• steven abimizi bununla sevdik, bununla opup basimiza koyduk ben ve saz arkadaslarim. iki bin senesinin yazinda millet cayir cayir kort piyasasi yasarken, yaz okulun en civcivli gunlerinde elimden birakamadan okuduysam, okurken altima iseyeyazdigimdandir. da, film bayaa guzel bir kitap uyarlamasi olmus, pierce brosnan kalasi disinda herkes sahaneydi, uc saat beyni kizarttigima degdi. pierce dava acmaz gg diye herhalde di mi? pierce brosnan papaz olacak degilim. pierce brosnan sebistik. birak ayo, pierce brosnan pierce olma. pierce brosnan, warner bros lan! pierce brosnan, ego da vinclen. kimleydin?-pierce brosnan. emrah kos annen pierce brosnan. egemen bize guzel bir yol acti sagolsun, omlet gibi delikanli.
  • stephen king'in en iyi eserleri arasına rahatlıkla girebilecek hatta the stand ve it romanlarından sonra en iyi olabilecek eseri. * özellikle birinin öldüğünü kabul etmek kavramı üzerinde durduğu yatak altında bulunan kitap ve yazlığa varış kabusu ile insanı kendinden geçiren kitaptır. korku romanlarından korkan insanların okumaması gereken kitaptır. zira benim gibi bir king hayranını bile, okuduğu n+1. king kitabı olmasına rağmen fena halde korkutmuştur. korku romanı hayranlarının ise zaten okumuş olması gereken kitaptır. stephen king'in king bitti diyenlere cevabıdır. filme çekilmesi, bir çok king kitabına nazaran daha kolaydır ancak kötü king filmleri kategorisine girmesi de aynı kolaylıktadır.
  • --- spoiler ---

yarrak gibi bir uyarlama. o şaheser böyle mi uyarlanır lan?

bir kere pierce brosnan michael noonan rolüne hiç olmamış. güzelim karakter resmen kendisinin tv'ye dönüş atraksiyonuna kurban gitmiş.

joanna arlene'in ölümü tamamen bir saçmalıktan ibaret. oysa ki king usta ne de güzel betimlemişti joanna'nın beyninde patlayan anverizmayı. joanna'nın öldüğü gün king üzerine basa basa inanılmaz derecede sıcak olduğunu vurgulamıştır, uyarlamada yağmurlu bir hava var ulan bildiğin. te allam.

frank arley nerede? sid ile olmaz bu işler.

--- spoiler ---

ilk 20 dakikasına bile dayanamadan kapattım. yine bir king romanı piç edilmiş.

benzetme yapmak gerekirse lou reed ile metallica'nın yaptığı albümden, lulu'dan hetfield'ın back vokallerini çıkarın, öyle olmuş.
    2/10.
  • stephen king'in en sürükleyici romanı. evet, öyle sürükleyici bir kitap ki bu kitaba başlarsanız sizi yerlerde sürüklüyor. ilk 100 sayfasını geçen cengaverlerin sayısı guiza'yı seven fenerbahçelilerden bile az. geçtiğimiz yıla kadar romanı bitiren çıkmayınca, stephen king bir röportajında kitabı bitirene beşi bir yerde ve göl kenarında ev hediye edeceğini açıkladı.
    (bkz: sara laughs)
  • azmedip ilk 100 sayfasını geçene muhteşem bir hikaye sunan stephen king'in en sevdiğim kitabı.
  • filmi izledim ve yonetmenine iki cift laf hazirladim. hic kuru agactan elektrik gecer mi it oglu it ?
  • mini dizi uyarlamasinin fragmanini küfür etmeden izlemek zor.

http://bant.tv/news/?p=7776

korku faktörü olarak cocuk kullanmayin lan, korkuyoruz!
  • kitapta buzdolabının üzerindeki harflerin kendi kendine (dın dın dın..) dizilmesi olayı vardır ki bu klişeyi başlatan eser olabilir gayet.
  • kitabını yıllar önce okumus olsanız bile dizideki karakterleri, evi ve gölü gördügünüz anda "aha lan tamam aynen böyleydi" diyebileceğiniz pilot bölümle başlamıştır. michael noonan karakteri için ise pierce brosnan cuk oturmuş.
  • dizisi kitabı kadar şahane olmayan stephen king eseri. o değil de, dizide gösterilen göl evi, stephen king'in bir başka romanından uyarlanan secret garden filmindeki evle aynı yamulmuyorsam. o yüzden bir johnny depp aramadım değil.
hesabın var mı? giriş yap