• barbaros bulvarından zincirlikuyuya giderken atv/sabah'ın orada bir tünel var. eğer otobüsle hızlı bir şekilde geçerseniz süper sallanıyorsunuz , çok güzel hoplatıyor. inanılmaz eğlenceli. evet hoplatılmaktan zevk alan bir insanım ve kendimden an itibariyle tiksiniyorum.
  • leventten gelip besiktasa inerken kullanilan koca cadde. zaman zaman trafigi cildirtici olabilir.

yıllar sonra gelen edit: bir şehrin alışkanlık hatta bağımlılık yaptığına inanmama sebep olan bulvar. uzun süre ayrı kalıp, sonra istanbul'a geri dönünce ve kazara ilk işiniz barbaros'tan aşağı inerken önünüzde adaların, karşı kıyıların yer aldığını görünce tarif edilemez bir mutluluk, aidiyet duygusu... (sen herkesi istanbullu mu sanıyorsun?? bak online yazarlara!)
  • zincirlikuyu istikametinde, ortalama conrad hizasında insanların görmezden geldiği bir yaya şeridi barındıran bulvar. bu yaya şeridinde özellikle durup insanlara yol veririm. bu sabah işe giderken her zaman ki gibi 8:40 civarında bu yaya şeridinden geçerken biriken insanlara yol vermeyen diğer ağaçlara inat gene durup yol verdim. yaya şeridinde bekleyen insanlarla yüz mimikleri ile jestleşirken yan şeridimde kaza oldu. önüne bakmayan sürücü arkadaş yaya şeridinde yayalara yol veren araca çarptı. kazanın nedenini ilk duran ben olduğum için bana yüklemeye çalıştılar.
    üzerinde yaya şeridi bulunduran ve yayalara yol vermekten pes etmeyeceğim bulvar.
  • akşam saatlerinde karşıya gidiş trafiği had safhada olduğu için arabayla yan taraftakilere gülerek hızla inilebilecek ve özellikle yeni asfaltlanmış haliyle nice yepyeni heyecanlı kazalara da sebebiyet vereceğini düşündüğüm cadde..

sene 1965**, bir kamyon uçarak deniz müzesinin içine girmişti hiç unutamam. gene bu yakınlarda* üç kişiyi öldürmüştü freni patlayan bir kamyon; birinin kafasını kopartıp bizi izlemek durumunda bırakarak. o yüzdendir ki bulvardan aşağıya doğru inerken sol tarafta çevreyolu tabelasından hemen önce "ağır taşıtlar azami hız 20km/s" yazısını görürüz, ufaktır ama görmek lazımdır. havalı frenlere kısa kısa basmalıyız, öyle asılmamalıyız onlar kavrama değil kapma yapar. ayrıca entrylerde anılarımızı anlatmalıyız, anılar güzeldir, onları koruyalım.
  • monopoly oyununda en pahali cadde idi. mor renkti. en ucuzu ise tarlabasi caddesi idi o da yesildi
  • an itibariyle havada meni kokusunun olduğu yer.

hanginiz attırdı lan orospu çocukları?
  • istanbul'un en güzel bulvarıdır. hava serin ve yağışlı olduğunda, ister trafik saati olsun, ister olmasın, zincirlikuyu'dan beşiktaş'a yürürken, o kalabalığın, keşmekeşin içinde yalnız ve huzurlu hissedersiniz.

geride bıraktığınız yüksek binaların silüetleri kalır sadece, ve ilerledikçe eğimin etkisiyle sizi boğazın güzel esintisi ve manzarası karşılar. hem gelişmiş şehri hissedersiniz bir yanda, hem de parktan dolayı yemyeşil doğayı.

güzeldir, huzurludur ve ev gibidir.
  • köprüye çıkmadan önceki ışıklarda kırmızı yanması durumunda arabaların geriye çekip bırakınca giden oyuncak arabalar gibi haraket ettiği cadde.
hesabın var mı? giriş yap