbıdı muhabbetinden sonra)

@mortifera: yanlış istihbarat kızı pişirip yedik.
    @nuovoatlantide: iğrençsiniz ibneler :-) büyük geçmiş olsun halime hanım, kemikleri geri alabildiniz mi bari?
    @mortifera: kemikleri köpeklere attık. sonra köpekleri de yedik. çünkü biz iğrenç insanlariz. ağaç kesilmesin istiyoruz.
    @nuovoatlantide: o değil de bu kızın ne adı ne soyadı ne hangi belediye başkanının nesi olduğu belli değil.
    @nuovoatlantide: demem o ki bari kimliğini yakmasaydınız şerefsizler!
    @mortifera: abi bir de "belediye başkanı kızıyım" tişörtüyle mi geziyormuş? ne alaka? bir de bize provakatör diyorlar ya
    @nuovoatlantide: kızı veya gelini tişörtüyle;)
    @mortifera: biz de ne şerefsiz adamlariz biber gazi ve jop yerken bile mağdur ediyoruz
    @mortifera: kendisinden kaçarken sırtıma nişan alan polisimi mağdur ettim. sinirleri bozuldu

vs.
  • bir belediye başkanının ya da overlokçunun amcası mı gelini mi neymiş, üzerine işemişler mi tükürmüşler mi bir şey yapmışlar bunu diyenin. eli sopalı sivil polisler de namaza gidiyormuş, revire çevrilen camideki yaralılar sabaha kadar içki içip dansöz oynatmışlar ve saire.
    (bkz: gezi parkı masalları)
  • hakkinda redhack'in su sekilde bir aciklama yaptigi iddia:

https://twitter.com/…tus/344980884950241283/photo/1
  • (bkz: yalandan kim ölmüş)

eklemeden geçemeyeceğim de;
    "çıksın hesabını sorsun, itidalle bi alakası yok ki, bildiğin suç bu.."
    anayasanın herhangi bir maddesinde birinin üzerine idrar dökmek yasaktır yazıyor mu?
    hayır yani işemek şuçsa, ağzımıza sıçan polis suçun "büyüğünü" işlemiş olmuyor mu?
    (bkz: yalan söyleyeceklere tavsiyeler)
  • yalan ötesi haber tweeti.
    hayır zaten anlamadığım kızın üzerine nasıl işemeyi başarmışlar?
    "eylemciler, bi dakka bayan sabit durun demiş, kız durmuş, onlarda çıkarıp işemişler ?" bu olabilir mi cidden?
    hayır bir de diğer türlüsü daha komik, beşiktaş bulvar'da önde türbanlı bir kız koşuyor arkada da ellerinde malafatları çıkartmış bi grup erkek işeye işeye kızı kovalıyorlar.
  • eninde sonunda yalan olduğu ortaya çıkacak ama insanlar yine inanmak istediklerine inanacaklar. zaten bir haftadır bu olayın propogandası yapıldı, görev yobazlar için tamamlandı, bundan sonra yalan olduğu çıksa da ayran içenler için sonuç değişmeyecek.
  • bu haberi duyduğumda ilk düşündüğüm, bu memleketin gördüğü en iyi siyaseti yapan akp'dir, algıları bu kadar hızlı ve zeki hamlelerle yöneten başka partinin olmadığıydı. siyaseti bu iyi oynadıkları için de bu sınırlar içinde helal olsun derdim, şayet artık faşizmin elleri gencecik canları almamış olmasaydı. dün tunalıdan haber almaya çalışırken, mahalle ışıklarının söndüğünü, canımdan çok sevdiğimin başına iş gelse gören olmayacak olmasaydı.
    hangi haberi ne kadar görebildik, ne kadar vakit ayrıldı röportajlarına. yüzlerce yaralıdan çok, camide içki içildi mi içilmedi mi, bunu tartıştık. haberlere nokta koyan adam işinden oldu, yarın kendisi hakkında gizli misyonerlik faaliyetleri yürüttüğü haberi çıksa ülkenin bir bölümü hiç şaşırmayacak, "artık, bu kadarı da olmaz" demeyecek, bir bölümü ise direk inanacak.
    günlerdir adı sanı belli polisi, kendi içinden bulup savcılığa veremeyen emniyet, gel gel yaparak molotof kokteyli atanları yarım saatte buldu. ve kimse gözaltına alınan 70 sdp'li ne diyor duymadı bile, çünkü haber yapan tek kanalın parası yok ve haber yaptığı için dün ceza yedi. hoş bugün sevenlerin bir çoğu bu olayları yaşamasaydık "batsın ulusalcı pislikler" algısına sahip olacaktı.
    görüntüleri ilk günden beri internette bulunan cinayetin üzerinde durmadı medya, bu sözde mağduriyet hikayesi üzerinde gelecek günlerde duracağı kadar. önce bir boğazından bıçaklanma hikayesi ardından bu, her anı kayıtlı polis şiddeti çok olağan karşılanıyor olmalı ki 1 dk'dan fazla haber yapılmıyor.
hesabın var mı? giriş yap