• sıradaki ilk toplantıları veli toplantısına dönebilir.

(bkz: 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operas)yonu
  • sonunda kuvvetler ayrılığını çarpanlarına ayırarak, yargı görevini de üstlenip bünyesinde görünmez bir kuvvetler birliği yaratmıştır.

http://ekonomi.haberturk.com/…r/750354-yok-hukmunde

memleket iyice play-doh oyun hamuruna döndü amına koyayım.
  • berlusconi'nin bunga bunga partilerinin türkiye ayağını düzenlediğinden şüphelendiğim kurum. hepsi sırayla çıkıp ben tatmin oldum deyip duruyor.
  • ülkeyle ilgili, toplumun tamamını ilgilendiren kararların alındığı kuruldu.
    bugüne baktığımızda cb istedi diye içişleri bakanı sokağa çıkma yasağı ilan ediyor, sağlık bakanı ne yapıyorsunuz diye tepki veriyor, ben bu koşulda çalışamam diyor.
    millet içişleri bakanına çatıyor, o da "ben yapmadım o dedi" diyor.
    haftalardır maskeler dağıtılamıyor, ptt mi getirecek, eczane mi verecek...
    işten çıkarılmasın diye çıkarılan kısa çalışma ödeneği bir türlü ödenemiyor...
    ekonomi bakanı "ama özel bankalar hiç destek olmuyor, hiç kredi vermiyorlar, kolaylık göstermiyolar banane banane" diye omuz silkiyor...
    ortam adeta panayır yeri.
    herkes bir adamın ağzından çıkan lafa göre hareket ediyor.
    haliyle kaoslar yaşanıyor.
    "ortak karar" verilmediği için, birinin gördüğünü öteki de görebilsin diye herkes bir arada, sorumlu oldukları bakanlık yapılarının, düzenlerinin düzgün işlemesi için var.

ama bugün apaçık ortada...
    tek adam rejiminin sonuçları daha nelere gebe olacak yaşayarak acı acı göreceğiz.
  • tarih itibariyle enerjiden sorumlu bakanının, "bekarlık radyasyondan daha tehlikeli" dediği, diğer bir bakanının "bilgisayarlar aptaldır yea" demecini verdiği ve ülkenin geleceğini belirleyen kararların alındığı kurul. pişbirik filan oynuyorlar sanırım toplantılarda.
  • çok az kişinin yokluğunun farkında olduğunu düşündüğüm yapı. hala bakanlardan bir şeyler bekleyenler var. bunlar secretary gibi bir şey artık, sembolikler (bkz: cumhurbaşkanlığı kabinesi) ama halk nezdinde, biraz da yılların alışkanlığı tabii, hala bağımsız karar alıp uygulama gibi bir yetisi olduğunu sananlar var. kabine açıklandığında ouuuuwww ziya selçuk diye ayılıp bayılındı, pandemide ise ayyyy fahrettin koca vs vs. diye uçtukça uçuldu. lan ben mi bir şey kaçırıyorum diye izleyip duruyordum ben de lakin zaman beni haklı çıkardı.
    bunlara gerek yoktu. neyi oyladığınızın farkında olsaydınız bu kadar ağır bedellere hiç gerek yoktu...
  • yarın çankaya köşkünde toplanacakmış
  • vasıfsız çok para alanların toplandığı yer her şey cb de zaten bi görevin yok ki.
  • (#160480758) adam halen bakanlar kurulunun toplanmasını bekliyor. parlamenter sistem 2018 yılında kaldırılarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş yapıldı. bakanlar kurulu diye bir kurul yok. boşuna bekleme kral
  • - zemberegi de getirelim mi baskanim?
    + gerek yok, bakanlar kurulu..
hesabın var mı? giriş yap