• bir şey var bu adamda, yapmacık ve samimiyetsiz. izleyince aklıma hep cemaatin okullarında ya da cemaatin kanatları altında en iyi eğitimi alıp; hiçbir şey olmamış, kimsenin hakkını gasp etmemiş gibi hayatına devam eden, modern insan görüntüsü geliyor. ne yazık ki bunlardan çok var.

edit: cemaatçilerden çok fazla küfürlü mesaj aldım. sanırım hislerimde haklıymışım. cemaatçilere sorsan hak yememişler hiç, soruları da kuşlar getirip verdi zaten, yersen.
  • oradan buradan bilgi toplayan bir youtuber, evet olması gereken de bu zaten. dünya üzerindeki hemen her şey bir klavye kadar yakın. burada asıl takdir edilmesi gereken veya tartışılması gereken nokta sunumu ve kalitesi olmalıdır. sene 2019, hala daha burada wikipedia ve google diye ağlayanlarla dolu. sevmiyorsan izleme kardeşim bu kadar basit. adam her içeriğini kendisi sıfırdan mı yaratacak, ya da modern matematiği, nükleer fiziği baştan mı ele alacak?
  • (bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi) buraya da el atmış.

adam bugün mars'a inen rover'ın canlı yayınını çevirdi lan!
    telsiz konuşmalarını çevirdi.
    neler döndüğünü anlamamızı sağladı yani.
    herkes su gibi ingilizce bilmiyor bu memlekette.
    sırf bu sebeple bile saygıyı hakediyor.

içeriklerini beğenirsin ya da beğenmezsin ama adam yaptığı işi layığıyla yapıyor.
    şahsen bir keriz olarak memnunum.

siz yapın sizi de izleyip keriz olalım.

yeter ki bilgi verin.

ne nefretmiş yahu, ne çekememezlikmiş.

tanım: 5 milyon abonesi olan başarılı bir youtuber!
  • bilginin fetö'su götösu yoktur.doğruysa ve güzelse alınır,kullanılır.henüz ideolojik veya siyasi bir video yayımlamadı.çok yararlı videoları var. başarı var ortada,bok atmayın lütfen.
  • 15 temmuz başarılı oldu fetullahci teröristler ülkeyi ele geçirdi 2 sene sonra bu adamı x konumda görsen (zamanında bilişim danışmanlık ayağına fetonün en civcivli zamanlarında emniyet'e "danışmanlık" yapmış + aynı dönem zaman gazetesiyle de çalışıyordu) şaşırır mısınız? ben şaşırmam.

yarın bi gün feto kumpaslarında yaratılan sahte dijital delillerde bu adamın da parmağı çıksa gene şaşırmam. ki zamanlama olarak kumpaslarla aynı döneme denk geliyor.

bu adam nal gibi fetullahcı, karısı da fetullahcı, her şeyi ama her şeyi geç, 15 temmuz gecesi karısının yazdığı yazıyı isimsiz olarak salağa okut agun fetullahcısı der.

enes kanter fetullahci diye iyi ya da kötü basketbolcu olmaz, ama enes iyi basketbolcu diye yok ya fetöcü olamaz demek de sığır oğlu sığırlık.

alakalı alakasız kişilerin babasını savunur gibi savunması daha da bambaşka bi sığırlık, sanki evinizi barış özcan geçindiriyor da toz konduramıyorsunuz, mal mısınız ag.
  • kendisi bir bok okumayan, araştırmayan insanlarca çok abartıldığını düşünüyorum. adamın yaptığı tek şey yabancı dergilerden, sitelerden okuduklarını türkçeye çevirip sizin gibi okumaktan aciz insanlar için video yapmak. sadece bunu yaptığı için çok donanımlı yaa diyerek adamı yücelteceğinize biraz kendiniz için çabalayıp kendinizi yüceltin.

edit: madem sen okuyup araştırıyorsun sen de video çek bakalım iki kelimeyi bir araya getirebilecek misin diyen arkadaşlara hitaben:

ben adamı değil, sizin kendinizde de var olan kapasiteyi görmezden gelmenizi eleştirdim. lakin sizdeki kapasite o kadar daralmış ki yaptığım eleştiriyi bile anlamamışsınız.
  • işinde başarılı, zaman gazetesinin eski gözdelerinden kaçak fetöcü. yayınladığı içerikler ise genel olarak iyidir. bu elemanın fetöcü olmadığını söyleyenler büyük ihtimalle "aaa aşk-ı memnu dizisinin kitabı çıkmış" diyecek saflıktadır.
  • yapılan bir işe de bok atmayın arkadaş. barış özcanı seversin sevmesin o ayrı ama içerik hazırlayan bir insana az saygınız olsun. 5 dk da bulabileceğimiz bilgileri bizlere sunuyormuş. kafası bütün gün meşgul olan adam "dur uzayla ilgili ne bulunmuş" diyecekti her gün dimi veya ilgimi ne çeker diye saatlerce düşünüp araştırma yapacaktı 5 dk da. adam senin dikkatini çekecek belki araştırman aklına dahi gelmeyecek şeyleri iyi bir montajla bilale anlatır gibi anlatıyor sana. bunun için grafik çalışmaları, video kayıt için ortam, ses ayarlamaları, konu ile ilgili araştırmalar, her türden insanın anlayacağı basit düzeye indirgenmiş bir anlatım 5 dklık işler haklısınız. sadece anlatırken dil sürçmesinden dolayı bile o videolar kaç defa baştan çekilip duruluyor. sonuçta bir emek var toplum olarak yapılan bir işe ne zaman saygı göstereceğiz bilmiyorum.
  • anlatımı güzel, akıcı. işine özen gösteriyor. seviyoruz, izliyoruz.

sen yine de hobi olarak google'a "doğru keyword" yazıp masturbasyon yapmaya devam edebilirsin.
  • sitesindeki yazıyı okudum. öncelikle belirteyim, kendisini çok başarılı buluyorum. çektiği videoların içeriğini de, kompozisyonunu da, anlatımını da beğenirim. sesidir, görünüşüdür, kılıdır, tüyüdür bunlara takılmam. bunlar bu ülkenin sahip olduğu mental hastalıkların en beterlerinden biridir bana göre. ben barış özcan’ın neci olduğunu bilmiyorum. ama sitesine koyduğu yazıda çok ilginç bir ayrım yapmış. cemaatçi olduğu iddialarına ayrı, ismini vermekten imtina edip “terör örgütü” olarak ansa da fetöcü olduğu iddialarına ayrı cevap vermiş. yani genel olarak bir bütün olarak değerlendirilen yapıyı ikiye ayırmış. bu kategorizasyonu yapması, yani cemaat ve darbe teşebbüsünde bulunan “terör örgütü”nü birbirinden ayırması bir tek benim mi dikkatimi çekti bilmiyorum. ama ben kendi adıma çıkarımımı yaptım.

edit: tırnak kullanımları da tam analizlik.

edit 2: esaslı bir noktada yanılmışım. kendisi cemaatçi olduğu iddialarına yanıt vermiyor. tipi nedeniyle cemaatçiye benzetilmesine yanıt veriyor. çok farklı şeyler. dolayısıyla aslında meselenin özüne dair bir açıklama yapmıyor. konunun etrafından teğet şekilde dolanıyor. ama terör örgütü mensubu olmadığını detaylıca açıklıyor. cemaatçi - darbeci kategorizasyonu hala baki ama. bunlar ciddi zeki adamlar. hepimizi sulu götürür susuz getirir. beyinleri bir farklı çalışıyor.
hesabın var mı? giriş yap